Úterý 24. 4. 2018 svátek má Jiří

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.

Toto je nový král akčních kamer. GoPro Fusion zvládne natáčet 5,2K videa s až 360stupňovým záběrem

Dva palce nahoru.

20. duben 2017, 18:42

Dva palce nahoru.

O avizované novince z dílny GoPro jsme slyšeli ještě začátkem minulého roku na akci CES 2016 a v těchto dnech se dostaly na povrch další zajímavé informace. Ty tentokrát souvisí jak s názvem, tak i s technologickými kapacitami netrpělivě očekávané akční kamery. Co nového tedy víme?
 
Novinka, která prý představuje až šest obyčejných GoPro kamer dohromady, ponese název Fusion a co se týče samotné funkcionality, tak právě tam nastane docela dost změn. Výraz „360stupňová“ však výrobci příliš nevoní, proto místo něj raději zmiňuje slovíčko sférická a také vyzdvihuje něco, co nazývá OverCapture.

 

 

Díky této užitečné funkcionalitě budeme moci udělat z vyhotovených 5,2K videí (30 fps) v 360stupňovém záběru, který je použitelný tak akorát u VR headsetů, běžná Full HD videa nebo širokoúhlé fotografie, jako když používáme některý ze současných GoPro modelů. Z jednoho hrubého formátu tak dokážeme v počítači nebo v smartphonu vytvořit několik dalších, přičemž konkrétní výběr záleží už jen na tom, kde se chceme na záběr podívat.
 
Co tím ale získáme? Přece více možností, ale hlavně nám OverCapture výrazně usnadní používání kamery, protože stačí pouze stisknout spoušť a užívat si jízdu na prkně nebo biku bez jakýkoliv obav, že nám v záběru ujde něco opravdu důležitého.
 
Prodej sférické kamery GoPro Fusion by měl začít někdy koncem roku 2017 (před svátky), avšak žádné jiné bližší detaily momentálně neznáme. Ani cenu.

 

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Diskuse4 komentáře
Diskuse je jen pro přihlášené
4 komentáře
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
jebledeckoxD21. duben 2017, 12:20

mi pride že tie 360 stupňové videa su nepozerateľne a je to max p*čovina keď to musiš otačať s myškou? :D

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
aaaa21. duben 2017, 13:19

Treba vr ready gpu alebo mobil s gyro + min cardboard

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
LightYagami21. duben 2017, 2:14

hnusne vyzeraju tie videa. ok na VR mozno super ale bezne nie, a myslim ze VR este nieje natolko rozsirena aby si videa vychutnal kazdy. A az bude VR na vrchole tak budu davno omnoho lepsie 360 kamery

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
aaaa21. duben 2017, 13:22

Staci ze to vyuziju a uziju si to pouzivatelia pr. pornhubu :) ..pokial nas z ceny neodpali na mesiac tak vr porno bude dostupnejsie pre studia

0 Odpovědět · Nahlásit
Nejčtenější