Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Čtvrtek 6. 8. 2020 svátek má Oldřiška

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Tech - Hardware a audio
0
Matúš Moravčík
23. listopad 2016, 11:51
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Smartphone, smartband, bezdrátová sluchátka i 360stupňová kamera. Jaký je high-end ekosystém od Samsungu? (Test)

Čtyři zařízení, jedna značka.

Matúš Moravčík
23. listopad 2016, 11:51
Smartphone, smartband, bezdrátová sluchátka i 360stupňová kamera. Jaký je high-end ekosystém od Samsungu? (Test)
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
0
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Poměrně mnoho renomovaných výrobců chytrých mobilních telefonů poslední dva roky zaměřilo pozornost na rozšíření funkcionality a zpříjemnění používání smartphonu prostřednictvím dodatečného příslušenství v podobě originálních gadgetů. Nová modelová řada LG and Friends doprovázela představení vlajkové lodi G5 s modulární konstrukcí a portfolio Gear od Samsungu už dnes nabízí několik opravdu zajímavých kousků, a to včetně 360stupňové kompaktní kamery či bezdrátových i inteligentních sluchátek pro aktivnější uživatele. Ať už ale jde o Gear IconX, Gear 360 nebo Gear Fit2, v každém případě slouží mobilní telefon jako jakýsi centrální hub, ke kterému se všechna zmíněná zařízení bezdrátově připojují. A v našem testu se dozvíš, jak tento moderní ekosystém jihokorejského giganta funguje přímo v praxi.

 

Samsung Gear 360, Gear Fit2 a Gear IconX

Smartphone, smartband, bezdrátová sluchátka i 360stupňová kamera. Jaký je high-end ekosystém od Samsungu? (Test)

 

Testování se zúčastnily čtyři různé typy zařízení - smartphone Galaxy S7 edge, zmíněné špunty, smartband a 4K kamera vybavená maximálním úhlem záběru. Aby ale vše fungovalo podle představ, bylo nejdříve nutné nainstalovat tři důležité Samsung aplikace. První z nich, S Health, umožňuje zpracování dat nasbíraných během sportování nebo spánku, které pak přeměňuje do přehledných výsledků a hezky vypadajících grafů. Data mohou pocházet ze tří zdrojů - z telefonu, náramku nebo dokonce sluchátek. Gear Manager zase poskytuje jakýsi ovládací panel pro připojené Gear gadgety. Můžete si v něm měnit vzhled digitálního ciferníku nebo upravovat konkrétní nastavení. Aplikace Gear 360 Manager už podle názvu dává najevo, že má něco společného s akční kamerou. Ano, v jejím uživatelském prostředí najdeš jak galerii 360stupňových (nebo běžných) záběrů, tak i živý náhled s možností okamžitého stisku spouště. A to ani zdaleka není všechno.

 

Smartphone, smartband, bezdrátová sluchátka i 360stupňová kamera. Jaký je high-end ekosystém od Samsungu? (Test)

 

Co se týče prvotního párování, tak nic jednoduššího jsem asi ještě neviděl. Není třeba totiž vůbec nic zapínat ani nastavovat, protože stačí pouze spustit aplikaci Gear Manager a vše ostatní zajistí technologie. Sluchátka IconX pouze vytáhnete z krabičky a náramek Fit2 aktivujete podržením přítomného tlačítka na boku kompaktní konstrukce. Po pár vteřinách od prvního pokusu o komunikaci jsem se ocitl na místě, kde byla zobrazena bohatá nabídka možností. Jak už bylo zmíněno, smartbandu jsem mohl měnit vzhled hodinek nebo vybírat aplikace, které mají pomocí jeho mírně zaobleného AMOLED displeje zobrazovat notifikace. Sluchátkům takto můžete měnit zdroj hudby (mají i vlastní), také vybírat zvláštní oznámení či aktivovat okolní zvuk, který umožní poslech okolí, i když máme futuristicky vypadající špunty IconX právě nasazené. Také si můžete vybrat jazyk hlasového asistenta nebo zapnout zvukové oznamování průběhu běhání, respektive jakékoli jiné pohybové aktivity. Pro připojení kamery Gear 360 byla nutná samostatná aplikace Gear 360 Manager. Prvotní spárování ale probíhá také jednoduše.

