Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
6. května 2022 16:56
Čas čtení 0:30
Barbora Volfová

Švýcarská policie zabavila půl tuny kokainu mezi kávovými zrny, zásilka měla doputovat do továrny Nespresso

NEWS ŠVÝCARSKO ZPRÁVY ZE SVĚTA
Uložit Uložené

Droga byla ukryta mezi sáčky s kávovými zrny.

Pracovníci továrny Nespresso ve švýcarském městě Romont zalarmovali úřady poté, co našli bílý prášek v pytlích v zásilce s kávovými zrny. Policie později odhalila další drogy v pěti přepravních kontejnerech. Prvotní vyšetřování naznačovalo, že zásilka pocházela z Brazílie, infromuje o tom BBC.

Nespresso v prohlášení uvedlo, že látka nepřišla do kontaktu s žádnou jejich kávou ani zařízením a že veškerá jejich produkce je bezpečná ke konzumaci. „Chceme ujistit spotřebitele, že všechny naše produkty jsou bezpečné pro konzumaci,“ uvedla kávová společnost.

kokainkokain
Zobrazit galerii
(2)

Cena zabaveného kokainu měla odhadovanou pouliční hodnotu téměř 50 milionů eur. Podle policie byl pravděpodobně určen pro evropský trh. 

„Je to poprvé, co jsme zabavili tako velký obnos. Myslím, že je to také jeden z největších záchytů ve Švýcarsku," řekl Marc Andrey, šéf ochranky města Fribourg ve Švýcarsku.

Domů
Sdílet
Diskuse