Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
7. listopadu 2021 v 15:06
Čas čtení 2:02
Ema Stanovská

VIDEO: Lidé se na koncertě Travise Scotta dusili a navzájem mlátili. „Byl to chaos,“ říká zdravotnice

VIDEO: Lidé se na koncertě Travise Scotta dusili a navzájem mlátili. „Byl to chaos,“ říká zdravotnice
Zdroj: Flickr/Iñaki Espejo-Saavedra/volně k užití
NEWS SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ (USA) TRAVIS SCOTT
Uložit Uložené

„Měla jsem pocit, že mi lidé doslova rozdrtí hrudník a plíce. Pamatuji si, jak jsem jen křičela ,musím vypadnout, musím vypadnout!' Lidé se však nehýbali. Bylo to, jako by doslova umírali,“ popsala jedna z účastnic.

Několik návštěvníků festivalu Astroworld v Houstonu, kde zemřelo nejméně osm lidí, popsalo chaos, který zavládl během koncertu Travise Scotta. Dav zachvátila masivní hysterie, lidé křičeli, dusili se, dostávali záchvaty paniky a omdlévali. Informoval o tom portál ABC News.

Doporučeno
Travis Scott reaguje na osm úmrtí, ke kterým došlo na jeho festivalu: Jsem naprosto zdrcený tím, co se stalo Travis Scott reaguje na osm úmrtí, ke kterým došlo na jeho festivalu: Jsem naprosto zdrcený tím, co se stalo 6. listopadu 2021 v 19:04

Ariel z New Yorku byla se svým manželem v davu jen minutu, když začala davová psychóza. Vážnost situace si uvědomila až v momentě, kdy se snažila utéct.

„Lapala jsem po dechu a měla jsem pocit, že mě dav kolem mlátí. Měla jsem pocit, že mi lidé doslova rozdrtí hrudník a plíce. Pamatuji si, jak jsem jen křičela ,musím vypadnout, musím vypadnout!' Lidé se však nehýbali. Bylo to, jako by doslova umírali,“ popisuje situaci účastnice koncertu.

Její manžel nakonec rychle našel cestu ven a utekli. „Mnoho lidí kolem mě dostávalo záchvaty paniky. Byl to pocit, jako kdyby na vás padal výtah a vy jste se nemůžete vysvobodit. Někteří se vůbec nehýbali, protože byli v šoku z toho, jak všichni panikaří,“ řekla Ariel.

Organizátoři se snažili co nejdříve zastavit koncert a lidé museli vyskočit na střechy policejních aut, aby dostali ty, co byli v bezvědomí z davu (videa níže).

Přidej se do klubu REFRESHER+
Základní
125 Kč
Účtuje se jednou za 4 týdny
Přístup k prémiovým článkům
Přístup k benefitům
Méně reklam
150 kreditů každé 4 týdny na nákup benefitů
Roční
1 250 Kč
Účtuje se jednou za rok
Přístup k prémiovým článkům
Přístup k benefitům
Úplně bez reklam
2 000 kreditů ihned na nákup benefitů
Sdílení článků kámošům a kámoškám
Všechny možnosti předplatnéhoMám slevový kód
Dokončením souhlasím s pravidly a podmínkami portálu Refresher.
Domů
Sdílet
Diskuse