 

Smartphone, smartband, bezdrátová sluchátka i 360stupňová kamera. Jaký je high-end ekosystém od Samsungu? (Test)

 

Ekosystém sestávající z uvedených typů gadgetů ocení především ti uživatelé, kteří si občas rádi zaběhají, zaplavou nebo mají rádi horskou turistiku či cyklistiku. Galaxy S7 edge, Gear Fit2 a dokonce i Gear IconX disponují vyšším stupněm ochrany proti nepříznivým účinkům tekutin. S ergonomicky vytvarovaným náramkem se dá dokonce díky certifikaci IP68 i koupat, čili lépe řečeno měřit odplavanou vzdálenost. Na malém displeji zobrazí průběh celého dne (kalorie, ušlé kroky aj.), A to včetně délky či efektivity spánku. Také s ním můžete ovládat hudbu ve smartphonu a také vám dokáže změřit srdeční tep, což vlastně dělá v pravidelných intervalech bez našeho vědomí.

 

Samsung Gear IconX mají krabičku s vlastní baterií, která jim slouží jako externí

Smartphone, smartband, bezdrátová sluchátka i 360stupňová kamera. Jaký je high-end ekosystém od Samsungu? (Test)

 

Pokud se někdo při sportování zahřeje trošku více, systém ho - ať už z náramku nebo sluchátek - upozorní na možné zdravotní riziko a zároveň zobrazí nebo mu řekne rovnou do uší, aby se trošku fyzicky uklidnil. Senzorem na měření tepu jsou vybaveny, jak již bylo zmíněno, i sluchátka s dotykovou plochou, jejímž prostřednictvím můžeme intuitivně přepínat písničky nebo měnit hlasitost. Občas mi připadalo, že se ze sci-fi filmu Her přeci jen brzy stane realita. Samsung k tomu příští rok přidá ještě umělou inteligenci, na které momentálně pracuje, a tehdy to začne být opravdu, opravdu zajímavé. Představte si, že vám celý den dělá společnost virtuální osobní asistent, který vás zná, ví co chcete a celou tu dobu je neustále k dispozici.

 

Uživatelské prostředí systému v Gear Fit2 a některé funkce

Smartphone, smartband, bezdrátová sluchátka i 360stupňová kamera. Jaký je high-end ekosystém od Samsungu? (Test)Smartphone, smartband, bezdrátová sluchátka i 360stupňová kamera. Jaký je high-end ekosystém od Samsungu? (Test)Smartphone, smartband, bezdrátová sluchátka i 360stupňová kamera. Jaký je high-end ekosystém od Samsungu? (Test)

 

Jednou z těch nejlepších věcí na tomto propojeném mobilním systému od jihokorejského výrobce je skutečně jednoduché ovládání. Chcete spárovat smartphone s kamerou Gear 360? Klikněte na ikonku mobilní aplikace Gear 360 Manager a za pár vteřin vidíte živý náhled. Na místě můžete měnit režim (časosběrné video, klasické video, fotografie aj.), úhel záběru, pojmenovat nějaké drobné parametry nebo rovnou prohlížet či dokonce stahovat vyhotovené záběry. Opět není vyžadováno zapínání a manuální připojování přes Bluetooth. O vše se po spuštění aplikace postarají obě zařízení. Používání ekosystému proto zvládne i ten největší technický antitalent. Žádné komplikované nastavení, nic, jen krátké podržení tlačítka a chvilka trpělivosti, jednoduché. A u sluchátek Gear IconX to dokonce bylo ještě jednodušší. Ty před prvním spárování pouze vytáhnete z krabičky a v mobilu spustíte aplikaci. A ano, bezdrátová technologie zvýší spotřebu energie, ale pokud komunikace probíhá prostřednictvím nejnovější verze Bluetooth, tedy 4.0 Low Energy a vyšší, nebude to nijak citelné. Smartband Fit2 jsem tak či tak dával vždy před spaním na stojan, který zároveň slouží jako praktická magnetická nabíječka, a krabičku se sluchátky IconX také, takže bylo dost šťávy na celý den. Náramek ty tři dny na jedno nabití ale bez problémů zvládne.
 
