Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Středa 10. 8. 2022 svátek má Vavřinec

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Sponzorovaný obsah

Tento článek je sponzorovaný obsah společnosti Mazars.

Co je sponzorovaný článek?

Inzerent dodal podklady ke článku, definoval, co má článek obsahovat a komunikovat, text psal na základě zadání někdo z Refresheru.

Zajímavosti

Hledáš work-life balance? Většina českých absolventů je na tom stejně a shání si podle toho práci

Studenti a čerství absolventi si váží volného času a od potenciálních zaměstnavatelů požadují dovolenou navíc a home office.

Sponzorovaný obsah
1. červenec 2022, 10:00 Čas čtení: 3:39
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Hledáš work-life balance? Většina českých absolventů je na tom stejně a shání si podle toho práci
Zdroj: Unsplash/Brooke Cagle
Zajímavosti
0
Sponzorovaný obsah
1. červenec 2022, 10:00
Čas čtení: 3:39

Hledáš work-life balance? Většina českých absolventů je na tom stejně a shání si podle toho práci

Studenti a čerství absolventi si váží volného času a od potenciálních zaměstnavatelů požadují dovolenou navíc a home office.

Sponzorovaný obsah
1. červenec 2022, 10:00
Čas čtení: 3:39
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Hledáš work-life balance? Většina českých absolventů je na tom stejně a shání si podle toho práci
Zdroj: Unsplash/Brooke Cagle
Odebírat newsletter REFRESHERu
10 nejlepších článků Refresheru, jednou za týden. Pokud tě emaily přestanou bavit, tak je kdykoli zrušíš. Zadáním emailu souhlasíš s podmínkami portálu.

Vysoký plat a štědré benefity jsou pořád žádanými bonusy, nicméně studenti a čerství absolventi si čím dál více váží svého času. Uvědomují si důležitost work-life balance a chtějí pracovat na projektech, které mají smysl. Někdy je ale mohou přepadnout pochybnosti, jestli takové podmínky dokážou zaměstnavatelé vůbec nabídnout. Dobrou zprávou pro všechny absolventy je, že si stále více firem uvědomuje potenciál mladých pracovníků a snaží se jim připravit adekvátní pracovní prostředí.

 

Některé firmy nevycházejí pouze z domněnek, ale pracují přímo s lidmi, kteří práci hledají. Společnost Mazars si nechala zpracovat průzkum, aby dokázala absolventům poskytnout benefity, které preferují, a zajistit jim co nejlepší kariérní start. Sami navíc nabízí volná místa na různé pozice v auditu, takže máš i ty šanci začít kariéru v mezinárodní firmě s přátelským kolektivem.

více o práci v mazars
Zdroj: pixabay.com/CC0/volně k užití

Jaké mají absolventi postavení na trhu práce?

Jedna věc jsou požadavky absolventů a druhá věc ochota zaměstnavatelů jim vyhovět. Absolventi se mohou při hledání prvního zaměstnání stále setkat s tím, že nesplňují představy zaměstnavatelů o délce praxe v oboru. Nutno podotknout, že čerstvě po ukončení studia ani tyto požadavky většinou splňovat nemohou. Naštěstí se s tím setkávají stále méně.

 

Studenti jsou na trhu práce noví, proto je jejich proces zaučení delší a intenzivnější, což některé firmy nechtějí podstupovat. „Studenti a absolventi jsou teprve na začátku pracovní kariéry a utváří si pracovní návyky. Zkušení odborníci jsou schopni do nové agendy naskočit rychleji a jde spíše o seznámení se se specifiky nové firmy,“ vysvětluje HR manažerka Mazars, Olga Přikrylová. Na druhou stranu dodává, že absolventi jsou zajímavým zdrojem nápadů na inovace a nové technologie. A právě inovativní myšlení a nové nápady jsou důvodem, proč se některé firmy o absolventy stále více zajímají a samy jim nabízí práci.

 

„Pracovní trh momentálně nabízí neskutečné množství příležitostí, na které studenti ani nemusí reagovat, protože čím dál častěji jsou firmami oslovováni napřímo např. na LinkedInu,“ shrnuje situaci na trhu práce Olga Přikrylová. „Pokud mají sami chuť pracovat a nechybí jim motivace, není problém, aby měli více pracovních nabídek najednou a mohou si vybírat tu nejzajímavější,“ dodává.

Zdroj: Unsplash/Brooke Cagle/volně k užití

Co chtějí absolventi od svých zaměstnavatelů?

