Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
31. prosince 2023 v 17:08
Čas čtení 0:24
Barbora Fábryová

FOTO: Brazílie oblékla sochu Krista do dresu Pelého. Připomněla si tak výročí jeho smrti

SPORT FOTBAL
Uložit Uložené

Na 29. prosince 2023 připadlo první výročí úmrtí fotbalové legendy.

Ikonická socha Krista Spasitele v Riu de Janeiru „se oblékla“ do dresu fotbalové legendy Pelého. Stalo se tak u příležitosti prvního výročí úmrtí legendárního fotbalisty, informoval portál SkyNews.

Doporučeno
Tyto známé osobnosti přišly o život v roce 2023 Tyto známé osobnosti přišly o život v roce 2023 29. prosince 2023 v 16:00

Během akce se spustila projekce dresu brazilské reprezentace s číslem 10 a s Pelého jménem. Brazilci chtěli tímto gestem připomenout, že „král fotbalu“ bude žít věčně.

Pelé, vlastním jménem Edson Arantes do Nascimento, je považován za jednoho z nejlegendárnějších hráčů 20. století. S brazilským národním týmem získal třikrát titul mistra světa. Bývalá fotbalová hvězda bojovala s rakovinou tlustého střeva. Světoznámý sportovec zemřel ve věku 82 let v paliativní péči asi měsíc poté, co se jeho stav zhoršil.

rio
Zdroj: TASR/AP
Domů
Sdílet
Diskuse