Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Pátek 2. 12. 2022 svátek má Blanka

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Máme pro tebe nový zpravodajský portál!prohlédnout
Refresher - Rozhovory

Barbora ráda navštěvuje swingers: Partnerovi je třeba dát najevo, že je král a ostatní jsou jen hračky (Rozhovor)

Barbora nám otevřeně vyprávěla, jak to na swingers party vypadá.

Karin Filkaszova
16. 6. 2019 15:30 Čas čtení: 10:04
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Barbora ráda navštěvuje swingers: Partnerovi je třeba dát najevo, že je král a ostatní jsou jen hračky (Rozhovor)
Zdroj: Barborin archív
Refresher - Rozhovory
1
Karin Filkaszova
16. 6. 2019 15:30
Čas čtení: 10:04

Barbora ráda navštěvuje swingers: Partnerovi je třeba dát najevo, že je král a ostatní jsou jen hračky (Rozhovor)

Barbora nám otevřeně vyprávěla, jak to na swingers party vypadá.

Karin Filkaszova
16. červen 2019, 15:30
Čas čtení: 10:04
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Barbora ráda navštěvuje swingers: Partnerovi je třeba dát najevo, že je král a ostatní jsou jen hračky (Rozhovor)
Zdroj: Barborin archív
Odebírat newsletter REFRESHERu
10 nejlepších článků Refresheru, jednou za týden. Pokud tě emaily přestanou bavit, tak je kdykoli zrušíš. Zadáním emailu souhlasíš s podmínkami portálu.
 • 18+
CITLIVÝ OBSAH
 • Článek může obsahovat:
 • produkty a služby určené pro osoby starší 18 let
 • sex, nahotu a jiný nevhodný obsah
 • násilí, krev nebo obsah nevhodný pro citlivé povahy
ZPĚT NA HLAVNÍ STRÁNKU

Swingers je sexuální praktika, kde si páry mezi sebou vyměňují partnery, aby okořenily svůj sexuální život. Neobvyklé praktice jsou po celém světě věnovány jedinečné party a speciální kluby, kde se lidé s podobnými zájmy setkají a užijí si spolu noc.

 
Pravidelnou návštěvnicí swingers party po Evropě je i 31letá Barbora, která si svou účast na takových událostech nemůže vynachválit. V rozhovoru nám otevřeně vyprávěla, jak to na swingers party chodí a co všechno tam může člověk vlastně očekávat.

 

V tomto článku si přečteš:
 • Jak se Barbora dostala ke swingers;
 • co se od ní na swingers party očekává;
 • jak probíhala její první návštěva;
 • proč má swingers v oblibě;
 • jaké nejstarší a nejmladší lidi tam potkala;
 • zda tam někdy potkala někoho známého;
 • kolik měst kvůli swingers party procestovala;
 • jak se chrání proti sexuálně přenosným chorobám;
 • jak to funguje ve swingers hotelu;
 • jaké nevšední zážitky na swingers zažila;
 • komu by swingers doporučila.

 

Jak ses ke swingers vůbec dostala?

Asi před 5 lety mě k tomu dovedl bývalý přítel. Navrhl mi to na zpestření našeho milostného života. Chvilku jsem nad tím uvažovala a pak jsem si řekla, že proč ne, chci vyzkoušet vše, co se dá.

 

Můžeš nám blíže vysvětlit, o co vlastně na swingers party jde?

Mnoho lidí se bojí, že na swingers party přijdeš a okamžitě se od tebe očekává, že se vyměníš s někým jiným a máš s ním sex. Nemusí to tak však být, ale i já jsem si to na začátku myslela. Můžeš dělat, co chceš a pokud ti je něco nepříjemné, nikdo tě do ničeho nebude nutit.

 

Co se tedy od tebe očekává?

Když se tam poprvé jela, chtěla jsem jen vědět, jak to funguje a zda se mi to bude líbit. Čili, když jsem tam s bývalým přítelem přišla, jen jsme se porozhlédli a začínali jsme spolu dva v jedné velké místnosti, kde je více párů, ale neměnili jsme se.

