Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
17. dubna 2022 11:51
Čas čtení 1:10
Vojtěch Vanda

Rusové nadále pokračují v přesunu vojenské techniky z Běloruska na východ Ukrajiny, uvádí britská rozvědka

Rusové nadále pokračují v přesunu vojenské techniky z Běloruska na východ Ukrajiny, uvádí britská rozvědka
Zdroj: ČTK/ABACA/AA/ABACA
NEWS BĚLORUSKO INVAZE NA UKRAJINĚ RUSKO UKRAJINA VÁLKA NA UKRAJINĚ
Uložit Uložené

Britská rozvědka informovala na Twitteru o přesunech ruské vojenské techniky. Podle jejího mínění se Rusko vehementně chystá na ofenzivu na východě Ukrajiny.

Ruská armáda pokračuje v přesunech vojenské techniky z Běloruska a posílá ji na východ Ukrajiny, uvedla britská rozvědka v nedělním hlášení, které tamní ministerstvo obrany sdílelo na Twitteru. Putinovská armáda se dle těchto informací chystá na ofenzivu z oblasti Luhansku a Doněcku směrem na západ. Podle Britů zůstává cíl Rusů stejný – prosadit svou regionální dominanci.

Doporučeno
Zelenskyj: Pokud Rusové zabijí obránce v Mariupolu, Ukrajina ukončí jednání s Moskvou Zelenskyj: Pokud Rusové zabijí obránce v Mariupolu, Ukrajina ukončí jednání s Moskvou 17. dubna 2022 9:26

Nedělní aktualizované hlášení o situaci na Ukrajině obsahovalo tři body. V prvním bodě stálo, že Rusové nadále přesunují svou vojenskou techniku z Běloruska, odkud v únoru provedli ofenzivu na Kyjiv, do východní oblasti Ukrajiny. Zejména se jedná o oblasti u měst Charkov a Severodoněck. 

Dle informací CNN se však ruská strana potýká s problémy. Vojáci si prý stěžují na nedostatek a kvalitu jídla, nedostatek paliva, špatnou a nekvalitní výzbroj a mužstva. Noc v části východních oblasti však byla prý klidnější, na místě nicméně pokračovalo ostřelování. Zejména právě Severodoněck je v troskách, podle lokálních autorit je zničeno 70 % městské infrastruktury. Z místa však během včerejší noci nebyly hlášeny ztráty na životech.

Rusko chce „prosadit regionální dominanci“

Britská rozvědka informovala o dalších dvou aktualizacích z bojiště. V první řadě nepřestává dělostřelecké ostřelování ukrajinských pozic na východě Ukrajiny, odkud se předpokládá, že by Rusko mohlo obnovit svou ofenzivu. V neděli stanice CNN informovala o zintenzivnění bojů v Luhanském regionu. Bombardována jsou města Kreminna a Lysyčansk. Granáty zasahují i civilní oblasti jako například trhy.

Doporučeno
Už dávno to není magické místo. Rusové na Bali ve velkém skupují nemovitosti a celé pláže, založili si tu Novou Moskvu Už dávno to není magické místo. Rusové na Bali ve velkém skupují nemovitosti a celé pláže, založili si tu Novou Moskvu 24. května 2024 8:00

Druhé oznámení se týkalo ruských ofenzivních plánů. „Přestože se ruské operační zaměření přesunulo na východní Ukrajinu, konečný cíl Ruska zůstává stejný. Je odhodláno přimět Ukrajinu, aby opustila od své euroatlantické orientace a prosadit svou vlastní regionální dominanci,“ dodali Britové.

Domů
Sdílet
Diskuse