Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
9. října 2023 v 13:34
Čas čtení 0:49
Adéla Ježková

Hot trend: Jak si uděláš fotku jako z devadesátkové školní ročenky?

Hot trend: Jak si uděláš fotku jako z devadesátkové školní ročenky?
Zdroj: keke/Instagram
REFRESHER TIKTOK UMĚLÁ INTELIGENCE
Uložit Uložené

Zajímá tě, jak bys vypadal*a, kdybys chodila na americkou střední školu v 90. letech?

„AI Yearbook trend“ – neboli trend, kdy ti umělá inteligence vytvoří portrét jako z americké školní ročenky – hýbe sociálními sítěmi. Jak uvádí server TechCrunch, aplikace, která jej má na svědomí, se v posledním týdnu dostala na vrchol žebříčku v počtu stahování. 

Trend je oblíbený i mezi celebritami. Se svými vygenerovanými fotkami se na Instagramu pochlubil například americký beauty youtuber a vizážista James Charles.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený James Charles (@jamescharles)

Přinášíme ti podrobný návod na to, jak si devadesátkový portrét můžeš udělat i ty.

  1. V App Store nebo na Google Play vyhledej aplikaci s názvem EPIK AI Photo Editor. Samotná aplikace je zdarma, nicméně vygenerování portrétů nikoli. 
  2. Po stažení aplikace klikneš na možnost „AI Yearbook“ a posléze vybereš osm až dvanáct fotografií, na kterých ti jde dobře vidět obličej.
  3. Ve třetím kroku zvolíš preferovanou možnost platby. „Standard“ vyjde na 99 Kč a poskytne ti 60 vygenerovaných fotografií za 24 hodin. „Express“ stojí 149 Kč a dostaneš 60 fotek za 2 hodiny.
  4. Pak už jen klikneš na možnost „Create Yearbook Images“ (vytvořit ročenkové snímky) a počkáš, až budou vygenerovány. 
  5. Jakmile budou fotky hotové, v aplikaci je budeš moci upravovat pomocí filtrů a pozadí. Svůj konečný výběr si budeš moci uložit do mobilu jako fotografie a video.
Domů
Sdílet
Diskuse