Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
14. března 2018 20:11
Čas čtení 0:00
Ondřej Jarůšek

Hry mohou být i nádherné a plné emocí. Organizace odpovídá na Trumpův sestřih brutálních ukázek vlastním videem, které tě chytne za srdce

TECH
Uložit Uložené

Pár dní po videu od Bílého domu se o slovo hlásí nezávislá společnost Games for Change, která se rozhodla ukázat emotivní a uměleckou stránku her.

Před několika málo dny jsme tě informovali o poměrně bizarním videu, které si při příležitosti schůzky s představiteli herního průmyslu nechal vyrobit současný prezident Spojených států amerických Donald Trump. 88sekundový sestřih se skládá z krvavých ukázek z nejrůznějších titulů a jeho účelem bylo poukázat právě na to, jak násilným scénám jsou hráči vystaveni.

Není žádným velkým překvapením, že fanoušci interaktivní zábavy takto laciné zjednodušení celého média jednohlasně odmítli a na téma spojitosti mezi násilím ve hrách a chováním hráčů pod zmíněným videem vyjádřili své nesouhlasné názory. A za pravdu jim dávají i četné vědecké výzkumy, které tuto spojitost popírají.

V reakci na Trumpovo video se nyní o slovo přihlásila také nezisková organizace Games for Change, která již řadu let poukazuje na příznivý vliv, který videohry na společnost mají. Její představitelé proto vytvořili vlastní video, které v 88 sekundách ukazuje, jak okouzlující, emotivní a umělecky zpracované hry mohou být. V sestřihu se objevují tituly jako Horizon Zero Dawn, The Last of Us, Abzû, Life is Strange a mnoho dalších. 

„Poté, co jsme viděli video zveřejněné Bílým domem, v němž jsou hry vyobrazeny jako vysoce násilné, jsme cítili povinnost představit toto médium z odlišného úhlu pohledu,“ vysvětlila organizace Games for Change. „Chtěli jsme vytvořit vlastní verzi videa se stejnou délkou, které bude odpovědí na snahy prezidenta svalit vinu (za násilné činy v americké společnosti, pozn. red.) na hry,“ dodává společnost s tím, že jejich video je věnováno všem hráčům a herním tvůrcům po celém světě.

Toto gesto ze strany Games for Change pochopitelně spoustu herních fanoušků potěšilo a organizaci proto pod videem zanechávají nespočet vřelých vzkazů. A co si o sestřihu myslíte vy? Podělte se s námi o názor níže v komentářích. 

Domů
Sdílet
Diskuse