Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
20. května 2022 16:15
Čas čtení 0:54
Adéla Ježková

Společnost Meta zakázala zaměstnancům v práci diskutovat o potratech

Společnost Meta zakázala zaměstnancům v práci diskutovat o potratech
Zdroj: Getty Images/Chip Somodevilla
NEWS FACEBOOK META SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ (USA) ZPRÁVY ZE SVĚTA
Uložit Uložené

Vedení společnosti ve čtvrtek sdělilo zaměstnancům, že mají zakázáno hovořit o potratech na pracovišti Workplace, interní verzi Facebooku. Údajně to zvyšuje riziko, že bude společnost vnímána jako nepřátelské pracovní prostředí.

Na čtvrteční celofiremní schůzce prohlásila viceprezidentka společnosti Meta pro lidské zdroje Janelle Gale, že potraty jsou „nejrozporuplnějším tématem“ na pracovišti, uvedl server Newsweek.

Podle části interních zásad společnosti Meta je zaměstnancům zakázáno diskutovat o „názorech nebo debatách o správnosti či nesprávnosti potratů, o dostupnosti nebo právech na potrat a o politických, náboženských a humanitárních názorech na toto téma,“ uvádí server The Verge s tím, že tato politika platí již od roku 2019, ale až doposud o ní nebylo informováno.

Doporučeno
Španělsko má umožnit potrat dívkám nad šestnáct let, změna zákona ale ještě není definitivní Španělsko má umožnit potrat dívkám nad šestnáct let, změna zákona ale ještě není definitivní 17. května 2022 20:03

V pravidlech společnosti je také uvedeno, že zaměstnanci smějí o jiných aspektech týkajících se potratů diskutovat pouze „s důvěryhodným kolegou v soukromí“ a v rámci „malé skupiny o až pěti stejně smýšlejících lidí“.

Někteří zaměstnanci vyzvali vedení společnosti, aby tuto politiku zrušilo. Argumentovali tím, že zákaz je v rozporu s tím, že zaměstnanci mohou „uctivě“ hovořit o tématech, jako jsou Black Lives Matter, imigrace a práva trans lidí.

Gale ovšem zaměstnancům na setkání řekla, že „i když se lidé chovají uctivě a snaží se respektovat i jiné názory na potrat, může to v nich zanechat pocit, že jsou terčem útoku na základě svého pohlaví nebo náboženství“.

Doporučeno
Po úniku dokumentu, který navrhoval zrušit verdikt Roe vs. Wade, mají potratová práva v Americe jednu z nejvyšší míry podpory Po úniku dokumentu, který navrhoval zrušit verdikt Roe vs. Wade, mají potratová práva v Americe jednu z nejvyšší míry podpory 16. května 2022 19:19

Děje se tak poté, co 2. května unikl návrh stanoviska Nejvyššího soudu, který by zrušil rozsudek Roe vs. Wade. V uniklém stanovisku se uvádí, že přelomový zákon z roku 1973 musí být zrušen a že o právech na potrat by měl rozhodovat každý stát individuálně.

Domů
Sdílet
Diskuse