 

Můžeš se na ostatní páry dívat, poslouchat je, případně se jich dotýkat, ale také je v pořádku, pokud zůstaneš stále jen se svým partnerem. Pokud by se ti tam však někdo opravdu líbil, lehneš si k němu a pak záleží už jen na komunikaci mezi vámi.

 

Většinou výměnu iniciují ženy a chlapi se v tomto případě chovají jako gentlemani, čili co by žena nechtěla, to se nestane. V mnoha případech to však začne tak, že ženy spolu začnou experimentovat a když mužští partneři vidí, že to mezi nimi funguje, přidají se.

 

 

 

Existují nějaká kritéria, která určují, kdo se může těchto setkání zúčastnit?

Například v Česku to funguje tak, že vstup je určen pouze pro páry nebo pouze ženy. Chlapi bez partnerek mají vstup zakázán, protože pak by tam bylo 20 chlapů, jedna žena a vypadalo by to spíš jako gang bang party. Organizují se i takové party a tam jsou právě muži vítáni.

 

Zažila jsem to jednou ve Vídni, kde byl přístup i pro svobodné pány, bylo to hrozné. Ti už čekali v zástupu u vchodu a když mě spolu s partnerem viděli přicházet, tak nás už automaticky sledovali do šatny. Bylo to fakt nepříjemné a nemohla jsem se vůbec uvolnit, raději jsme odešli. V Česku je to proto lepší, neboť to mají proti takovým situacím ošetřené.

 

Kolik různých měst jsi kvůli swingers party procestovala?

Nevím, to asi tak snadno nesečtu. V Praze jsem byla asi 4krát, tam jsou krásní, mladí lidé a organizují se tam velké party s různou tématikou, luxusní a čisté. V Brně jsem byla velmi mnohokrát, to už ani nevím, ale tam je to podstatně menší než v Praze. Ve Vídni jednou, vrátit se už neplánuji a pak ještě v Barceloně. Do Rotterdamu jsme jeli také, ale neodhadli jsme dobrý den, právě se konala gay party, tak jsme se museli otočit a odejít.

 

Byly to samé ženy a byly velmi opilé, všimly si mě a okamžitě mě zatáhly do místnosti. Svalily mě na postel, celou mě svlékly a začaly si se mnou hrát. Tehdy to byl obrovský šok, ale po chvilce jsem přestala protestovat, začalo mě to bavit.

 

Jakým způsobem takové party hledáš?

Vše si v dnešní době najdeš na internetu. Je tam i kontakt na organizátory a když máš zájem, musíš se prostřednictvím telefonátu nebo přes e-mail přihlásit. Nadiktuješ jim své jméno a pak už jen stačí přijít na party. Na jejich webové stránce zjistíš opravdu všechno. Mají to tam i dobře rozdělené pro začátečníky, kteří mohou být nervózní a mají k účasti nějaké otázky.

 

Uchovává se nějakým způsobem i tvá anonymita?

Při vstupu se předají telefony a když nechceš, nemusíš ani uvést reálné jméno.

 

Jelikož tam chodí většinou páry, nestává se, že při výměně partnerů se vyskytne nějaká žárlivá scéna od původního partnera?

Tak v první řadě lidé, kteří na takové party chodí, musí být opravdu tolerantní a nemohou na sebe žárlit. Je třeba si o tom nejprve otevřeně s partnerem promluvit a stanovit si nějaké hranice, co si člověk při výměně může a co nemůže dovolit a co by se vám konkrétně líbilo.

 

Pokud jde opravdu o stabilní vztah a nejen o milence, nejdůležitější je partnerovi dát najevo, že stále je on ten nejlepší a v případě ženy, že ona je ta královna a neustále se k sobě vracet. Ostatní vlastně slouží jen na zábavu.

