Neděle 22. 4. 2018 svátek má Evženie

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
zdroj: Kārlis Dambrāns / flickr.com

Smartphony nabijeme za chvilku. Samsung vyvinul baterii, kterou naplníme 5krát rychleji

Mobilní průmysl má před sebou něco, co ho opět citelně změní.

28. listopad 2017, 15:12

Mobilní průmysl má před sebou něco, co ho opět citelně změní.

Katastrofa s Android smartphonem Galaxy Note7, který si v závěru minulého roku zasloužil obrovskou mediální pozornost, byla pro Samsung tak obrovská, že nyní dělá vše pro to, aby se něco takového už nikdy neopakovalo. A mezi podobné iniciativy bez jakýchkoliv pochyb patří i čerstvě vyvinutý akumulátor pro mobilní telefony, který pětinásobně zkrátí dobu nabíjení konvenčních kousků. Na plné nabití bychom tak měli čekat pouze něco přes 10 minut.

 

 

V čem tedy spočívá to kouzlo? Jihokorejský gigant sáhl po speciálním materiálu, takzvaném grafenu, díky čemuž mohl dosáhnout zmíněného zlepšení. Za netradiční baterií stojí jeho křídlo Advanced Institute of Technology a jak píše web The Investor, nejde tu jen o rychlost nabíjení, ale také o kapacitu, což pro uživatele smartphonů v konečném důsledku znamená ještě více výdrže na jedno nabití.

 

Stejně tak se zlepší i bezpečnost, akumulátor z grafenu nás už totiž nebude ohrožovat potenciálním výbuchem a tedy ani následným ohněm. Výrobce tvrdí, že si teplota konstrukce udržuje při nabíjení konstantní úroveň, což je přibližně 60 stupňů Celsia, proto by nebylo žádným velkým překvapením, kdyby ho začal postupem času používat i automobilový průmysl. Samsung v něm přece také zčásti působí, a to dodáváním baterií pro výrobce osobních vozidel, jako je například německá těžká váha BMW.

Patenty

Ambiciózní novinku si Samsung samozřejmě chce chránit, k čemuž hodlá využít patenty. O ty zažádal jak v domovské zemi, tak i ve Spojených státech amerických, kde má také docela komplexní působiště. Zatím ale nevíme, kdy hodlá s něčím tak pokročilým vyrukovat na spotřebitelský trh. V úvahu připadá Galaxy Note9, který by měl být představen během druhé poloviny příštího roku.

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Diskuse2 komentáře
Diskuse je jen pro přihlášené
2 komentáře
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
wetFart30. listopad 2017, 11:16

Pokud jde o inovace, tak jedině Samsung. Mercedes mezi smartphony (:

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
hahaha18. prosinec 2017, 21:16

Preco mercedes?

0 Odpovědět · Nahlásit
Nejčtenější