Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
2. května 2022 18:19
Čas čtení 1:01
Radim Šlechta

Stahování ze Spotify je ekologičtější než streaming. Navíc podpoříš umělce

Stahování ze Spotify je ekologičtější než streaming. Navíc podpoříš umělce
Zdroj: Unsplash/Fixelgraphy/volně k užití
NEWS SPOTIFY ZPRÁVY ZE SVĚTA
Uložit Uložené

Jak může stahování písní pomoci umělcům i planetě.

Hudba provází naše životy v podstatě na každém kroku. Velká část mladých lidí má sluchátka v uších v podstatě neustále a díky algoritmům a na míru ušitým playlistům na Spotify může na své oblíbené hudbě ujíždět dlouhé hodiny. Streamování písniček ale může mít i poměrně negativní dopad na planetu. Informuje o tom Rolling Stone.

Za přibližně 70 tisíc tun CO2, které Spotify za rok vyprodukuje, můžeme my – posluchači. Zhruba 42 % celkových emisí tvoří právě lidé, kteří si aplikaci stahují nebo streamují své oblíbené písně. To Spotify uvádí ve svém reportu z roku 2020. Podle Adama Meta, ředitele neziskovky Planet Reimagine a publicisty v oblasti lidských práv a udržitelnosti, se přitom dá značné množství emisí dá ušetřit tím, že si na Spotify songy stáhneme. Streamování je totiž poměrně náročné z hlediska spotřeby baterie i zátěže serverů na straně zprostředkovatele.

Domů
Sdílet
Diskuse