Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
11. června 2018 23:58
Čas čtení 0:00
Ondřej Jarůšek

Tohle je Sparta! Očekávaný Assassin's Creed Odyssey z Řecka se představuje na vůbec prvních záběrech z hraní

TECH
Uložit Uložené

Nový díl série Assassin's Creed se ukázal světu na zbrusu nových záběrech. Čeká nás další velkolepé dobrodružství, v němž se tentokrát podíváme do Řecka. A známe i datum vydání.

Značka Assassin's Creed to během své existence neměla zrovna nejjednodušší. Dočkali jsme se skvělých, ale také několika vcelku nevýrazných dílů, a proto jsme byli rádi, když si autoři ze společnosti Ubisoft vzali na předchozí díl s podtitulem Origins o rok více času.

To se v konečném důsledku příznivě podepsalo i na kvalitě. Ačkoliv totiž (alespoň dle mého názoru) nebyl Origins tím nejlepším dílem celé série, řadí se rozhodně mezi ty nejvíce povedené.

Proto jsem se nemohl ubránit jistým pocitům skepse, když autoři oznámili příchod nového dílu ne tak dlouho po vydání toho posledního. Sami se totiž dříve nechali slyšet, že v takovém tempu jako dříve už díly vydávat nebudou. Nakonec se ale přeci jen nového pokračování dočkáme relativně brzy.

Jak již všichni víme, hlavním dějištěm novinky s podtitulem Odyssey se nestane nic jiného než antické Řecko. To nahrazuje Egypt z Origins (naše recenze zde), jehož název se v posledních dnech začal opět skloňovat ve spojitosti s uniklými screenshoty z Odyssey, jelikož podle mnohých nový díl působí spíše jako reskin právě předchozí části série, nebo chcete-li jako větší rozšíření v řeckém kabátku.

Zda tomu tak skutečně je, můžete posoudit sami, a to i na základě nově zveřejněných ukázek z hraní, které Ubisoft prezentoval na své konferenci pořádané při příležitosti aktuálního veletrhu E3. A rozhodně jimi nešetřil.


Osobně se v tuto chvíli přikláním spíše k názoru, že na takové káravé soudy je ještě přeci jen brzo a raději si počkám až na výsledný produkt, na druhou stranu ale tomu znepokojení řady hráčů naprosto rozumím. Novinky jsou pro každé velké pokračování důležité a autoři si snad dobře uvědomují, že za jejich případnou absenci mohou sklidit nepříjemnou kritiku.

Pokud ale jde o samotné zasazení, musím konstatovat, že tím se mi autoři trefili přesně do vkusu a už jen kvůli přírodním a architektonickým krásám starého Řecka si nový díl ujít nenechám. Potkáme zde také věhlasné filozofy a básníky, jejichž práce se nesmazatelným písmem zapsaly do historie, a chybět nebudou ani různé mýtické bytosti. 

Co se příběhu a protagonisty týče, tak hrát budeme za postavu, kterou si vybereme hned na začátku hry. Jedním z hrdinů je Sparťan jménem Alexios, kterého v dětství odvrhli rodiče a z běžného vojáka se postupně stává pravým hrdinou. Druhou postavou pak je ženská hrdinka Kassandra. Oběma v žilách podle všeho koluje krev slavného spartského bojovníka Leonida a po výběru jedné z nich už v její kůži strávíme i celý zbytek hry.

Mnozí si jistě vzpomenou, že autoři na snímek 300: Bitva u Thermopyl odkazovali už v krátkém teaseru

Assassin's Creed Odyssey confirmed, coming to E3

Každá z postav se bude vyznačovat vlastními unikátními dovednostmi a jak autoři zmiňují, velký důraz bude kladen na RPG prvky a naše volby v průběhu hraní. Dle autorů tak máme očekávat určitou změnu stylu hry z akční adventury na opravdové RPG. Výraznou novinkou budou například také dialogové možnosti, kdy je možné i zalhat. A velmi působivě vypadá i hromadná bitva na pláži (v minulosti jsme bojovali spíše jen v menších skupinkách).

Do Odyssey se také vrací námořní bitvy, které se staly příznačnými především pro díl Black Flag. Ten je osobně můj nejoblíbenější, a tak musím přiznat, že na líté souboje na vlnách, úpravy vlastního korábu a potápění nepřátelských flotil se už nyní velice těším. A stejně tak na popěvky mé podnapilé posádky.

Nevíme sice jak to vidíte vy, ale z našeho pohledu není propojení hry s assassinským světem z dostupných ukázek zatím příliš patrné a na první pohled se může zdát, že s ním sdílí jen název. Jsme tedy určitě zvědaví, jak to bude vypadat v hotové hře.

Titul Assassin's Creed Odyssey vychází pro PlayStation 4, Xbox One a PC 5. října (október) 2018. Co na něj zatím říkáte vy? Líbí se vám? Dejte nám vědět níže v komentářích.

Pokud se o hře objeví další zajímavé informace, článek o ně co nejdříve doplníme

Domů
Sdílet
Diskuse