Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
31. října 2023 v 13:00
Čas čtení 5:59
Radim Šlechta

Šťastný Halloween: Toto je 10 family friendly hororů, které si můžeš pustit i s malými sourozenci

Šťastný Halloween: Toto je 10 family friendly hororů, které si můžeš pustit i s malými sourozenci
Zdroj: Warner Bros.
FILMY A SERIÁLY HALLOWEEN TIP NA FILM
Uložit Uložené

Vybrali jsme pro tebe 10 filmů, na které se můžeš podívat s celou rodinou.

Bojíš se strachu? Tak tyhle filmy by ti neměly uniknout. Jestli se u hororů schováváš pod peřinu, zavíráš oči nebo se jim směješ a pak nemůžeš strachem usnout, halloweenskou atmosféru si můžeš navodit i tak. 

Vybrali jsme pro tebe 10 skvělých filmů, které mají hororový vibe, ale nevyděsí tě k smrti. Dobře zafungují, i pokud chceš svátek oslavit s mladším sourozencem, dětmi nebo třeba celou rodinou.

Pokud tohle není úplně ono a ty upřednostníš skutečně děsivé snímky, můžeš si přečíst některý z našich starších výběrů. V tomto článku jsme vybrali nejlepší české horory, tady jsme psali o hororových animácích a zde najdeš žebříček nejkrvavějších hororů.

Gremlins (1984)

Mogwai jsou na první pohled roztomilí mazlíčci. A taky jimi mohou zůstat, pokud budeš dodržovat tři jednoduchá pravidla. Nedávej je na přímé světlo, nenamáčej je a nedávej jim nic k jídlu po půlnoci. Když to třetí nedodržíš, změní se v agresivní, zvrácené a krvelačné gremliny.

Mladému Billymu se v klasice z 80. let samozřejmě podaří porušit všechna pravidla a celé městečko, ve kterém žije, začnou malé, ale obzvlášť otravné příšerky terorizovat. Gremlins jsou halloweenská klasika, která má v sobě dávku černého humoru i sebeironie, ale zachovává si mírně strašidelnou atmosféru.

Délka filmu: 1 hodina 46 minut
Kde si film pustit: Apple TV+
Režie: Joe Dante
Scénář: Chris Columbus
Hrají: Zach Galligan, Phoebe Cates, Hoyt Axton, Polly Holliday, Keye Luke, Judge Reinhold, Dick Miller, Corey Feldman, Scott Brady, Chuck Jones, Nicky Katt


Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

Tim Burton natočil příběh o vzkříšení domácího mazlíčka už v 80. letech jako krátkometrážní film. V roce 2012 z něj udělal celovečerní animovaný film plný dětské dobroty i lidské zkaženosti.

Doporučeno
Ovládne mysl Anny Geislerové a Tomáše Maštalíra temná síla? Do kin jde thriller Smršť od tvůrců Trhliny Ovládne mysl Anny Geislerové a Tomáše Maštalíra temná síla? Do kin jde thriller Smršť od tvůrců Trhliny 18. března 2024 v 14:00

Viktor ve filmu najde způsob, jak přivést k životu svého náhle zesnulého pejska Sparkyho. Zprvu se mu daří svého domácího zombíka skrývat, pravda ale brzy vyjde najevo a s ní i lidé, kteří chtějí Viktorovy technologie zneužít. Všichni pak brzy zjistí, jaké následky mohou plynout z toho, že si někdo hraje se smrtí.

Frankenweenie tě dokáže dojmout, Burtonovy kreatury tě často rozesmějí už svým zevnějškem a černobílá kamera dodává snímku potřebnou podzimní pošmournost. Navíc si ho užiješ i v případě, že tě zrovna nebere Burtonovo muzikálové pojetí některých jeho předešlých děl. Ve Frankenweeniem se totiž většinu času nezpívá.

Délka filmu: 1 hodina 23 minut
Kde si film pustit: Disney+
Režie: Tim Burton
Scénář: John August, Tim Burton 
Hrají: Winona Ryder, Catherine O'Hara, Atticus Shaffer, Martin Landau, Martin Short, Conchata Ferrell, Tom Kenny, Charlie Tahan


Ospalá díra (1998)

Johnny Depp a Christina Ricci jsou dvojka, která jako by měla halloweenskou atmosféru přímo v žilách. V Ospalé díře si užiješ tajemné charisma obou. Ve filmové vesnici došlo k sérii vražd. Spáchat je měl bezhlavý jezdec, který se mstí obyvatelům a snaží se najít svou hlavu. Crane, který přišel mordy vyšetřovat, v příběhu postupně skládá všechny indicie a snaží se přijít záhadě na kloub. Už proto, že příliš nevěří vesnickým povídačkám.

Doporučeno
Film o Vémolovi se začal natáčet před 15 lety, když dělal vyhazovače v Londýně. Právě běží v kinech Film o Vémolovi se začal natáčet před 15 lety, když dělal vyhazovače v Londýně. Právě běží v kinech 7. února 2024 v 9:04

Ospalá díra je napínavá, a přestože jí chybí nějaké opravdu děsivé scény (nebo možná právě proto), užiješ si ji. Bude tě bavit neotřelé vizuální zpracování, ve kterém Tim Burton prostě exceluje. Fakt, že je snímek halloweenskou stylovkou, ještě podtrhuje nominace na Oscara za kostýmy a výhra v kategorii Nejlepší výprava.

Délka filmu: 1 hodina 45 minut
Kde si film pustit: Apple TV+
Režie: Tim Burton
Scénář: Andrew Kevin Walker
Hrají: Johnny Depp, Christina Ricci, Miranda Richardson, Michael Gambon, Casper Van Dien, Jeffrey Jones, Richard Griffiths, Ian McDiarmid


Beetlejuice (1988)

Tuhle burtonovskou klasiku je prostě povinné zařadit do jakéhokoliv žebříčku. Beetlejuice je příběh o mrtvém manželském páru, který se ze svého domu snaží vyštípat nové nájemníky. A kdo by jim mohl pomoci lépe než profesionální vymítač lidí?

Beetlejuice v podání Michaela Keatona je otravný, prolhaný a po všech stránkách zkažený bubák, kterého ale budeš milovat i přes jeho oplzlost a totální absenci jakékoliv cenzury. Film kromě toho ukazuje originální a zábavné pojetí záhrobí jako komplexního světa, kde existují v podstatě stejné problémy jako v tom pozemském. 

U Beetlejuice se zasměješ a zároveň nebudeš mít pocit, že by byl na Halloween málo duchařský.

Délka filmu: 1 hodina 35 minut
Kde si film pustit: Apple TV+
Režie: Tim Burton
Scénář: Warren Skaaren, Michael McDowell
Hrají: Alec Baldwin, Geena Davis, Michael Keaton, Winona Ryder, Jeffrey Jones, Catherine O'Hara, Sylvia Sidney, Annie McEnroe
Čti na další straně
Článek pokračuje na další straně
Strana 1 z 2
Domů
Sdílet
Diskuse