Čtvrtek 26. 4. 2018 svátek má Oto

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
zdroj: pexels.com

Britové pravděpodobně uzákoní právo každého občana na internet s rychlostí alespoň 10 Mbps. Požadovat ho budou moci i uprostřed pustiny

Spolehlivé připojení na internet bude v Británii garantované zákonem.

22. prosinec 2017, 22:54

Spolehlivé připojení na internet bude v Británii garantované zákonem.

Zatímco v Česku se někteří obyvatelé zapadlých obcí stále potýkají s pomalým internetem, Spojené království zařazuje vyšší rychlost. Pravděpodobně již od roku 2020 bude moci každý obyvatel od svého operátora požadovat internet s rychlostí minimálně 10Mbps, ať už žije na vesnici, ve městě, na přilehlém ostrově nebo uprostřed pustiny a spoléhá se na satelit.

 

I přesto, že návrh ještě není odhlasován, britská vláda k němu už stihla připravit podrobné plány. Je však třeba zmínit, že Spojené království je na o něco vyšší úrovni než Česko a více než 95 procent země disponuje internetovým připojením rychlejším než 24 Mbps. Úřady však předpokládají, že zmiňovaná změna posune toto číslo až na 98 procent - ostatní dvě procenta představují domácnosti bez zájmu o rychlejší internet nebo bez internetového připojení celkově.

 

Britové pravděpodobně uzákoní právo každého občana na internet s rychlostí alespoň 10 Mbps. Požadovat ho budou moci i uprostřed pustiny

 

Vše je součástí takzvaného Digital Economy Act, přesněji jeho nejnovější součásti, Universal Service Obligation, jejíž předpokládané schválení nastane počátkem roku 2018, čili se Spojené království dočká stoprocentní garance rychlého internetového připojení již brzy.

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Diskuse1 komentář
Diskuse je jen pro přihlášené
1 komentář
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
Frank Hliva23. prosinec 2017, 14:41

komunisti

0 Odpovědět · Nahlásit
Nejčtenější