Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
22. dubna 2022 17:07
Čas čtení 0:55
Radim Šlechta

Tereza H. již může opustit Pákistán. Jejímu návratu nic nebrání, potvrdil europoslanec

Tereza H. již může opustit Pákistán. Jejímu návratu nic nebrání, potvrdil europoslanec
Zdroj: ČTK/AP/K.M. Chaudary
NEWS TEREZA H. ZPRÁVY Z DOMOVA
Uložit Uložené

Nejvyšší soud zamítl odvolání pákistánských celníků, poslední věci, která bránila Tereze H. v návratu do Česka.

Tereze H. již nic nebrání v tom, aby se vrátila do Česka. Ve čtvrtek o jejím možném návratu informoval pákistánský server The Current a v pátek informaci potvrdil lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský. Tereza zůstala v Pákistánu od roku 2018. Tehdy byla zatčena pro podezření z pašování devíti kilogramů heroinu.

„Mohu definitivně potvrdit, že Tereze H. nic nebraní vycestovat z Pákistánu. Neexistuje již žádná překážka, která by jí bránila v odjezdu ze země,“ napsal europoslanec Zdechovský na sociální síť.

Cestu do České republiky zkomplikoval Tereze pákistánský celní úřad minulý týden. Podle televize Ary News měla Tereza již zarezervovanou letenku s odletem 23. dubna. Nejvyšší soud ale případ odročil na 20. dubna. Ve středu pak odvolání celního úřadu zamítl.

Tereza byla odsouzena na devět let v roce 2019. Rok před tím ji zadrželi celníci s devíti kilogramy heroinu. Ty jí podle Terezy měl někdo podstrčit. Po jejím rychlém odvolání začalo opětovné vyšetřování případu a minulý rok soud zprostil Terezu obžaloby.

Doporučeno
Oslavy 28. října: Tato běžně nepřístupná místa můžeš navštívit zdarma nebo za hubičku Oslavy 28. října: Tato běžně nepřístupná místa můžeš navštívit zdarma nebo za hubičku 26. října 2023 7:21

Od té doby se její návrat do České republiky komplikuje. Osobní věci sice již modelka dostala zpět, ale stále musela čekat na udělení výjezdní doložky, bez které ze země nemohla odjet. Proces jejího odvolání v minulosti komplikovala také pandemie koronaviru i přesycenost pákistánských soudů.

Domů
Sdílet
Diskuse