Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
4. listopadu 2023 v 6:00
Čas čtení 6:45
Tereza Šnajdrová

Vzestup a pád Kat Von D. Jak se z úspěšné tatérky stala nejhejtovanější osoba internetu?

Vzestup a pád Kat Von D. Jak se z úspěšné tatérky stala nejhejtovanější osoba internetu?
Zdroj: Getty Images/Paul Archuleta/FilmMagic
OSOBNOSTI KOSMETIKA A PÉČE O KŮŽI
Uložit Uložené

Kat Von D vyrůstala v rodině věřících. Jako náctiletá ale objevila punk a její život se otočil o 180 stupňů.

Z dívky, která žila v domě bez vody a elektřiny, se během pár let stala celosvětově uznávaná tatérka, jejíž malůvky zdobí těla mnohých celebrit. Když pak tetování pověsila na hřebík, uvedla na trh vlastní kosmetickou značku, která bodovala mezi influencery a influencerkami, ale také u veřejnosti. Jenže pak se nad Kat Von D začala stahovat mračna. Podnikatelka byla obviněna z antivaxerství, nacismu a v posledních měsících budí obavy i její konvertování ke křesťanství. 

Doporučeno
Jeffree Star sympatizoval s nacisty a urážel ženy černošského původu. I přesto vybudoval miliardové impérium Jeffree Star sympatizoval s nacisty a urážel ženy černošského původu. I přesto vybudoval miliardové impérium 12. února 2023 v 14:00

Vyrůstala v domě bez vody a elektřiny

Katherine von Drachenberg se narodila v roce 1982 v Mexiku, kde oba její rodiče působili jako misionáři Církve adventistů sedmého dne. Kat prý vyrůstala v domě bez elektřiny a tekoucí vody a jako dítě se musela umývat v plastovém kýblu s vodou. Jako jednu ze svých prvních vzpomínek uvedla, že si stále pamatuje, jak doma „běhala bosá po uválené hlíně, která v jejich domě sloužila jako podlaha“.


Když Kat oslavila šesté narozeniny, její rodina se přestěhovala do Kalifornie. Tam jako by dívka objevila nový svět. Ve 12 letech začala poslouchat Ramones, Misfits a jiné punkové kapely, které formovaly její novou osobnost. Výrazně se líčila a propadla teatrálnosti a dramatičnosti. „Make-up jsem používala jako vyjádření toho všeho, co se dělo uvnitř mě. Jakmile jsem objevila punkrockovou hudbu, upsala jsem se pocitu svobody. To je to, co formovalo můj styl,“ popsala později.

Tetovat začala už ve 14 letech

Ve 14 letech se pak Kat Von D poprvé potetovala. Tetovací pistolí vyrobenou z kytarové struny a motorkem z kazetového přehrávače si udělala malou lebku Misfits a objevila tak dosud nepoznanou vášeň.


Ještě téhož roku opustila střední školu a začala se tetování věnovat naplno. Získala práci v Sin City Tattoo v Los Angeles, a ačkoli ji rodiče vždy podporovali, s přijetím této kariéry měli problém. „Víte co, bylo mi 14, měla jsem číro, přestala jsem chodit do školy… to pro ně muselo být děsivé. Můj táta je doktor, spolu s mamkou byli v církvi. Chápu, že to pro ně bylo těžké,“ řekla Von D.


Pochopení prý rodiče mladé tatérky našli až zhruba po deseti letech, když se objevila v reality show.

Kat Von D
Zdroj: Flickr/Element Audio Visual/volně k použití

Její tetování nosí Rihanna, Lady Gaga i Miley Cyrus

V roce 2005 se na televizních obrazovkách objevila tetovací reality show Miami Ink. Poté, co si jeden z tatérů poranil loket a nemohl v natáčení dál pokračovat, nabídli místo Kat Von D. Ta si prý nejprve myslela, že show bude nudná, ale když se vrátila z prvního natáčecího dne, byla nadšená. Stala se první ženou, která se do pořadu dostala, a pořádně zamíchala kartami. Pak se ale pohádala s ostatními členy obsazení a show opustila. „Neskončilo to hezky a byl čas, abych šla domů,“ řekla v roce 2008 pro PR.com.


Zaujala ale stanici TLC, jež jí nabídla vlastní reality show, která bude mapovat její práci v tetovacím salonu High Voltage Tattoo. Pořad nesl název LA Ink a sledovalo jej třikrát více lidí než Miami Ink. „Slíbila jsem si, že budu mluvit o čemkoli kromě rozvodu. Lidé s vámi spíše naváží vztah, když budete opravdoví a ukážete jim i svoje nedokonalosti. Jsem jako otevřená kniha. Naše show je rokenrolová a upřímná,“ komentovala úspěch Kat Von D.


Od té doby se dveře jejího salonu nezavřely. Svou dobře našláplou kariéru Kat Von D podpořila vydáním knihy High Voltage Tattoo, která byla plná jejích kreseb a tetování, a o rok později na ni navázala druhou knihou The Tattoo Chronicles. Ta se dokonce dostala na seznam nejprodávanějších knih v USA.


O tetování Kat Von D začaly mít zájem i hollywoodské celebrity. Z dívky se strojkem z kytarových strun se rázem stala ikona. Mezi její klienty a klientky patří například Lady Gaga, Demi Lovato, Miley Cyrus, Beyoncé, Rihanna, Lil Wayne, Eminem, Nikki Sixx nebo Diddy.

Doporučeno
Jako první na světě tetuji na místech, na nichž ještě nikdo nikdy netetoval, popisuje tatér Trawis svůj nový projekt (Rozhovor) Jako první na světě tetuji na místech, na nichž ještě nikdo nikdy netetoval, popisuje tatér Trawis svůj nový projekt (Rozhovor) 28. října 2021 v 7:00

Světový rekord: Během 24 hodin potetovala 400 lidí

V roce 2007 pak Kat Von D pokořila rekord v počtu nejvíce potetovaných lidí za jeden jediný den. Podle záznamu v Guinnessově knize rekordů během 24 hodin potetovala 400 lidí. Za každou takovou malůvku si účtovala 20 dolarů (460 korun) a výtěžek z celé akce poslala neziskové organizaci Vitamin Angels pomáhající slepým dětem. Aby rekord zdárně pokořila, pila minimum tekutin, aby nemusela na WC, nosila nikotinové náplasti a dělala si jen tři minuty dlouhé přestávky.


Rekord později překonal jistý Robbie Koch, který za 24 hodin potetoval 577 osob.


Jenže najednou toho bylo moc. Každý chtěl tetování od Kat Von D, od nejžádanější umělkyně z celých Spojených států. Bylo toho tolik, že se tatérka rozhodla pozastavit svou činnost. Pořad na TLC zrušila a další žádosti o tetování nepřijímala.

Čti na další straně
Článek pokračuje na další straně
Strana 1 z 2
Domů
Sdílet
Diskuse