Čtvrtek 19. 4. 2018 svátek má Rostislav, Rastislav

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.

Apple prý vyvíjí senzor pro měření cukru v krvi. Watch by tak lidem trpícím cukrovkou výrazně usnadnily léčbu

Tim Cook chystá další zajímavou novinku.

13. duben 2017, 12:14
13. duben 2017, 12:14

Tim Cook chystá další zajímavou novinku.

Práce na novém iPhonu nejsou zřejmě jediné, čemu kalifornský gigant momentální věnuje pozornost. Z technologických kuloárů se totiž dostalo na svělo světa, že příští generace inteligentních hodinek Apple Watch nabídne opravdu unikátní funkcionalitu, která mnohým z nás výrazně zjednoduší život.
 
Jak informuje web AppleInsider, prostřednictvím nového senzoru, který je údajně stále ve vývoji, by mělo být možné kdekoliv a kdykoliv změřit si hladinu cukru v krvi, čímž v rámci léčby cukrovky eliminují potřebu používat dnes zažité bolestivé jehly. Půjde o neinvazivní způsob, dá se říci, že nepřetržitého sledování zdravotního stavu toho, kdo bude nové Watch nosit na zápěstí.

 

 

Senzor pro měření glukózy by, podobně jako senzor pro měření tepu srdce, prostřednictvím bezdrátové technologie Bluetooth v určitých časových intervalech odesílal nasbíraná data do propojeného iPhonu, kde je pak zpracuje a následně i zobrazí nainstalovaná aplikace. A pokud k tomu Apple přimíchá i svou propracovanou platformu Health, což je už nyní víceméně jisté, k datům o našem zdraví získá nepřetržitý přístup i náš lékař, přestože je od nás desítky kilometrů.
 
Na vývoji podle dostupných informací z více důvěryhodných webů pracuje  „tajný“ tým odborníků na medicínu včetně špičkových hardwarových inženýrů přes pět let, takže můžeme očekávat opravdu precizní kus technologie.

 

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Nejčtenější