Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Středa 6. 7. 2022 Den upálení mistra Jana Husa (1415)

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Sport - Slovensko

Elektrizující atmosféra a tvrdá bitva o pás šampiona. Toto byl velkolepý MMA turnaj OKTAGON 32

Turnaj OKTAGON 32 v Ostravě přinesl fanouškům MMA další památný zážitek. Jak celá akce probíhala?

Ondřej Jarůšek
10. duben 2022, 3:58 Čas čtení: 5:23
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Elektrizující atmosféra a tvrdá bitva o pás šampiona. Toto byl velkolepý MMA turnaj OKTAGON 32
Zdroj: OKTAGON MMA
Sport - Slovensko
0
Ondřej Jarůšek
10. duben 2022, 3:58
Čas čtení: 5:23

Elektrizující atmosféra a tvrdá bitva o pás šampiona. Toto byl velkolepý MMA turnaj OKTAGON 32

Turnaj OKTAGON 32 v Ostravě přinesl fanouškům MMA další památný zážitek. Jak celá akce probíhala?

Ondřej Jarůšek
10. duben 2022, 3:58
Čas čtení: 5:23
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Elektrizující atmosféra a tvrdá bitva o pás šampiona. Toto byl velkolepý MMA turnaj OKTAGON 32
Zdroj: OKTAGON MMA
Odebírat newsletter REFRESHERu
10 nejlepších článků Refresheru, jednou za týden. Pokud tě emaily přestanou bavit, tak je kdykoli zrušíš. Zadáním emailu souhlasíš s podmínkami portálu.

Organizace OKTAGON MMA se po letech vrátila do Ostravy, která se stala dějištěm očekávané akce OKTAGON 32. Ta nabídla celkem jedenáct bitev včetně dvou ženských zápasů. Na turnaji nechyběla rychlá ukončení ani tvrdé a napínavé bitvy až do posledních okamžiků.

Celému galavečeru navíc vévodil zápas, který nenechal chladným žádného z fanoušků. Řeč je samozřejmě o odvetě šampiona Davida Kozmy a českou legendou Petrem Knížetem, kteří se spolu poprvé střetli v roce 2017. Od té doby ale uplynulo spoustu času a současný vládce veltru ukázal, kdo je v divizi pravým králem.

 

Redakce Refresheru byla přímo na místě v Ostravar aréně, která se konečně dočkala události, jenž jí byla před dvěma lety slíbena. Kvůli pandemii koronaviru se totiž turnaj několikrát odložil. Čekání ale stálo za to. Pojď se společně s námi podívat, jak celá akce a jednotlivé zápasy probíhaly. 

 

Zdroj: OKTAGON MMA

Skvělá atmosféra od prvních minut

Pod úvodní bitvu vyprodaného turnaje se podepsala dvojice dam — Monika Chochlíková a Alesandra Pajuelo. Slovenská bojovnice vstupovala do klece za bouřlivého povzbuzování diváků, kteří se postarali o skvělou atmosféru hned v úvodu galavečera. Chochlíková sice potvrdila potvrdila pozici favoritky a získala vítězství 3:0 na body, jak ale sama po zápase přiznala, byly to nervy.

 

Pajuelo ji totiž dostala hned několikrát na zem, kde však i přes nevýhodou pozici byla Slovenka schopná zasazovat údery. Právě díky počtu úderů, a zejména těch signifikantních, bodové rozhodčí přesvědčila, že si výhru zaslouží právě ona. Pajuelo však prokázala tvrdost a velké kvality, Slovenku se dokonce pokusila ukončit pákou na nohu. To se jí však nepovedlo a Chochlíková si odnesla vydřené, ale zasloužené vítězství.

 

Zdroj: OKTAGON MMA

 

Ze slavné anglické organizace Cage Warriors se do Oktagonu vrátil Jakub Dohnal, kterému se v kleci postavil Iamik Furtado. Borci nabídli velmi vyrovnaný zápas, v němž Furtado velmi dobře vzdoroval Dohnalovým pokusům o takedown a v postoji proběhlo poměrně málo výměn. To platilo i pro druhé kola, jehož velkou část Dohnal strávil obtočený na zádech stojícího Furtada.

 

NAČÍST ČLÁNEK BEZPLATNĚ
Předplať si REFRESHER+ a získej další výhody

Tento článek dočteš bezplatně, ale s předplatným REFRESHER+ získáš přístup k více než 3693 zamknutým článkům a dostaneš další benefity.

