Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
14. prosince 2021 8:00
Čas čtení 1:09
Vojtěch Vanda

KORONAVIRUS: Klesající trend nově nakažených nadále trvá, v pondělí jich bylo 11 896. Česko se chystá na očkování dětí

KORONAVIRUS: Klesající trend nově nakažených nadále trvá, v pondělí jich bylo 11 896. Česko se chystá na očkování dětí
Zdroj: Wikimedia/SELF Magazine/Heather Hazzan
NEWS KORONAVIRUS OČKOVÁNÍ PROTI KORONAVIRU
Uložit Uložené

Co se týká počtu nově nakažených, lepší pondělí jsme od půlky listopadu neměli.

V České republice pandemická čísla nově nakažených koronavirem i přes záchyt nové varianty omikron pozvolna klesají. V pondělí bylo zaregistrováno celkem 11 896 případů, což je o 3643 případů méně než minulý týden a zároveň nejlepší pondělní výsledek od poloviny listopadu. Menší záchyt případů souvisí i s očkováním, v němž Česko přechází do další fáze – v průběhu týdne začne očkovat i děti.

Doporučeno
KORONAVIRUS: Počty nakažených nadále klesají. V neděli jich přibylo 4 111 KORONAVIRUS: Počty nakažených nadále klesají. V neděli jich přibylo 4 111 13. prosince 2021 7:52

Oblasti s nejvyšším záchytem viru se však nadále nemění. Z pohledu incidence, tedy počtu nakažených obyvatel na 100 tisíc lidí za poslední týden, je na tom v České republice nejhůř okres Uherské Hradiště, kde se skoro 1183 nakažených lidí. Zbytek Zlínského kraje jinak prakticky vykazuje čísla podobná těm jinde na Moravě, přestože na tom byl ještě minulý týden nejhůř v republice. Incidenci lehce nad tisíc má pak pouze okres Zlín.

Domů
Sdílet
Diskuse