Úterý 24. 4. 2018 svátek má Jiří

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
zdroj: MichaelWuensch / pixabay.com

Majetek vyměnil za Bitcoiny a nyní čeká na správný okamžik. Digitální měna je podle Holanďana budoucností

Didi ví, že jeho investice nevyjde na zmar. Za pár let může mít několikanásobně více.

8. listopad 2017, 22:10

Didi ví, že jeho investice nevyjde na zmar. Za pár let může mít několikanásobně více.

Po smrti otce prodal na počítačové kurzy zaměřenou firmu, kterou budoval více než 10 let, zbavil se téměř veškerého majetku včetně domu či auta, a nyní trpělivě čeká na velký boom s digitálními měnami. Během několikaměsíčního cestování po světě totiž přišel na to, že nás čeká okamžik, který má moc přetransformovat současný finanční systém do úplně jiné, podstatně modernější podoby. Proto po návratu domů investoval do nadějného bitcoinu a nyní žije spolu se svou dobrodružnou rodinou v kempovém městečku na jihu Holandska, nedaleko města Velo.

 

 

Příběh 39letého Holanďana jménem Didi Taihuttu rozhodně nepatří mezi ty tuctové. Mnozí ho kvůli odvaze považují za blázna, ale on je přesvědčen, že ten obnos Bitcoinů, který momentálně vlastní, vystoupá kolem roku 2020 až na čtyřnásobně vyšší hodnotu. Značnou část z toho, co získal ze zmíněného prodeje majetku, totiž přeměnil na digitální menu. Celá rodina se však musí uskromnit, protože nadcházející roky přejdou na takzvaný minimalistický životní styl se stanem nad hlavou.

 

 

„Lidé řeknou, že jsem šílený. My jsme ale dobrodružná rodina a jdeme na určitou dobu hazardovat, abychom žili minimalistické životy. Pokud nikdy neriskujete, život je nuda,“ prozradil v rozhovoru pro web Business Insider. „Internet byl revolucí pro informaci. Myslím, že blockchain a krypromena mění monetární systém. Za pět let bude každý říkat: Mohli jsme to tušit.“

 

Díky zmiňované blockchain technologii není při realizaci digitálních transakcí, například v Bitcoinech, nutné, aby byl jejich součástí i někdo takový, jako jsou banky. Je to jen mezi dvěma stranami, čili žádné regulace, ani nic podobného. Vše řídí matematika a počítače, proto si získala obdiv jednoho ze zakladatelů Applu.

 

 

Steve Wozniak navíc považuje bitcoin za stabilnější alternativu běžných měn či dokonce za lepší standard než zlato. A zřejmě má víceméně pravdu, ani slova některých analytiků nejsou příliš odlišná. Pokud růst popularity a hodnoty bude pokračovat podobným, případně ještě rychlejším tempem, zanedlouho zde skutečně nastane zmíněný boom, po kterém se z kryptoměny stane součást hlavního spotřebitelského proudu. Budeme s ní platit za kávu, kredit, nový mobil i nové domy. Jednoduše za všechno.

 

100 tisíc

Příchod něčeho opravdu velkého můžeme vidět na srovnání hodnoty Bitcoinu ze začátku roku s tou, jaká je v těchto dnech, přičemž mnozí odborníci tvrdí, že hype ještě zdaleka nekončí. V průběhu nadcházejících 10 let by hodnota nejpopulárnější kryptoměny prý mohla vystřelit nad závratných 100 000 dolarů (jeden Bitcoin dnes stojí okolo 7 500 dolarů). Už to tedy není jen jakási dočasná bublina, ale něco, čemu rozhodně nechybí ambice.

 

Za tak odvážným odhadem stojí renomovaný analytik, který pro web CNBC dříve prozradil, že hodnota překročí 2 000 dolarů. A jelikož se tak nakonec i stalo, jeho čerstvému předpokladu se dá i věřit, ačkoli zní úplně šíleně.

 

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Diskuse4 komentáře
Diskuse je jen pro přihlášené
4 komentáře
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
Ivo Hruška11. listopad 2017, 12:35

Zdá se mi ten článek jako zajímavá reklama, určitě nemálo lidí ztratí nákupem Bitcoinu rozum i úspory, a to díky právě takovým článkům.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Pavel Nezval11. listopad 2017, 11:39

Takových pyramid už tady bylo a vždy ti co "naskočili" poslední zaplatili zisky těm, kteří to vymysleli. Toto počítačové nic nikdy nemůže nahradit měny a to z několika logických důvodů.
1.Nemá stabilní kurz, žádná firma si nedovolí platit zaměstnance v Bitcoinech, protože v jednom měsíci by měla třeba 10x větší mzdové náklady než ve druhém. A obchodníci, kteří za Bitcoiny na oko nabízí zboží a služby? Oni v podstatě za Bitcoiny nic neprodávají, protože cena zboží v Bitcoinech je v reálném čase měněna podle hodnoty Bitcoinu na burze, a okamžitě po zaplacení se jim Bitcoiny na peníze převedou. Ono to jinak ani nejde, představte si že byste zaplatili zboží za Bitcoiny a druhý den by byla hodnota Bitcoinu poloviční a vy byste všechno zboží museli prodávat pod cenou.
2. Státy jeden po druhém zakazují obchodovat s těmito měnami, protože z 90% jsou používané pouze na nelegální obchody
3. Za všechny měny na světě alespoň nějakým způsobem ručí stát ( stojí za tím státní majetek, síla ekonomiky...) Za Virtuální měny neručí nikdo ani náznakem, během hodiny může člověk přijít o všechno a nebude mít ani ten papír se kterým si může doma vytapetovat.
4. Některé státy začínají vydávat své vlastní virtuální měny. Až se toto rozšíří, každý dá přednost virtulní měně, za kterou alespoň nějakým způsobem ručí stát a která bude mít stabilní hodnotu

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
budovi11. listopad 2017, 21:03

vsetko je zalezene na dovere, to ej to iste ako ludia veria fiat peniazom ze si za ne nieco kupia....

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
budovi9. listopad 2017, 7:40

Toto je dobry clanok, odporucam precitat!!! https://steemit.com/blockchain/@jaro2k/blockchain

0 Odpovědět · Nahlásit
Nejčtenější