Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
11. června 2017 13:04
Čas čtení 0:00
Ondřej Jarůšek

Nové kooperativní dobrodružství A Way Out o útěku z vězení nabídne zcela unikátní způsob vyprávění s temným příběhem a propracovanou hratelností

TECH
Uložit Uložené

Společnost EA na výstavu E3 přivezla kromě jiného i dvě nové značky. Jednou z nich je kooperativní záležitost A Way Out, která již teď vzbuzuje nemalé naděje.

Odhalení nové značky A Way Out patří k tomu nejlepšímu, co jsme na akci EA Play dnes mohli zhlédnout. Dozvěděli jsme se, že hra má přinést inovativní způsob vyprávění příběhu a za titulem tvůrci velice kladně přijatého počinu Brothers: A Tale of Two Sons z roku 2013. Jednat se má o výhradně kooperativní dobrodružství, které hráče zavede do přísně střeženého vězení, z nějž se dvojice hlavních hrdinů, kteří si zde odpykávají trest, rozhodne uniknout.

Hra je speciálně designovaná pro rozdělenou obrazovku, čili si pro hraní budete muset najít ještě jednoho kamaráda, který si sedne vedle vás na gauč. Alternativou je sice možnost spolupracovat s druhým hráčem vzdáleně po síti, nicméně jak sami autoři zdůrazňují, tímto způsobem se vám nepodaří dosáhnout toho nejlepšího zážitku, který nám tvůrci chtějí nabídnout.

Na přesné spolupráci totiž bude záviset váš postup během hraní a život samotných protagonistů. Ve hře budou časté situace, kdy se každý z hráčů bude muset věnovat jinému úkonu (například zatímco jeden řídí vozidlo, druhý musí střílet po pronásledovatelích a podobně). Jak to bude vypadat v praxi, se můžete přesvědčit na níže přiloženém videu, které ukazuje, že hra bude ve minimálně způsobu prožívání událostí zřejmě něčím skutečně výjimečným.  

Titul A Way Out má naplánované vydání na začátek roku 2018 a zahrát si jej budeme moci na tradiční trojici platforem PlayStation 4, Xbox One a PC. A jak zveřejněné trailery oslovily vás? Dejte nám vědět níže v komentářích.

Domů
Sdílet
Diskuse