Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Čtvrtek 4. 3. 2021 svátek má Stela

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Refresher - Rozhovory
1
Karin Filkaszova
16. červen 2019, 15:30

Barbora ráda navštěvuje swingers: Partnerovi je třeba dát najevo, že je král a ostatní jsou jen hračky (Rozhovor)

Barbora nám otevřeně vyprávěla, jak to na swingers party vypadá.

Karin Filkaszova
16. červen 2019, 15:30
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Barbora ráda navštěvuje swingers: Partnerovi je třeba dát najevo, že je král a ostatní jsou jen hračky (Rozhovor)
Zdroj: Barborin archív
 • 18+
CITLIVÝ OBSAH
 • Článek může obsahovat:
 • produkty a služby určené pro osoby starší 18 let
 • sex, nahotu a jiný nevhodný obsah
 • násilí, krev nebo obsah nevhodný pro citlivé povahy
JSEM STARŠÍ 18 LET A CHCI OBSAH ZOBRAZIT ZPĚT NA HLAVNÍ STRÁNKU

Swingers je sexuální praktika, kde si páry mezi sebou vyměňují partnery, aby okořenily svůj sexuální život. Neobvyklé praktice jsou po celém světě věnovány jedinečné party a speciální kluby, kde se lidé s podobnými zájmy setkají a užijí si spolu noc.

 
Pravidelnou návštěvnicí swingers party po Evropě je i 31letá Barbora, která si svou účast na takových událostech nemůže vynachválit. V rozhovoru nám otevřeně vyprávěla, jak to na swingers party chodí a co všechno tam může člověk vlastně očekávat.

 

V tomto článku si přečteš:
 • Jak se Barbora dostala ke swingers;
 • co se od ní na swingers party očekává;
 • jak probíhala její první návštěva;
 • proč má swingers v oblibě;
 • jaké nejstarší a nejmladší lidi tam potkala;
 • zda tam někdy potkala někoho známého;
 • kolik měst kvůli swingers party procestovala;
 • jak se chrání proti sexuálně přenosným chorobám;
 • jak to funguje ve swingers hotelu;
 • jaké nevšední zážitky na swingers zažila;
 • komu by swingers doporučila.

 

Jak ses ke swingers vůbec dostala?

Asi před 5 lety mě k tomu dovedl bývalý přítel. Navrhl mi to na zpestření našeho milostného života. Chvilku jsem nad tím uvažovala a pak jsem si řekla, že proč ne, chci vyzkoušet vše, co se dá.

 

Můžeš nám blíže vysvětlit, o co vlastně na swingers party jde?

Mnoho lidí se bojí, že na swingers party přijdeš a okamžitě se od tebe očekává, že se vyměníš s někým jiným a máš s ním sex. Nemusí to tak však být, ale i já jsem si to na začátku myslela. Můžeš dělat, co chceš a pokud ti je něco nepříjemné, nikdo tě do ničeho nebude nutit.

 

Co se tedy od tebe očekává?

Když se tam poprvé jela, chtěla jsem jen vědět, jak to funguje a zda se mi to bude líbit. Čili, když jsem tam s bývalým přítelem přišla, jen jsme se porozhlédli a začínali jsme spolu dva v jedné velké místnosti, kde je více párů, ale neměnili jsme se.

 

Můžeš se na ostatní páry dívat, poslouchat je, případně se jich dotýkat, ale také je v pořádku, pokud zůstaneš stále jen se svým partnerem. Pokud by se ti tam však někdo opravdu líbil, lehneš si k němu a pak záleží už jen na komunikaci mezi vámi.

 

Většinou výměnu iniciují ženy a chlapi se v tomto případě chovají jako gentlemani, čili co by žena nechtěla, to se nestane. V mnoha případech to však začne tak, že ženy spolu začnou experimentovat a když mužští partneři vidí, že to mezi nimi funguje, přidají se.

 

Swingers party dievča (Rozhovor)
Swingers party dievča (Rozhovor) Zdroj: Barborin archív

 

Existují nějaká kritéria, která určují, kdo se může těchto setkání zúčastnit?

Například v Česku to funguje tak, že vstup je určen pouze pro páry nebo pouze ženy. Chlapi bez partnerek mají vstup zakázán, protože pak by tam bylo 20 chlapů, jedna žena a vypadalo by to spíš jako gang bang party. Organizují se i takové party a tam jsou právě muži vítáni.

 

Zažila jsem to jednou ve Vídni, kde byl přístup i pro svobodné pány, bylo to hrozné. Ti už čekali v zástupu u vchodu a když mě spolu s partnerem viděli přicházet, tak nás už automaticky sledovali do šatny. Bylo to fakt nepříjemné a nemohla jsem se vůbec uvolnit, raději jsme odešli. V Česku je to proto lepší, neboť to mají proti takovým situacím ošetřené.

 

Kolik různých měst jsi kvůli swingers party procestovala?

Nevím, to asi tak snadno nesečtu. V Praze jsem byla asi 4krát, tam jsou krásní, mladí lidé a organizují se tam velké party s různou tématikou, luxusní a čisté. V Brně jsem byla velmi mnohokrát, to už ani nevím, ale tam je to podstatně menší než v Praze. Ve Vídni jednou, vrátit se už neplánuji a pak ještě v Barceloně. Do Rotterdamu jsme jeli také, ale neodhadli jsme dobrý den, právě se konala gay party, tak jsme se museli otočit a odejít.

