Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
17. ledna 2022 10:27
Čas čtení 1:07
Vojtěch Vanda

ČHMÚ: Do Česka se vrátí sníh, od pondělí se budou ve vyšších polohách tvořit sněhové jazyky

ČHMÚ: Do Česka se vrátí sníh, od pondělí se budou ve vyšších polohách tvořit sněhové jazyky
Zdroj: TASR/AP
NEWS PŘEDPOVĚĎ POČASÍ
Uložit Uložené

Silný vítr ze začátku týdne by měly vystřídat sněhové srážky a noční teploty až -10°C.

Místo větru sníh, místo teplot kolem nuly mráz. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) by se měl tento týden nést ve znamení sněžení. Jak uvádí týdenní předpověď, nejnižší denní teploty se dostanou až na -5 °C, kvůli větru a sněhu se očekává tvorba sněhových jazyků. O víkendu se objeví i mrznoucí mlhy.

Doporučeno
ČHMÚ varuje: V těchto krajích hrozí silný vítr s nárazy až 70 km/h. Může způsobit škody na majetku ČHMÚ varuje: V těchto krajích hrozí silný vítr s nárazy až 70 km/h. Může způsobit škody na majetku 16. ledna 2022 12:21

Na pondělí vydal ČHMÚ výstrahu proti silnému větru, ten nejsilnější se očekává kolem poledne. Na některých místech by měl dosahovat až 70 km/h, na horách až 100 km/h. Odpoledne se k větru přidají i přeháňky, které mohou být i sněhové. V polohách nad 800 metrů by se mohly tvořit sněhové jazyky. 

V úterý by měl vítr ustat a vystřídat by jej mělo slabé sněžení. Nejnižší noční teploty by měly dosáhnout hodnot +1 až -3 °C, při zmenšené oblačnosti kolem -5 °C. Nejvyšší denní
teploty pak 1 až 5 °C. Ve středu očekáváme zpočátku i mrznoucí mlhy a dále pak na severozápadě od 800 m sněžení. Nejvyšší denní teplota by mohla dosáhnout až 5 °C.

Čtvrtek přinese od severozápadu sněžení, a to ve většině nadmořských výškách. Denní teplota se bude pohybovat kolem nuly. Řidiči si však budou muset znovu dávat pozor na sněhové jazyky, s jejichž tvorbou se počítá od 700 metrů nad mořem. V pátek bude nejmrazivější noc – až -9 °C. O víkendu tato noční teplota vydrží a v závěru volných dnů se k ní přidají i mrznoucí mlhy.

Domů
Sdílet
Diskuse