Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
31. ledna 2024 v 8:30
Čas čtení 0:50
Marek Pros

České sci-fi ovládlo Netflix. Stálo 45 milionů a ukazuje šílenou budoucnost Prahy

České sci-fi ovládlo Netflix. Stálo 45 milionů a ukazuje šílenou budoucnost Prahy
Zdroj: Bioscop / propagační materiál
FILMY A SERIÁLY NETFLIX NETFLIX FILMY NOVÉ FILMY NA NETFLIXU TOP FILMY NA NETFLIXU
Uložit Uložené

Bod obnovy patří mezi nejsledovanější filmy na českém Netflixu.

Celovečerní debut režiséra Roberta Hloze byl loňským filmovým překvapením, které nalákalo do českých kin přes 115 tisíc lidí. Sci-fi s rozpočtem 45 milionů korun v lednu dorazilo na Netflix a okamžitě se stalo nejsledovanějším snímkem ve videotéce. Na prvním místě se drží již několik dnů po sobě.

Doporučeno
PŘEHLED: Nejlepší seriály na streamech v únoru. Těšit se můžeš na epickou řežbu i temný horor s hvězdou Vetřelce PŘEHLED: Nejlepší seriály na streamech v únoru. Těšit se můžeš na epickou řežbu i temný horor s hvězdou Vetřelce 1. února 2024 v 17:00

Bod obnovy měl evropskou premiéru na karlovarském filmovém festivalu, kde sklidil ovace vestoje.

Bod obnovy.
Bod obnovy. Zdroj: Netflix / propagační materiál
O čem film je?
Představte si, že žijete v roce 2041, kdy máte právo být po nehodě či jiné nepřirozené smrti oživeni. Stačí si jen pravidelně vytvářet digitální zálohu své osobnosti – BOD OBNOVY. Agentka Em právě dostává do rukou případ, kdy byla základní pravidla obnovy porušena. Bod obnovy oběti byl smazán a Em tak má před sebou výjimečný zločin. Strhující příběh zasazený do blízké budoucnosti, kdy technologie budou zaručovat lepší život a lidé si budou moci zaplatit jeho prodloužení. 

Film zaujme hlavně úžasnými vizuály Prahy a Varšavy roku 2041, ale dojíždí na slabé dialogy a obyčejný scénář. „Nyní s Bodem obnovy vidíme, že v českých podmínkách lze natočit vědecko-fantastický snímek, který by dokázal obstát i na světové scéně. Vymodelovat uhrančivé město budoucnosti je možné, vystavět napínavou atmosféru také,“ popsali jsme kvality filmu v loňské recenzi na Refresheru.

Ve filmu hrají Andrea Mohylová, Matěj Hádek, Milan Ondrík, Václav Neužil ml. nebo Karel Dobrý.

Domů
Sdílet
Diskuse