Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Pátek 2. 12. 2022 svátek má Blanka

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Máme pro tebe nový zpravodajský portál!prohlédnout
Zajímavosti

Kieronovi je 14 let, nazývají ho Mini Monetem a vydělal už více než 2 miliony liber. Maluje od raného dětství a celou kariéru má před sebou

Mladý malíř tvoří už dlouhá léta.

johnnybravo
16. 7. 2017 21:14 Čas čtení: 0:00
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Zajímavosti
0
johnnybravo
16. 7. 2017 21:14

Kieronovi je 14 let, nazývají ho Mini Monetem a vydělal už více než 2 miliony liber. Maluje od raného dětství a celou kariéru má před sebou

Mladý malíř tvoří už dlouhá léta.

johnnybravo
16. červenec 2017, 21:14
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Odebírat newsletter REFRESHERu
10 nejlepších článků Refresheru, jednou za týden. Pokud tě emaily přestanou bavit, tak je kdykoli zrušíš. Zadáním emailu souhlasíš s podmínkami portálu.

Mnozí z nás nevědí, čemu by se chtěli v životě věnovat ani po skončení vysoké školy. 14letý Kieron Williamson měl v hlavě o své budoucnosti jasno už v roce 2008, kdy na rodinné dovolené jako 5letý chlapec začal jen tak ze zábavy kreslit. Kreslení ho zaujalo natolik, že o rok později se již věnoval malbě a za pár měsíců nato měl na kontě první prodaný obraz. Za první obraz byl zájemce ochoten zaplatit slušných 14 tisíc liber (~417 000 Kč) a od té doby si díky svému talentu vydělal už hromadu peněz, protože hodnota jeho majetku v současnosti dosahuje přibližně 2 milionů liber (~60 milionů korun). Od začátku mu pomáhali jeho rodiče, kteří sice neměli velký zájem vstoupit do světa podnikání a starat se o velké finanční částky, ale nemohli nechat svého syna napospas sběratelům.

 


 

Díky výjimečné technice a stylu svých obrazů si mladý Kieron vysloužil přezdívku "Mini Monet", čímž ho lidé začali přirovnávat ke klasickým malířům z dob před několika staletími, ale jemu i díky pomoci od rodičů sláva nestoupla do hlavy. Zpočátku své obrazy maloval akvarelem, ale v poslední době se trochu rozhodl změnit styl, čehož se obával, protože nevěděl, jak na nové obrazy zareagují zájemci a sběratelé, kteří byli zvyklí na klasická díla. Doposud nejdražší obraz, který se z jeho kolekce prodal, stál zákazníka úctyhodných 55 tisíc liber a o své příjmy se tak brzy nebude muset obávat, protože v blízké budoucnosti proběhne i prodej dalších pěti obrazů za více než 100 tisíc liber.

 

I když má Kieron stále jen 14 let, po dovršení dospělosti přejde veškerý majetek do jeho rukou a rodiče se stáhnou z manažerských pozic, aby mu umožnili rozvíjet myšlenky vlastní cestou. Kieron sám o sobě tvrdí, že nikdy nemaloval kvůli penězům a nikdy se to ani nezmění, a tak každý rok organizuje ve městě Norfolk výstavu, kde přicházejí jeho díla obdivovat desítky fanoušků i zájemců a talentovaný malíř nejnověji dokonce získal vlastní dokumentární film s názvem Mini Monet Millionaire, o který se postarala britská televize BBC.

 


 


 


 


 


 


 


Upozornit na chybu. Pokud spatruješ v článku nedostatek nebo máš připomínky, dej nám vědět.
NAHORU
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
Více z tématu zajímavosti
více článků
Sponzorované články
více článků
Další news více news
Mohlo by tě zajímat
Přejít na úvodní stránku
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.