Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
29. listopadu 2021 v 20:29
Čas čtení 0:35
Ilona Hobzová

Adam Vojtěch: Děti od 5 let se mohou registrovat k očkování od 13. prosince

Adam Vojtěch: Děti od 5 let se mohou registrovat k očkování od 13. prosince
Zdroj: pixnio.com
NEWS ADAM VOJTĚCH KORONAVIRUS
Uložit Uložené

Oznámil to ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Od 13. prosince budou moci rodiče registrovat k očkování děti ve věku pět až jedenáct let. Samotné očkování pak bude zahájeno o týden později, až do Česka dorazí potřebná vakcína. Uvedl to ministr školství Adam Vojtěch.

Dětská vakcína od společnosti Pfizer/BioNTech by do Česka měla dorazit 21. prosince. Zatím je objednáno 300 tisíc dávek.

Evropská agentura pro pro léčivé přípravky (EMA) doporučila rozšíření registrace vakcíny Comirnaty pro děti ve věku 5 až 11 let už 25. listopadu. Podle ní bude dávka nižší než u lidí starších dvanácti let. Přínos vakcíny vidí EMA zejména u dětí, které mají doprovodná onemocnění, která jsou rizikovým faktorem pro závažnější průběh onemocnění covid-1.

Domů
Sdílet
Diskuse