 

Byly to samé ženy a byly velmi opilé, všimly si mě a okamžitě mě zatáhly do místnosti. Svalily mě na postel, celou mě svlékly a začaly si se mnou hrát. Tehdy to byl obrovský šok, ale po chvilce jsem přestala protestovat, začalo mě to bavit.

 

Jakým způsobem takové party hledáš?

Vše si v dnešní době najdeš na internetu. Je tam i kontakt na organizátory a když máš zájem, musíš se prostřednictvím telefonátu nebo přes e-mail přihlásit. Nadiktuješ jim své jméno a pak už jen stačí přijít na party. Na jejich webové stránce zjistíš opravdu všechno. Mají to tam i dobře rozdělené pro začátečníky, kteří mohou být nervózní a mají k účasti nějaké otázky.

 

Uchovává se nějakým způsobem i tvá anonymita?

Při vstupu se předají telefony a když nechceš, nemusíš ani uvést reálné jméno.

 

Jelikož tam chodí většinou páry, nestává se, že při výměně partnerů se vyskytne nějaká žárlivá scéna od původního partnera?

Tak v první řadě lidé, kteří na takové party chodí, musí být opravdu tolerantní a nemohou na sebe žárlit. Je třeba si o tom nejprve otevřeně s partnerem promluvit a stanovit si nějaké hranice, co si člověk při výměně může a co nemůže dovolit a co by se vám konkrétně líbilo.

 

Pokud jde opravdu o stabilní vztah a nejen o milence, nejdůležitější je partnerovi dát najevo, že stále je on ten nejlepší a v případě ženy, že ona je ta královna a neustále se k sobě vracet. Ostatní vlastně slouží jen na zábavu.

 

Určitě existuje tenká hranice, kdy ten partner začne žárlit – ať už je to žena, nebo chlap a je třeba dávat stále najevo, že si to člověk užívá více s tím původním partnerem. Ale většinou tam chodí lidé, kteří vědí, co chtějí a užívají si to.

  

Swingers party dievča (Rozhovor)
Swingers party dievča (Rozhovor) Zdroj: Barborin archív

 

Pokud se ti tedy nějaký cizí člověk vzhledově nelíbí, odmítneš ho?

No u mě je důležité, aby se mi ten druhý chlap líbil, jinak bych do toho vůbec nešla. Pak se věnuji výhradně svému partnerovi. V klubu v Brně je občas problém, že 90 % lidí je starších a často nenajdu nikoho, s kým bychom se rádi měnili.

 

Ale když přijdeš například do Prahy, většinou to funguje tak, že člověk dostane náramek s barvou, který udává důvod, proč tam vůbec šel – tedy zda chceš zůstat jen se svým partnerem, nebo se s někým kombinovat.

 

Většinou se však odmítnutí opravdu není třeba bát, lidé, co tam chodí, tak to vyhledávají a na nic si nehrají, tak se není třeba příliš bát, že bude člověk odmítnutý. Party mají většinou i bar a je dobré už tam se s někým seznámit a dát se s nimi do řeči, ať se prolomí ledy. Popiješ pár drinků, pak půjdete spolu na pokoj a už to jde.

 

Říkala jsem o tom kamarádkám, jim se ten koncept velmi líbil. Jedna z nich pak začala chodit do Brna na party a jednou se nám stalo, že jsme se tam potkaly. Ona byla tehdy dost opilá a nedělalo mi dobře, že ji slyším z druhé místnosti.

 

Když zmiňuješ ty pokoje, tak to není tak, že je jedna velká místnost, kde je pohromadě mnoho lidí, ale každý může mít své soukromí?

Většinou jsou tam nějaké menší pokoje a vždy jedna velká hlavní místnost, kde je nejvíce lidí. Ty menší jsou pak i tematicky připraveny. Například je tam ďábelský pokoj, kde jsou pomůcky na přivázání nebo voyeurský pokoj, ze kterého můžeš sledovat ostatní.

 

Pamatuješ si, kdy jsi navštívila swingers party poprvé?

Článek pro předplatitele REFRESHER+
PŘIDEJ SE K PŘEDPLATITELŮM
nebo Odemkni 1 článek přes SMS
Pošli SMS na 90211 s textem CLANEK 66361 a dočti tento článek.
Cena SMS za otevření článků je 89 Kč s DPH. Jak to funguje?
POSLAT SMS

Co se dozvíš po odemknutí?

 • Jaké to bylo pro Barboru poprvé;
 • kolik partnerů za noc maximálně vystřídala;
 • na kolik taková swingers party finančně vyjde ženu a na kolik muže;
 • zda musí osoba při vstupu dokázat, že je zdravotně v pořádku;
 • nejlepší zážitek na swingers party;
 • jaké to bylo, když na party potkala blízkou kamarádku;
 • co kromě swingers by chtěla zažít;
 • komu swingers doporučuje.

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Tagy: sex, swingers
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.