Strašidelně vypadající kamera Gear 360 se nazývat akční asi nedá. Jde totiž spíše o jakýsi doplněk ke smartphonu, se kterým můžete zachytit překvapivě kvalitní videa či fotografie ve vysokých rozlišeních (i 4K). Hardware zde tvoří dvojice 15megapixelových CMOS senzorů s Fisheye objektivy (clona f/2.0). A to buď v 360stupňovém záběru nebo klasickém širokoúhlém jako u GoPro kamer, avšak s výrazně větším úhlem (až 180 stupňů) záběru. Tehdy Gear 360 přepne na jednu ze dvou přítomných kamer. Jedna je umístěna na přední, druhá na opačné straně kulaté konstrukce z pevného a kvalitně zpracovaného plastu. Ve spodní části je navíc univerzální závit, kde můžete místo malého, ale stabilního stojanu připevnit selfie tyč nebo větší stojan. Ideální společník na výlety po historii i dovolené k moři. Díky kompaktním rozměrům se vejde téměř všude.

 

Záběry z předního fotoaparátu kamery Gear 360

Smartphone, smartband, bezdrátová sluchátka i 360stupňová kamera. Jaký je high-end ekosystém od Samsungu? (Test)

Smartphone, smartband, bezdrátová sluchátka i 360stupňová kamera. Jaký je high-end ekosystém od Samsungu? (Test)


Celou tu dobu mi high-end Samsung Galaxy S7 edge sloužil jako informační hub, který všechna ta zařízení spojoval do jednoho, spolehlivě propojeného ekosystému. Nainstalované aplikace mi umožňovaly přístup k detailním datům vypovídajícím o mém celém dni nebo jsem mohl několika klepnutími po dotykovém displeji měnit důležitá nastavení. S Health dokáže zobrazit kompletní průběh celodenní pohybové aktivity, kde zahrne analýzu spánku nebo čas bez jakékoliv aktivity. Když půjdete běhat, stačí vám v podstatě pouze náramek a sluchátka vybavená GPS anténou. Získaná data se pak pouze automaticky synchronizují přes Bluetooth a smartphone je následně zpracuje do snadněji stravitelné formy. Náramek zároveň poslouží i jako vzdálený displej Galaxy S7 edge, který se kvůli větším rozměrům složitěji vytahuje z kapsy. Umožní nám bezdrátově ovládat hudební přehrávač, objeví nové zprávy z Messengeru a mimo jiné umí budit příjemným vibrováním. Výhod této perfektně fungující kombinace od Samsungu je tedy skutečně hodně.

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Ohodnoť článek
11
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHORU
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.
Záleží nám na soukromí čtenářů. I z toho důvodu ti poskytujeme detailní informace o tom, jak využíváme soubory cookies a jiné technologie zabezpečující správné fungování a vývoj stránky. Pro víc informací si přečti naše Zásady ochrany osobních údajů , kde najdeš, jak používáme soubory cookies, případně se seznam s Podmínkami užívání portálu platnými od 24. 5. 2018. Zpracování cookies můžeš zabránit nebo změnit své preference v nastaveních internetového prohlížeče. Pro detailnější nastavení klikni na víc možností níže.
Upozornění na právo nastavení ochrany osobních údajů na Refresheru

Vzhledem k existujícím i chystaným změnám v zákonech ti dáváme možnost detailního nastavení zpracování osobních údajů a preferencí spojených s jejich zpracováním.

Přečti si možnosti, posuň zobrazení níže, nastav si své preference a klikni na tlačítko Souhlasím, když budeš chtít pokračovat na Refresher. Soubory cookies jsou důležitou součástí technologie v tvém prohlížeči. Jsou natolik důležité, že je budeme muset použít pro zapamatování si toho, že jsi toto okno potvrdil/a, v opačném případě bychom ti ho museli zobrazovat znovu a znovu.