VÍCE O PŘEDPLATNÉM
Kdykoli ho jednoduše zrušíš
Už od 9 Kč měsíčně
S REFRESHER+ můžeš získat tyto benefity
VÍCE

Ve třetím kole už přišla vcelku jasná dominance ze strany zahraničního borce, který Dohnala trápil jak v postoji, tak i na zemi, ale ukončit jej nedokázal. A jak se říká, pokud chce vyhrát, nenechávej to na bodové rozhodčí. Jeden z nich viděl zápas po třech kolech jako remízu (28:28) a další dva za vítěze určili Jakuba Dohnala (29:28).

Tento výsledek se u řady fanoušků nesetkal s velkým pochopením, což dali najevo hlasitým pískotem. Dohnal přiznal, že zápas se nevyvíjel zcela podle jeho představ a vyzdvihnul kvality soupeře, zejména jeho sílu. Jak řekl, oba do boje dali vše a Furtado by si v organizaci zasloužil další šanci. To nevyloučil ani promotér Ondřej Novotný, je tedy možné, že jsme Furtada na domácí scéně neviděli naposledy.

 

Lehké váhy v kleci vystřídali těžkotonážníci Kamil Minda a Tadej Dajčman. Od tohoto střetu dvou obrů nejeden fanoušek čekal tvrdé ukončení před limitem, KO se však tentokrát nekonalo. Místo toho jsme se stali svědky tříkolové a poměrně vyrovnané bitvy. Z té nakonec vítězně vyšel po rozhodnutí rozhodčích (všichni 29:28) bývalý slovinský karatista Tadej Dajčman, pro kterého se jednalo už o třetí cenný skalp v řadě.

 

Zdroj: OKTAGON MMA

 

Autorem prvního ukončení večera se stal Filip Macek, který si připsal už devatenácté vítězství na submisi v kariéře. Svého soupeře Ramona Martíneze uškrtil hned v prvním kole a po poslední prohře v titulovém zápase se tak špičkový bojovník bantamové váhy vrátil do vítězného sedla, na kterém si jistě bude chtít časem dojet k další šanci o pás.

14 dní, 2 zápasy, 2 výhry

Po pouhých 14 dnech se do klece vrátil německý Kelt Christian Jungwirth, u jehož zápasů se diváci jednoduše nikdy nenudí. A to platilo i tentokrát. Poté, co se vymanil z nepříjemné páky na ruku, kterou mu Polák Mateusz Strelczyk v prvním kole nasadil, přeřadil na vyšší stupeň a soupeře nekompromisně ubil na zemi.

 

Dva týdny, dva short notice zápasy a dvě výhry. Skvělá forma, v níž dostane Němec možnost pokračovat na turnaji ve Frankfurtu na začátku června.

 

Hlavní kartu turnaje otevřel zápas předního českého postojáře Daniela Škvora s Pavolem Langerem. Škvor je známý svým prvotřídním bojem v postoji, díky kterému v kleci úřadoval i tentokrát. Langer se pokusil Škvora hned několikrát vzít na zem, kde už byl ostatně český borec jednou ukončen, nicméně DeeDee si vítězství vzít nenechal. Po třech kolech si vysloužil výhru od všech tří dobových rozhodčích a své skóre si vylepšil o třetí výhru za sebou.

 

Zdroj: OKTAGON MMA

Miláčci publika

Mezi nejočekávanější zápasy večera bezesporu patřil boj dvou miláčku publika Jeremyho Kimballa a Thomase Narma. Pro amerického Grizzlyho se jednalo o první zápas v těžké váze, díky svým bohatým zkušenostem však patřil mezi největší favority turnaje. A tuto pozici v boji také potvrdil.

 

Američan dokázal dvoumetrového Nora efektivně trefovat kopy pod levé koleno, což rozhodlo o výhře. V polovině prvního kola Nor padl se zraněným kolenem k zemi a už nebyl schopen dále pokračovat. Po téměř třech letech se tak Kimball vrátil vítězně zpět do Oktagonu a jak slíbil, do budoucna by si přál být aktivnější. Takřka určitě jej tedy fanoušci dříve nebo později znovu přivítají.

 

Zdroj: OKTAGON MMA

 

Fantasticky rozjetý Matěj Peňáz nastoupil do svého šestého zápasu MMA kariéry a slavil šestou výhru. Tentokrát sice nepadlo KO, jak to má brněnský bijec ve zvyku, ale i navzdory tomu mu patřila jasná výhra 3:0 na body.

