Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
7. prosince 2021 13:30
Čas čtení 0:49
Radim Šlechta

V Rakousku skončí lockdown jen pro očkované. Pro neočkované budou omezení platit i nadále

V Rakousku skončí lockdown jen pro očkované. Pro neočkované budou omezení platit i nadále
Zdroj: AP Photo/Lisa Leutner
NEWS KORONAVIRUS RAKOUSKO
Uložit Uložené

Kancléř Karl Nehammer na tiskové konferenci oznámil, že po uvolnění země z lockdownu budou pro neočkované lidi pravidla platit i nadále. Od února nového roku může země neočkované také pokutovat.

Pro neočkované Rakušany bude lockdown platit i po tom, co ten plošný v neděli skončí. Nový kancléř Karl Nehammer to potvrdil den po tom, co byl jmenován do čela země. V Rakousku platí lockdown od 22. listopadu a končit má právě tuto neděli. Ve středu se má vedení státu sejít, aby dohodlo detaily tohoto rozvolnění. Informovala o tom Česká televize.

Po tom, co země lockdown zavedla, kleslo incidenční číslo pod 900, zatímco v České republice se i nadále pohybuje okolo tisícovky. Na konci tohoto týdne má toto opatření skončit, avšak neočkovaných lidí se bude týkat i nadále, i když zatím není jasné v jaké konkrétní podobě. 

Domů
Sdílet
Diskuse