Ačkoliv se říká, že je dnešní doba poměrně dost materiální, současní absolventi možná budou generací, která tento trend začne pomalu bořit. Kromě výše příjmu totiž přikládají důležitost hlavně tomu, aby se v zaměstnání cítili dobře a měli dostatek volného času„Mám hodně aktivit, které potřebuji stíhat, takže je pro mě důležité, aby mi to práce dovolovala,“ říká čerstvá absolventka předškolní pedagogiky, Diana Jíšová.

 

Z výsledků průzkumu Mazars vyplynulo, že kromě mzdy se studenti nejvíce informují o náplni práce a způsobu jednání vedení firmy se zaměstnanci. Být proaktivní ve vyhledávání informací o pozici se vyplatí, protože zaměstnavatelé si často ani neuvědomují, že během náboru neposkytli dostatečné množství informací. Dá se tak předejít situaci, kdy zaměstnanec nastoupí do práce a je překvapený, co ho tam vlastně čeká.

 

Absolventy zajímají i možnosti kariérního růstu a preferují firmu, kde je přátelská a uvolněná atmosféra. Chtějí dělat práci, která je bude naplňovat a dávat jim smysl, ale zároveň jim umožní mít dostatek volného času, jehož si současná generace studentů velmi váží, což potvrzuje i Olga Přikrylová. „Cítíme, že je pro mladou generaci stále důležitější work-life balance, flexibilita pracovní doby a práce z domova,“ říká.

Zdroj: Pexels/Vlada Karpovich

Od těchto základních potřeb studentů se odvíjí i jejich preference v nabídce bonusů. Jako nejatraktivnější uvedli respondenti průzkumu stravenky a dovolenou navíc„Extra dovolená je pro mě ze všech bonusů asi nejlákavější,“ potvrzuje Diana Jíšová. „Chci si užívat volný čas s přáteli a rodinou a věnovat se naplno svým koníčkům.“ Ve spontánních odpovědích respondentů na nejatraktivnější benefity se často objevovaly také finanční bonusy, home office, Multisport karta, firemní automobil, notebook nebo telefon a příspěvek na penzijní připojištění.

Kariéra v Mazars

Pokud i ty chceš pracovat ve firmě, kde nebudeš jen další položkou v seznamu zaměstnanců, pošli životopis do Mazars. Těšit se můžeš na přátelský kolektiv otevřený novým nápadům. Od začátku budeš naplno fungovat na vybrané pozici, takže nemusíš mít strach, že tě čeká rok nošení papírů do kopírky. Podmínkou je být studentem nebo absolventem vysoké školy s ekonomickým zaměřením.

 

Mazars je mezinárodní společnost, která má 318 kanceláří a více než 40 400 pracovníků na 5 kontinentech. Zabývají se auditem, daňovým a transakčním poradenstvím, znalectvím, oceňováním podniků a finančním a mzdovým účetnictvím. V České republice působí od roku 1995 a v pražských kancelářích momentálně pracuje více než 250 odborníků.

 

Na které pozice můžeš v Mazars nastoupit?

  • Asistent/ka auditora
  • Asistent/ka auditora – Trainee
  • Asistent/ka IT auditora
  • Asistent/ka daňového poradce
  • Junior účetní s AJ
  • Junior mzdový(á) účetní 
zažádat o práci
Zdroj: Mazars

Před nástupem do Mazars nemusíš absolvovat několikatýdenní přijímací řízení s mnoha koly pohovorů. Zdlouhavé výběrové řízení pro uchazeče znamená nejistotu, a pokud je navíc neúspěšné, také ztracený čas. V Mazars trvá celý proces obvykle týden, takže už za pár dní budeš znát výsledek a po krátkém zaškolení se vrhneš rovnou do práce.

 

Jakmile se zaškolíš, můžeš začít pracovat na svém kariérním postupu a využívat různé benefity. Společně s nástupním platem 43 000 Kč nabízí v Mazars flexibilní pracovní dobu, možnost home office 2 dny v týdnu, kariérní růst a odborná školení, volnočasové aktivity pro zaměstnance, systém interního vzdělávání i výhody kafetérie (systém zaměstnaneckých výhod, ze kterých si můžeš vybrat ty, jež využiješ nejvíce). 

 

Zaujala tě nabídka práce v prestižní mezinárodní firmě, kde si zároveň můžeš najít přátele a užívat si zábavu i po práci? Stačí vyplnit formulář a nahrát životopis a motivační dopis na webových stránkách Mazars. Zanedlouho se ti ozvou z personálního oddělení a budou tě informovat o dalším postupu.

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Zdroj: spcr.cz, infoabsolvent.czNáhledový obrázek: Unsplash / Jason Goodman
NAHORU
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
Více z tématu zajímavosti
více článků
Sponzorované články
více článků
Další news více news
Mohlo by tě zajímat
Přejít na úvodní stránku
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.