 

Určitě existuje tenká hranice, kdy ten partner začne žárlit – ať už je to žena, nebo chlap a je třeba dávat stále najevo, že si to člověk užívá více s tím původním partnerem. Ale většinou tam chodí lidé, kteří vědí, co chtějí a užívají si to.

  

Swingers party dievča (Rozhovor)
Swingers party dievča (Rozhovor) Zdroj: Barborin archív

 

Pokud se ti tedy nějaký cizí člověk vzhledově nelíbí, odmítneš ho?

No u mě je důležité, aby se mi ten druhý chlap líbil, jinak bych do toho vůbec nešla. Pak se věnuji výhradně svému partnerovi. V klubu v Brně je občas problém, že 90 % lidí je starších a často nenajdu nikoho, s kým bychom se rádi měnili.

 

Ale když přijdeš například do Prahy, většinou to funguje tak, že člověk dostane náramek s barvou, který udává důvod, proč tam vůbec šel – tedy zda chceš zůstat jen se svým partnerem, nebo se s někým kombinovat.

 

Většinou se však odmítnutí opravdu není třeba bát, lidé, co tam chodí, tak to vyhledávají a na nic si nehrají, tak se není třeba příliš bát, že bude člověk odmítnutý. Party mají většinou i bar a je dobré už tam se s někým seznámit a dát se s nimi do řeči, ať se prolomí ledy. Popiješ pár drinků, pak půjdete spolu na pokoj a už to jde.

 

Říkala jsem o tom kamarádkám, jim se ten koncept velmi líbil. Jedna z nich pak začala chodit do Brna na party a jednou se nám stalo, že jsme se tam potkaly. Ona byla tehdy dost opilá a nedělalo mi dobře, že ji slyším z druhé místnosti.

 

Když zmiňuješ ty pokoje, tak to není tak, že je jedna velká místnost, kde je pohromadě mnoho lidí, ale každý může mít své soukromí?

Většinou jsou tam nějaké menší pokoje a vždy jedna velká hlavní místnost, kde je nejvíce lidí. Ty menší jsou pak i tematicky připraveny. Například je tam ďábelský pokoj, kde jsou pomůcky na přivázání nebo voyeurský pokoj, ze kterého můžeš sledovat ostatní.

 

Pamatuješ si, kdy jsi navštívila swingers party poprvé?

 

Byla jsem velmi nervózní a nesvá, ale alkohol určitě pomohl, abych uvolnila zábrany. Tehdy jsem byla jen s přítelem a neměnila jsem se. Byly tam sice i další páry, ale já jsem se styděla i na někoho podívat. Postupně však ztratíš zábrany a zjistíš, že vlastně všichni na každého dívají a ty se klidně můžeš také dívat.

 

I když jsem ze začátku byla dlouho jen s přítelem, s jinými ženami jsme se hladily nebo líbaly. Těm chlapům to úplně stačilo a až postupem času jsme se začali opravdu měnit.

 

Střídá se tam za jednu noc hodně partnerů?

No určitě jsou tam i takoví lidé, ale já to nedělám. Užiji si hlavně se svým partnerem a pak odejdeme. Určitě jsou tam i lidé, co tam celý večer střídají partnery.

 

Kolik vyměněných partnerů jsi za jednu noc měla nejvíce?

Dva, ale to bylo opravdu výjimečné, protože se mi nestává často, že by mi byli jiní chlapi tak sympatičtí.

 

Na swingers party se pak i normálně přespává jako například v hotelu?

Většina klubů má možnost přespání, ale na to mají jiné pokoje. My jsme si však raději rezervovali jiný hotel, protože se s ostatními pak nechci setkat na společné snídani. To opravdu nepotřebuji, neboť jsem zas střízlivá a stydlivá (smích).

 

Kolik lidí na takové party většinou chodí?

V Brně je klub menší, takže většinou kolem 10 párů. Záleží však na tom, zda je to obyčejná sobotní party nebo nějaká speciální na Valentýna nebo Silvestra. V Praze je to větší, tam chodí i 50 párů.

