Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
9. dubna 2022 v 8:50
Čas čtení 1:09
Adéla Ježková

Will Smith dostal kvůli facce 10 let zákaz účasti na Oscarech

Will Smith dostal kvůli facce 10 let zákaz účasti na Oscarech
Zdroj: TASR/AP
NEWS CHRIS ROCK OSCAR OSCAŘI 2022 WILL SMITH ZPRÁVY ZE SVĚTA
Uložit Uložené

Správní rada Akademie filmového umění a věd zakázala herci na deset let vstup na všechny své akce poté, co na pódiu uštědřil facku moderátorovi Chrisi Rockovi.

Akademie (The Academy of Motion Pictures Arts and Sciences) ve svém prohlášení označila Smithovo jednání za „nepřijatelné a škodlivé“.


„94. ročník předávání Oscarů měl být oslavou mnoha jednotlivců z naší komunity, kteří v uplynulém roce odvedli neuvěřitelnou práci. Tyto okamžiky však zastínilo nepřijatelné a škodlivé chování, které jsme viděli na pódiu předvádět pana Smithe,“ oznámila v pátek Akademie v dopise zaslaném prezidentem Davidem Rubinem a generální ředitelkou Dawn Hudson, na který odkazuje stanice CBS News.

Doporučeno
Netflix po facce na Oscarech údajně pozastavil natáčení filmu Willa Smithe Netflix po facce na Oscarech údajně pozastavil natáčení filmu Willa Smithe 3. dubna 2022 v 9:50

Již minulý týden se přitom Smith veřejně omluvil a z Akademie odstoupil. Uvedl, že za své chování přijme jakékoli důsledky, zklamal totiž důvěru Akademie.

Rada guvernérů zároveň svolala schůzku, na které kromě přijetí rezignace projednala, jak nejlépe reagovat na jednání Willa Smithe na předávání Oscarů: „Správní rada rozhodla, že po dobu deseti let od 8. dubna 2022 se pan Smith nesmí účastnit žádných akcí nebo programů akademie, ať už osobně nebo virtuálně, mimo jiné včetně předávání cen.“

Rozhodnutí přijímám, uvedl Smith

Smith se k rozhodnutí vyjádřil poměrně stroze. „Rozhodnutí Akademie přijímám a respektuji,“ uvedl v prohlášení.

Podle serveru Independent však Smith může být na prestižní ocenění stále nominován. Potenciálního Oscara by však nemohl převzít osobně ani virtuálně. 

Akademie se také podle The Guardian omluvila za to, jak se k situaci postavila během přímého přenosu s tím, že během vysílání se situací v místnosti organizátoři dostatečně nezabývali. 

Doporučeno
Sdílíš děti online? Riskuješ sexuální zneužití fotek, ukázala studie Sdílíš děti online? Riskuješ sexuální zneužití fotek, ukázala studie 2. května 2024 v 15:42

Držitel ceny za nejlepšího herce dal Rockovi facku poté, co komik vtipkoval o vzhledu Smithovy manželky Jady Pinkett Smith. Ta však žije s nemocí, která způsobuje vypadávání vlasů. Později se ukázalo, že Smith byl po incidentu požádán, aby ceremoniál opustil, což odmítl. 

Domů
Sdílet
Diskuse