Vojtěch Vanda
5. listopad 2019, 16:54

Nečekaný úspěch! Mladíci Slavie porazili Barcelonu

Parádní výkon zastřešil výhru týmu Slavie U19 na trávníku v La Masii.

Dnes večer se bude konat odveta zápasu Barcelony se Slavií Praha na horké katalánské půdě vedoucího celku La Ligy. Nicméně před samotným začátkem svedly mezi sebou souboj i jejich mládežnické týmy, ze kterých oba celky hodně těží. Dobrou zprávou je, že se budoucnost vybarvuje lépe pro český celek, jelikož na hřišti v centru La Masia zabojoval a vyhrál 2:3.

Druhou výhru do tabulky si připsali hráči v sešívaných dresech po ne zrovna zdařeném začátku, jelikož inkasovali v 16. minutě po průniku De La Fuenteho. Ve 41. minutě se však mohli mladíci radovat z vyrovnání, jelikož z pokutového puntíku po ruce Rosandise zavěsil míč do barcelonské brány Lukáš Červ.

Po poločase se mladí Slavisté dostali dokonce do vedení, kdy po sérii zblokovaných střel v 56. minutě protlačil míč do brány Daniel Kosek. A dvě minuty na to dostal druhou žlutou kartu domácí Sanz a Slavia měla všechny trumfy v rukou. V 85. minutě se však nechtěl smířit s prohrou De La Fuente, který prostrčil míč na Mortimera a ten střelou pod břevno nedal brankáři šanci.

Osud tomu však chtěl, aby se radovali červenobílí. V 87. minutě si na centr z přímého volného kopu si naskočil Adam Toula a rozvlnil síť barcelonské U19. Nastavení s druhým poločasem nezahýbalo a Slavia Praha U19 si veze tři body ze stánku Blaugranas. Češi tak postoupili na třetí příčku v tabulce právě před trápící se mládeží z Barcelony.

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.