Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
18. února 2021 13:11
Čas čtení 1:16
Tereza Šnajdrová

Pětina restaurací či hotelů může do měsíce zkrachovat, tvrdí Hospodářská komora

NEWS KORONAVIRUS
Uložit Uložené

Celých 98 % podnikatelů kroky vlády nepovažuje za funkční a spravedlivé.

Hospodářská komora České republiky zveřejnila data ukazující dopad koronavirových opatření na uzavřené restaurace a hotely. Pokud vláda živnostníkům nenabídne vyšší finanční pomoc, pětina z nich zkrachuje během následujícího měsíce. Dalších 40 % podniků údajně zamíří do insolvence do tří měsíců.

Doporučeno
Neovlivní: Odměny pro zdravotníky za péči o covidové pacienty jsou doktorům a sestrám kráceny Neovlivní: Odměny pro zdravotníky za péči o covidové pacienty jsou doktorům a sestrám kráceny 18. února 2021 11:33

Z výzkumu provedeného Hospodářskou komorou a osmi podnikatelskými svazy vyplývá, že vládní restrikce nejvíce zasáhly restaurace, bary, vnitřní sportoviště, prádelny, čistírny, eventy nebo obchody. Ačkoliv vláda živnostníkům nabídla určitou finanční výpomoc, většině z nich se pomocí těchto vládních programů daří pokrýt méně než třetinu mzdových a fixních nákladů.

Domů
Sdílet
Diskuse