 

A na kolik tě taková jedna party finančně vyjde?

Na každou party se platí vstupné a záleží na tom, jak velká je a jaký má program. Je to tak od 1 000 do 1 500 korun za jeden pár. Když však jde sama žena, platí směšnou částku, asi 250 korun, protože organizátoři chtějí, aby tam ty ženy chodily a páni byli uspokojeni.

 

Musíte před vstupem dokázat, že jste zdravotně v pořádku a tedy, že neroznášíte pohlavní nemoci?

Každý jde na swingers s rizikem, že může něco chytit, není to nijak kontrolováno. Já jsem dala svému tehdejšímu partnerovi pravidlo, že vždy když se budeme s někým měnit, tak jedině s kondomem. Organizátoři to však nemají jak zjistit.

 

Říkáš, že jsi swingers absolvovala s bývalým přítelem. Jak reagoval tvůj nynější partner, když si mu o tom řekla?

On byl z toho nadšený. Zmínila jsem mu to asi na druhém rande a zajímal ho každý detail. Určitě bychom to chtěli brzy vyzkoušet i spolu, ale je náročné najít si čas na to, abychom jen tak odcestovali do Prahy, protože tam je to nejlepší. Stále si však o tom povídáme a těšíme se tam.

 

Takže spolu jste ještě nic podobného nezkoušeli?

Zatím máme spolu jen jednu neoficiální zkušenost s mou kamarádkou. Přišla mě navštívit do Bratislavy, šli jsme společně na normální party a ona se tam seznámila s nějakým mužem. Všichni čtyři jsme pak šli k nám domů, ale její partner nějak nevydržel a usnul, čili to byla spíše trojka než čtyřka (smích).

 

Co nejlepšího jsi na swingers party zažila?

V Praze jsme byli na tematické party, opila jsem se a přidala se do soutěže o nejlepší tanec. Chlapi si sedli na židle do jedné řady a my jsme kolem nich začaly svůdně tančit.

 

Pak jsme se na každém vystřídaly a nakonec se vyhodnotila nejlepší tanečnice. Tehdy tam byl i super program, striptýz a gogo tanečnice. Nejlepší party však asi nemohu specificky říct, protože je to o tom, koho tam potkáš a s kým si sedneš.

 

 

A ze zahraničních akcí si vzpomínáš na nějaký zajímavý zážitek?

Chtěli jsme jet kvůli swingers party na Ibizu, protože tam je jeden swingers hotel a jednou za dva roky událost v červenci – swingers dovolená. Jde o uzavřený komplex, nikdo na tebe nevidí. Je to tam velmi luxusní, od rána do večera může člověk chodit úplně nahý a pořád tam má každý sex.

 

Hodně jsme o tom četli, chtěli jsme tam jet a zkusit to, ale netrefili jsme se do správného termínu. Tehdy to spíše byla normální dovolená. I v Miláně jsme si našli nějaký swingers hotel, také jsme tam přišli a byl to úplně obyčejný hotel, čili zaváděli. To bylo takové zklamání, ale ještě víc bych to chtěla kvůli tomu zažít.

 

Byla jsi na swingers i v Bratislavě?

V Bratislavě jsem ještě neobjevila žádný swingers klub, maximálně sem tam swingers party. Vím, že se uskutečnila nějaká motorkářská swingers party a také nějaká, která zahrnovala plavání v bazénu. Na Slovensku jsem však ještě na žádné nebyla, neumím posoudit kvalitu.

 

Chtěla bys zkusit i něco jiného kromě swingers party?

Například se mi líbí, když je nás mnoho žen a přítel se jen dívá. To by se určitě líbilo i jemu. Už jsem někdy dívala i na webových stránkách, kde jsem hledala ženu do trojky, ale je to těžké, protože jsou to většinou páry nebo pouze muži.

 

Zažila jsi během návštěvy takové party i něco nečekaného?

