Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
9. března 2017 18:49
Čas čtení 0:00
Adam Smeták

Český startup zefektivňující dopravu kamiónu si zasoutěží o milion dolarů v Silicon Valley

TECH STARTUP
Uložit Uložené

ShipVio efektivně spojuje IT technologie a speditérský byznys.

Středoevropské regionální kolo celosvětové soutěže StartupWorld Cup zná svého vítěze. Akci, která se konala v pražském Žofíně, ovládl startup ShipVio, který tak získal vstupenky do finále v Silicon Valley, které se odehraje 24. března. V tomto technologickém centru světa se utkají s další patnáctkou týmů o jeden milion dolarů. Celou akci zaštiťuje investiční fond Fenox z Kalifornie. Díky jeho iniciativě probíhá po celém světě 16 regionálních kol, z nichž vždy vzejde jen jeden vítěz. V pražské části se do finále dostalo 10 firem. ShipVio však všechny předčilo svým nápadem spojit IT technologie a speditérský byznys. Startup, jehož jednatelem a spolumajitelem je André Dravecký, si dává za cíl zefektivnit kamiónovou přepravu.

Český startup zefektivňující dopravu kamiónu si zasoutěží o milion dolarů v Silicon Valley
Zdroj: swcprague.com

Téměř polovina kamiónů v Evropě totiž vyráží na své cesty, aniž by byl jejich náklad plně vytížen. Vinu za to nesou speditéři, kteří nákladním dopravcům domlouvají firemní zákazníky, berou si provize v desítkách procent, avšak ne vždy je jejich efektivita taková, aby byl díky jejich práci kamión zákazníka plně vytížen. Aplikace ShipVio tento problém odbourává a firmě, která potřebuje své zboží přepravit třeba do Vídně, nabídne hned několik dopravců, kteří do Vídně míří a mají místo v nákladovém prostoru. Provozovatelé dopravních firem tak díky ShipViu mohou ušetřit až 25 procent svých nákladů. ShipVio funguje od loňského října a už nyní jej používá 350 tuzemských firem. Podíl na tom nese i miliardář Karel Janeček, který do firmy nalil 9,5 milionu korun. Do budoucna se chystá expanze i do okolních států a v ideálním případě by mladí talentovaní tvůrci chtěli pokrýt celou Evropu. Jejich startup má své opodstatnění, při jeho využití se bude méně plýtvat pohonnými hmotami a zefektivní se kamiónová doprava. Držíme tedy palce a přejeme úspěch v celosvětovém finále. 

Český startup zefektivňující dopravu kamiónu si zasoutěží o milion dolarů v Silicon Valley
Zdroj: swcprague.com
Domů
Sdílet
Diskuse