Údaje, které zpracováváme, když používáš Refresher
Ze strany Refresheru sbíráme tyto osobní údaje:
 • Když navštívíš Refresher, uchováváme informace o tom, které články sis přečetl, identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy nebo IP adresu v případě přihlášení, soubory cookies a polohu.
 • Při přihlášení do účtu e-mailovou adresu.
Proč sbírá Refresher tyto údaje:
 • Ke zlepšení kvality našeho webu a vývoji nových webových služeb.
 • K provádění analýz a měření s cílem pochopit, jak je náš web využíván.
 • K tomu, abychom nezobrazovali obsah, který jsi už viděl.
 • Pro zobrazování přizpůsobeného obsahu, jako jsou například relevantnější články.
 • Pro schopnost identifikovat tě jako uživatele při přihlašování do svého účtu.
Sbíráme údaje pro partnery a reklamní sítě:
 • Identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy, soubory cookies a poloha.
Proč sbíráme tyto údaje pro partnery, třetí strany a reklamní sítě:
 • K tomu, aby mohli fungovat a zobrazovali relevantnější a užitečnější reklamy.
Seznam reklamních sítí a nastavení reklam

Nevyhnutelné osobní údaje – cookies – pro zobrazování reklam sbíráme pro následující společnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
formulář kontakt v souvislosti s osobními údaji >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

 

Možnost vypnout si personalizování reklam a sbírání osobních údajů pro jednotlivé partnery:

Upravit nastavení typů reklam Google - personalizování od společnosti Google

Upravit nastavení typů reklam AdForm - personalizování od společnosti AdForm

 

Svá nastavení pro všechny ostatní reklamní sítě, i ty, které na Refresheru nenajdeš, si můžeš prohlédnout na stránce youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Měření a analýza návštěvnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránek používají ke zlepšení funkčnosti svých stránek údaje shromážděné službou Google Analytics. Shromážďování údajů můžete deaktivovat tak, že si stáhnete a nainstalujete doplněk pro svůj prohlížeč.

Stáhnout doplněk pro prohlížeč

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Společnost Gemius podobně jako služba Google Analytics vyhodnocuje a měří návštěvnost na některých webových stránkách. K měření využívá Cookies, které si můžeš deaktivovat ve svém prohlížeči.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využíváme k analýze návštěvnosti a chování uživatelů. Vytváří nám mapu aktivity návštěvníků, a to na webových stránkách, které vizualizuje a vyhodnocuje. Tyto informace nejsou sbírány vždy, nikde nejsou spárovatelné s aktivitami uživatelů a není tedy možné identifikovat jednotlivce, ale Hotjar ti může nastavit soubory cookies.

Ovládací prvky související s prohlížečem

Nastavení souborů cookies

Soubory cookies jsou životně důležitou součástí technologie ve vašem prohlížeči a slouží ke zlepšení prostředí při používání internetu.

Pokud například na určitém webu nastavíte předvolený jazyk, soubory cookies pomohou prohlížeči zapamatovat si tuto volbu. Některé nebo všechny soubory cookies můžete též zablokovat, to ale může vést k narušení fungování některých funkcí na internetu.

Mnoho webů například vyžaduje zapnuté soubory cookies, když se chcete přihlásit.

Zásady ochrany osobních údajů
Další informace o tom, jak Refresher používá cookies ke zlepšení služeb
 • Přihlašování – pro účely přihlašování potřebujeme tvoji e-mailovou adresu.
 • Přizpůsobení – pro zjištění toho, co tě zajímá, vytváříme tvůj unikátní profil. Pokud nějaké informace posbíráme, najdeš je ve svých nastaveních soukromí a profil můžeš upravit, změnit nebo celé personalizování vymazat.
Jak změnit nastavení zpracování osobních údajů?

Pokud změníte názor, kdykoliv můžete tyto údaje změnit na adrese https://refresher.cz/nastavenia/sukromie.
Pokud toto okno nechceš vídat, když nás navštívíš z jiného zařízení nebo prohlížeče, přihlas se a tvé preference si zapamatujeme.