Jednou v Praze jsme se s partnerem dohodli, že předtím, než se převlečeme, půjdeme se ještě úplně oblečeni podívat, co se děje ve společné velké místnosti. Pouze jsme tam nakoukli a všimli jsme si party Angličanek. Byly to samé ženy a byly velmi opilé, všimly si mě a okamžitě mě zatáhly do místnosti. Svalily mě na postel, celou mě svlékly a začaly si se mnou hrát. Tehdy to byl obrovský šok, ale po chvilce jsem přestala protestovat, začalo mě to bavit. Bývalý partner tehdy nemohl uvěřit vlastním očím.

 

Tak když protestuješ a dělaly to proti tvé vůli, kde je ta hranice, dokdy je to tolerováno?

Tak dramatické to nebylo. Když někdo nechce, odejde nebo pokud rázně řeknu, že stačilo, lidé nepokračují. Násilní lidé tam ale opravdu nechodí, většinou chtějí i tak všichni totéž.

 

Je to i zpestření sexuálního života pro pár, mohou být totiž po celou dobu spolu a s nikým se nestřídat, ale už jen ta atmosféra je super. Slyšíš zvuky, jak se jiní milují a už i to může být vzrušující, nemusíš se nijak jinak zapojovat.

 

Co se ti na swingers party líbí nejvíce?

Že se tam můžeš zcela uvolnit a také to, že tam nikoho neznáš a nikdo nezná tebe a vůbec nikdo tě nesoudí.

 

Čili se ti ještě nestalo, že jsi tam potkala někoho známého?

Stalo se mi, že jsem o tom říkala kamarádkám, jim se ten koncept velmi líbil. Jedna z nich pak začala chodit do Brna na party a jednou se nám stalo, že jsme se tam potkaly. Ona byla tehdy dost opilá a nedělalo mi dobře, že ji slyším z druhé místnosti, protože jsme dost blízké kamarádky. Bylo to prostě dost divné, a tak jsem musela odejít.

 

Chodí tam i mladí lidé jako například čerství dospěláci?

Spíše starší, někdy mladé slečny, co tam jsou, tak na nich je vidět, že jsou to spíše zaplacené společnice pánů nebo jejich milenky a jde mezi nimi jen o sex.

 

Swingers party dievča (Rozhovor)
Swingers party dievča (Rozhovor) Zdroj: Barborin Archív

 

Jaké nejstarší lidi jsi tam potkala?

Mohli mít kolem 60 let, starší asi ne, neumím to odhadnout. Dnes se ženy o sebe velice starají a vypadají dobře, je těžké jim tipnout věk. Mně však o věk nejde, ale hlavně o to, aby se mi druhý člověk líbil a vyzařoval charisma.

 

Komu bys swingers doporučila?

Zcela všem, kteří nad tím někdy přemýšleli nebo se to báli vyzkoušet, protože se tam od tebe nic neočekává. Stačí se jít podívat a o pěkný večer máš postaráno. Můžeš se dívat na vystoupení, je v tom občerstvení a někde mají i saunu či bazény.

 

Opravdu se na místě ztratí lidské zábrany a já sama jsem ani netušila, že by se mi to mohlo líbit. Jsem dost stydlivá a myslela jsem si, že na takové věci nejsem, ale postupem času jsem zjistila, že se mi to líbí.

 

Je to i zpestření sexuálního života pro pár, mohou být totiž po celou dobu spolu a s nikým se nestřídat, ale už jen ta atmosféra je super. Slyšíš zvuky, jak se jiní milují a už i to může být vzrušující, nemusíš se nijak jinak zapojovat.

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
NAHORU
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
Více z tématu refresher
více článků
Sponzorované články
více článků
Další news
před 2 hodinami
Google v Česku přestane ukazovat náhledy článků. Podle novely autorského zákona by musel platit online médiím.
před 3 hodinami
Za nedovařené těstoviny chce 5 milionů dolarů. Američanka žaluje výrobce mac and cheese.
více news
Mohlo by tě zajímat
Přejít na úvodní stránku
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.