Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
2. prosince 2021 17:44
Čas čtení 0:49
Tereza Šnajdrová

Německo výrazně omezilo život neočkovaných. Nebudou smět do kin, divadel a většiny obchodů

Německo výrazně omezilo život neočkovaných. Nebudou smět do kin, divadel a většiny obchodů
Zdroj: TASR/AP Photo/Markus Schreiber
NEWS KORONAVIRUS OČKOVÁNÍ PROTI KORONAVIRU
Uložit Uložené

Další vlna pandemie koronaviru sužuje takřka celý svět a výjimkou není ani Německo.

S pandemií koronaviru bojuje celý svět a jinak tomu není ani v sousedním Německu. Tam se dnes rozhodlo o razantním omezení života neočkovaných, kteří podle dosluhující kancléřky Angely Merkel nebudou moci do volnočasových zařízení, kin, divadel, ale ani do obchodů.

Výjimkou jsou pouze supermarkety a drogerie, kde si neočkovaní mohou zakoupit nezbytnosti. Merkel na tiskové konferenci promluvila i o povinném očkování, které podporuje.

Doporučeno
Platnost očkování se zkrátí. Lidé bez třetí dávky budou po 9 měsících považováni za neočkované Platnost očkování se zkrátí. Lidé bez třetí dávky budou po 9 měsících považováni za neočkované 2. prosince 2021 14:58

Stejně jako u nás, i v Německu se zkrátí platnost očkovacích certifikátů na 9 měsíců. „Situace je vážná. Jsme na hranici vytížení nemocnic, museli jsme již začít s překládáním pacientů. Platnost očkování nebude věčná, po devíti měsících od druhé dávky skončí,“ řekla v úvodu dosluhující kancléřka.

Domů
Sdílet
Diskuse