Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
8. března 2022 9:31
Čas čtení 0:46
Tereza Šnajdrová

Na Ukrajině zabili ruského generála Gerasimova. Ruský útok podle ukrajinské armády zpomaluje

Na Ukrajině zabili ruského generála Gerasimova. Ruský útok podle ukrajinské armády zpomaluje
Zdroj: TASR/AP
NEWS INVAZE NA UKRAJINĚ RUSKO UKRAJINA VÁLKA NA UKRAJINĚ
Uložit Uložené

Během bojů poblíž Charkova zabili ukrajinští vojáci ruského generálmajora Vitalije Gerasimova, který se účastnil druhé války v Čečensku, vojenského tažení v Sýrii a anexe Krymu. Podle ukrajinské armády ruský útok zpomaluje.

Během bojů poblíž obléhaného Charkova na Ukrajině zemřel další ruský generál. Vitalij Gerasimov byl náčelníkem štábu prvního zástupce velitele ruské 41. armády a bohaté zkušenosti s bojem nabral během druhé války v Čečensku nebo anexe na Krymu. Ruská vojska tak přišla o zkušeného generálmajora a podle ukrajinské armády zpomaluje i ruský útok.

Doporučeno
Válka na Ukrajině: Při nočním útoku na město Sumy zemřelo nejméně 10 civilistů, mezi oběťmi jsou i děti Válka na Ukrajině: Při nočním útoku na město Sumy zemřelo nejméně 10 civilistů, mezi oběťmi jsou i děti 8. března 2022 7:40

Ukrajinská vojenská rozvědka v pondělí v noci zveřejnila informaci, že během bojů u Charkova o život přišel další ruský generál, Vitalij Gerasimov. Náčelník štábu prvního zástupce velitele ruské 41. armády se v minulosti účastnil druhé války v Čečensku, anexe Krymu či vojenského tažení v Sýrii a ruská vojska tak přišla o zkušeného bojovníka.

Přidej se do klubu REFRESHER+
Základní
125 Kč
Účtuje se jednou za 4 týdny
Přístup k prémiovým článkům
 • Přístup k benefitům
 • Méně reklam
 • 150 kreditů každé 4 týdny na nákup benefitů
 • Všechny možnosti předplatného Mám slevový kód
  Dokončením souhlasím s pravidly a podmínkami portálu Refresher.
  Domů
  Sdílet
  Diskuse