Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
3. března 2017 11:19
Čas čtení 0:00
Ondřej Jarůšek

Nadějná česká hra se snaží získat skoro 2 miliony korun. Vypráví příběh o československých legionářích v Rusku

TECH ČESKO
Uložit Uložené

Herní tvůrci z Česka tvoří projekt z prostředí ruské občanské války a na jeho vzniku se nyní můžete podílet i vy.

Tvůrci z pražského studia Sornyak Arts včera spustili už dříve avizovanou kickstarerovou kampaň, jejímž prostřednictvím se snaží vybrat cílovou částku ve výši 65 tisíc eur (~1,75 milionu korun) na svůj nejnovější projekt. Ten nese název Legion 1917: Rise of the Bolsheviks (český název zní Legie 1917: Vzestup Bolševiků) a hráče v kůži dvojice československých legionářů zavede do víru ruské občanské války, která se odehrávala v letech 1917-22. To je na herní poměry vcelku netradiční zasazení, které příliš často nevídáme, o to víc však může řadu hráčů zaujmout. Z hlediska žánru půjde o tahovou strategii ve stylu her jako X-Com nebo Jagged Alliance, které byly pro autory jedním ze zdrojů inspirace. Zároveň ale tvůrci kladou důraz na emotivní příběhy jednotlivých postav a poutavou dějovou linku hry jako celku.

Nadějná česká hra se snaží získat skoro 2 miliony korun. Vypráví příběh o československých legionářích v Rusku
Zdroj: Sornyak Arts

Příběh hry se začíná psát v den bolševického puče 7. listopadu 1917 a točí se kolem bratrů Viléma a Pavla, potomků českých imigrantů. Ti mají v plánu prodat malý rodinný pivovar a z Petrohradu odcestovat do Kyjeva, kde přežívá větší komunita lidí s českými a slovenskými kořeny. Nicméně po muži, který má od bratrů podnik odkoupit, jako kdyby se náhle slehla zem a v ulicích začíná být zatraceně dusno. Krátce nato vzduch prořízne křik malého chlapce, že Zimní palác je pod útokem, načež Vilém s Pavlem pochopí, že opuštění města pro ně nebude ani zdaleka tak bezstarostné, jak se domnívali.

Doporučeno
„Líbí se mi malé holčičky. Nechci jim ublížit, mám touhu je chránit.“ Přinášíme ti zpověď pedofila Petra „Líbí se mi malé holčičky. Nechci jim ublížit, mám touhu je chránit.“ Přinášíme ti zpověď pedofila Petra 27. května 2024 9:30

Hra Legion 1917: Rise of the Bolsheviks běží na technologii Unreal Engine 4 a jak si sami můžete ve videu či na obrázku níže všimnout, vyznačuje se silnou vizuální stylizací. Příběhové pasáže hry budou vyprávěny skrze cut-scény ve formě komiksových panelů a není bez zajímavosti, že autoři dějovou složku popisují jako tzv. road-game, což ve zkratce znamená, že ústřední postavy budou po většinu času cestovat z jedné lokace do druhé a z druhé zase do třetí. Podíváme se přitom na nejrůznější místa od ulic Petrohradu či Moskvy přes chladné sibiřské lesy až k břehům Bajkalského jezera. Náplní hratelnosti pak budou zejména taktické souboje a podle tvůrců na hráče také čeká nejedno těžké rozhodnutí, podle kterých se bude kupříkladu odvíjet vyústění vedlejších úkolů. Během cest hráč navíc potká řadu dalších postav, z nichž některé se mohou k bratrům připojit. Herní doba je odhadovaná na 7-10 hodin.

Pokud chcete autory podpořit a projekt posunout o krok blíže k realizaci, učinit tak můžete na tomto odkaze. Nejnižší cena, za kterou si titul můžete na Kickstarteru pořídit, činí 10 euro (~270 korun), za což na oplátku kromě digitální verze hry dostanete ještě exkluzivní plakáty a vaše jméno bude uvedeno v závěrečných titulcích. Ti nejštědřejší si pak mohou za pořádně tučnou sumu 8 500 euro (~230 tisíc korun) zajistit post spoluproducenta, vlastní hratelnou postavu, launch party a spoustu dalších odměn. Pro pravidelný přísun novinek nezapomeňte sledovat facebookovou stránku hry. Co na titul českého studia říkáte? Přispějete do kampaně? Dejte nám vědět níže v komentářích.

We believe we got more backers now than there are fired up protesters in our Sankt Petersburg canal mission. THANK YOU! In return: Can someone guess a quest-giving NPC? Give us your tip! #roadgame #NPCsearch

Zveřejnil(a) Legion 1917: Rise of the Bolsheviks dne 27. únor 2017
Domů
Sdílet
Diskuse