Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
Tento článek je PR zpráva společnosti Freshservices.
27. června 2022 20:45
Čas čtení 1:20
Sponzorovaný obsah

Neboj se černé barvy. Dodá tvojí koupelně svěžest a originalitu

Neboj se černé barvy. Dodá tvojí koupelně svěžest a originalitu
Zdroj: evisions
KULTURA DESIGN INTERIÉRU
Uložit Uložené

Černá barva vytvoří z koupelny netradiční a elegantní prostor.

Černá barva už dávno není na seznamu barev, kterým by ses měl při zařizování interiéru vyhnout. Naopak, v posledních letech zažívají tmavé barvy v domácnostech velký boom a designéři právě po nich velmi často sahají. Jak ale pomocí černé barvy dokonale vybavit koupelnu?

Černá extravagance

Skutečná extravagance s elegancí v jednom je jednoznačně černá vana. V domácnostech je ale stále raritou. Proto bude ať už volně stojící, nebo zapuštěná hluboká černá vana jedinečným prvkem doplňujícím tvůj interiér. V kombinaci s vhodnými černými doplňky nebo s dalším černým výrazným kusem nábytku tě taková koupelna nikdy neomrzí.

Pokud se bavíme o ideálních kombinacích černých prvků v koupelně, na prvním místě rozhodně bude duo vana a černé umyvadlo. Dokonalé spojení, které dodá koupelně šmrnc a eleganci, udělá z každé návštěvy tvojí koupelny příjemný zážitek.

Elegantní prvky dotvoří design

Dalším prvkem, se kterým můžeš černou vanu či umyvadlo kombinovat, je černá stěna. Zavedením funkční stěny rozhodně vytvoříš netradiční koupelnu. Jde o kombinaci cenově dostupnou a v případě, že si černou stěnu rozmyslíš, i vratnou. Jedním jednoduchým krokem tak docílíš zbrusu nově vypadající koupelny.

Doporučeno
Povyš styl své kuchyně na nový level. Známe nejvíc insta friendly doplňky, které teď vládnou interiérům Povyš styl své kuchyně na nový level. Známe nejvíc insta friendly doplňky, které teď vládnou interiérům 6. února 2024 8:00

Variantou černé stěny mohou být i černé obklady. Ty jsou k dispozici téměř ve všech tvarech, velikostech a odstínech, na které si vzpomeneš. Proč je tedy do své koupelny nezařadit? V kombinaci se správnými barvami budou vypadat velmi elegantně.

Použít můžeš bílou spárovací hmotu pro výrazný design nebo kamenné dlaždice, které jsou skvělou volbou pro stěny i pro podlahy. Pokud je budeš dobře udržovat, zůstanou trvanlivé a odolné vůči vodě. Navíc textura černého kamene dodá tvojí koupelně smyslnou hloubku a jedinečný charakter. Pokud se rozhodneš pro kombinaci černých obkladů se zlatými dekorativními předměty, bude tvoje koupelna moderní, svěží a jedinečná.

U černé barvy je však důležité dbát především na to, aby se s velkým množstvím černé neztratily z místnosti vzdušnost a prostor. Jak všichni víme, tmavší tóny místnost opticky zmenšují. Takovému efektu lze jednoduše předejít přidáním velkých zrcadel, která budou odrážet světlo po místnosti. Zrcadla totiž obecně vytváří iluzi prostoru a zvýrazňují v koupelně další detaily.

Domů
Sdílet
Diskuse