Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
21. května 2022 18:25
Čas čtení 0:54
Barbora Volfová

Cestuj v létě neomezeně po Německu: Speciální jízdenku za 9 eur si můžou koupit i Češi

Cestuj v létě neomezeně po Německu: Speciální jízdenku za 9 eur si můžou koupit i Češi
Zdroj: Pexels/Andres
NEWS CESTOVÁNÍ NĚMECKO ZPRÁVY ZE SVĚTA
Uložit Uložené

Levné cestování je zatím k dispozici na měsíce červen, červenec a srpen.

První dopravní podniky v Německu zahájily prodej nově zavedené jízdenky, která ti umožní neomezené cestování veřejnou dopravou po celé zemi za 222 korun. Jízdenka bude platit vždy jeden kalendářní měsíc, píše CNN.

Speciálním jízdným chce vláda ulevit občanům od vysokých nákladů za energii a nabídnout všem, kteří by se za normálních okolností rozhodli jet autem, šanci využít výhod veřejné dopravy.

Většina dopravních svazů a podniků zatím čeká na finální schválení jízdenky. Dopravní podnik ve Stuttgartu SSB již s prodejem začal. Jízdenku si můžeš zakoupit online, ale i na místě v Německu, informuje server Zdopravy.cz.

Doporučeno
Kam na výlet: Po raketové základně v Brdech zbyla už jen opuštěná vojenská technika a všudypřítomné ticho Kam na výlet: Po raketové základně v Brdech zbyla už jen opuštěná vojenská technika a všudypřítomné ticho 21. května 2022 7:00
nemecko
Zdroj: TASR/AP

Devítieurová jízdenka platí v celé síti VVS a po celém Německu ve veškeré místní dopravě 2. třídy a regionálních vlacích (Regionalbahn, Regionalexpress, InterRegioExpress) na libovolný počet jízd. Je platná vždy na jeden kalendářní měsíc. Pokud si koupíš jízdenku 15. června, bude platit jen do konce měsíce, nikoliv 30 dnů. V síti VVS můžeš o sobotách, nedělích a svátcích cestovat po celý den zdarma až se třemi dětmi.

Levné cestování pro všechny vyjde Německo na 2,5 miliardy eura. „S ohledem na prudký nárůst cen energií chceme ulevit občanům veřejnosti výrazně levnější jízdenkou na veřejnou dopravu a dlouhodobě přispět k úspoře energií využíváním hromadné dopravy,“ uvedl spolkový ministr pro digitální záležitosti a dopravu Volker Wissing.

Odpůrci však podle The Guardian varují před přeplněnými vlaky, autobusy a tramvajemi a na případné omezení přepravy kol a kočárků kvůli nedostatku místa.

Domů
Sdílet
Diskuse