 

Ital Giovanni Mellilo sice ukázal, že dokáže být silný v klinči na pletivu, nicméně rostoucí hvězdu Peňáze nijak neohrozil. Ten měl drtivou většinu zápasu ve své režii, a i když Itala, který se v posledním kole Peňáze snažil provokovat, neukončil, tak se diváci dočkali další poutavé podívané.

 

V krátkém pozápasovém rozhovoru se pak Money s promotérem Ondřejem Novotným předběžně domluvil na již dlouho plánované bitva s Vlastem Čepem, která by měla proběhnout v září.

Druhý ženský zápas večera patřil Lucii Pudilové a Brazilce Caroline Yariwake. A jednalo se o poměrně jednostrannou záležitost, Pudilová totiž nezaváhala a brazilskou soupeřku zcela jasně přestřílela. Yariwake nicméně prokázala tvrdost, prolila krev a bojovala až do poslední sekundy.

 

Po třech kolech však nemohlo bych pochyb o tom, že vítězství si domů poveze suverénní Pudilová, která se tak znovu o krok přiblížila své vysněné titulové šanci. Po zápase jsme se dozvěděli, že Pudilová část zápasu bojovala se zraněnou rukou, čímž je její výkon ještě obdivuhodnější.

Bitva plná emocí

Jedním z nejvíc emocemi nabitých zápasů byl už několikrát odkládaný střet Vaška Mikuláška s Tomášem Bolo Melišem. Bývalí kamarádi se potkali v kleci a jejich souboj byl vyvrcholením dlouho trvající nevraživosti.

 

Je však otázkou, jak tomu bude dále. Tomáš Bolo totiž v prvním kole ze zad nasadil Mikuláškovi pevnou kimuru a po chvíli páčení rozhodčí zápas ukončil. Baba Jaga nicméně okamžitě proti tomuto rozhodnutí divoce protestoval, protože zápas svému soupeři neodklepal.

 

Co se vlastně stalo, pomohl osvětlit až zpětný záznam, který ukázal, že rozhodčí zápas ukončil kvůli Mikuláškově výkřiku, jedná se o takzvaný verbální tap-out – pokud rozhodčí uslyší bojovníka bolestivě křičet, zápas ukončí. Tak tomu bylo i v tomto případě. 

 

Tomáš Bolo Meliš možná doufal v trochu jiné ukončení, ale i tak může být se svým výkonem spokojený. Otázkou zůstává, zda po této noci borci zakopou válečnou sekeru, nebo budou napjaté vztahy pokračovat.

 

Zdroj: OKTAGON MMA

David stále králem

Pak už ale přišel moment, na který všichni fanoušci smíšených bojových umění čekali. Souboj dvou generací a dávných rivalů, kteří se utkali v odvetě o to nejcennější – titul šampiona. Ten už popáté obhajoval král veltru David Kozma, kterého na sobotním turnaji vyzvala česká legenda Petr Kníže.

 

V roce 2017, kdy se bojovníci setkali v oktagonu poprvé, zápas ovládl legendární Monster, teď tomu bylo ale právě naopak. David Kozma znovu dokázal svá slova o tom, že za poslední roky vyspěl, a to jak fyzicky, tak i psychicky. A znovu se také potvrdilo, že je mistrem pětikolových zápasů.

 

Ačkoliv 44letý Petr Kníže prokázal svoji pověstnou tvrdost, na šampiona to v odvetě nestačilo. Kozma dokázal boj hned několikrát přenést na zem, kde se mu dařilo jasně dominovat, a nebezpečný byl i v postoji.

 

Pětadvacet minut války ukázalo, že David Kozma je skutečným králem divize a zatím zdolává každou překážku, kterou před něj pořadatelé postaví. Kdo to bude příště? Ať už Davida Kozmu vyzve kdokoliv, bude to mít setsakramentsky těžké a šampion se zcela jistě znovu postará o další strhující zážitek.

 

Zobrazit galerii 8
Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Náhledový obrázek: OKTAGON MMA
NAHORU
Přidej se k těm, kteří nás podpořili. Předplať si R+ VÍCE
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
Více z tématu sport
více článků
Sponzorované články
více článků
Další news
před 8 minutami
Slovenský ministr financí Igor Matovič vyhrál anticenu Homofob roku 2021. Porazil Roberta Fica i mluvčího Aliancie za rodinu.
před 49 minutami
Aktivisté zvou lidi na narozeninovou oslavu Daniela Křetínského. Satirická akce se bude konat před jeho domem v Pařížské ulici.
více news
Mohlo by tě zajímat
Přejít na úvodní stránku
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.
Zavřít