Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
21. září 2021 7:51
Čas čtení 1:39
Vojtěch Vanda

Policie doručila doplněný spis v kauze Čapí hnízdo státnímu zastupitelství. Obsahuje návrh na podání obžaloby

Policie doručila doplněný spis v kauze Čapí hnízdo státnímu zastupitelství. Obsahuje návrh na podání obžaloby
Zdroj: Úřad vlády ČR
NEWS ANDREJ BABIŠ
Uložit Uložené

Součástí spisu má být i návrh na podání obžaloby.

Pražští kriminalisté doplnili spis ke kauze Čapí hnízdo, což požadoval státní zástupce Jaroslav Šaroch, a předali jej Městskému státnímu zastupitelství v Praze. V rámci spisu je podle mluvčího státního zastupitelství Aleše Cimbaly i návrh na podání obžaloby.

Aféra kolem padesátimilionového dotačního podvodu na stavbu farmy Čapí hnízdo, v níž byli obviněni premiér Andrej Babiš (ANO) a Jana Nagyová (dříve Mayerová), bude pokračovat na základě toho, jestli státní zástupce žalobu podá. Právní zástupci obou zainteresovaných osob již podle iDNES.cz obsah doplněného trestního spisu znají.

Doporučeno
Babiš chce ještě před volbami zmrazit platy politiků. Na několik let Babiš chce ještě před volbami zmrazit platy politiků. Na několik let 20. září 2021 13:13

Policisté o doplnění spisu informovali na Twitteru v pondělí večer. Obdržení spisu potvrdilo Městské státní zastupitelství v Praze v tiskové zprávě. „Součástí předloženého spisového materiálu je návrh na podání obžaloby. Věcí se nyní bude zabývat dozorový státní zástupce. Zvláštní lhůta pro zpracování věci nebyla prozatím stanovena,“ komentoval předpokládaný průběh případu mluvčí státního zastupitelství Aleš Cimbala.

Domů
Sdílet
Diskuse