Anna-Marie Hanzlíková

Neuvěřitelný úspěch Česka na paralympiádě! Lukostřelkyně vzaly stříbro i bronz

Zdroj: Český paralympijský tým
SPORT LETNÍ OLYMPIJSKÉ HRY 2024 OLYMPIJSKÉ HRY PAŘÍŽ 2024

Dvě ze tří medailových míst pro Česko! O takovou podívanou se postaraly lukostřelkyně Šárka Pultar Musilová a Tereza Brandtlová.

Obě ženy se potkaly v semifinále. V něm zvítězila Pultar Musilová. Ta ve finále ale nestačila na Číňanku Čchen Min-i, a tak získala stříbro. Souboj skončil 136:129.

Fantastický úspěch! Česko má juniorského mistra světa v desetiboji, překonal rekord šampionátu Fantastický úspěch! Česko má juniorského mistra světa v desetiboji, překonal rekord šampionátu 31. srpna 2024 v 11:07
České zlato z paralympiády! Nevidomý plavec Kratochvíl se stal v 16 letech vítězem České zlato z paralympiády! Nevidomý plavec Kratochvíl se stal v 16 letech vítězem 31. srpna 2024 v 9:40
České hvězdy, mladí talenti a živoucí legenda. Oktagon 60 se blíží, podívej se na naše zápasové predikce České hvězdy, mladí talenti a živoucí legenda. Oktagon 60 se blíží, podívej se na naše zápasové predikce 31. srpna 2024 v 10:30

Naopak v boji o bronz zvítězila Brandtlová nad Korejkou Kim Ok Geum, a to s výsledkem 127:122.

„Získat stříbro je skvělý pocit, pro mě je to potvrzení, že tříletá práce fungovala, je to pro mě hezká satisfakce," řekla pro ČT Sport  Pultar Musilová, pro kterou jde už o čtvrtou paralympijskou medaili.

„Brečím jak želva. Dneska s tou medailí budu spát,“ uvedla pro Český paralympijský tým dojatá Brandtlová.

Podívej se, jak se obě lukostřelkyně radovaly na medailové ceremonii na fotce níže.