Pondělí 23. 4. 2018 svátek má Vojtěch, Vojtěška

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.

Apple čelí žalobě kvůli zpomalování iPhonů s nedostatečně výkonnými bateriemi

Po oficiálním přiznání přichází žaloba.

22. prosinec 2017, 18:27
22. prosinec 2017, 18:27

Po oficiálním přiznání přichází žaloba.

Kalifornská společnost teprve včera potvrdila dohady expertů o úmyslném zpomalování iOS zařízení s nedostatečně výkonnými bateriemi a už dnes čelí obvinění, které zřejmě skončí právní dohrou. Tak jak jste se mohli dočíst v článku, společnost Apple do loňské aktualizace zakomponovala mechanismus, který logicky vyhodnotí, kdy váš telefon požaduje více okamžitého výkonu, než je baterie schopna dodat a místo náhodného a nepříjemného vypnutí se iPhone zpomalí. Toto omezení okamžitého výkonu mimo jiné ochrání starší baterii před rychlou degradací, čímž samozřejmě prodlouží její celkovou životnost.

 

Přestože jim mnozí uživatelé vytýkají, že zpomalení telefonu přiznali až po mnoha obviněních, je faktem, že zavedený softwarový regulátor výkonu má skutečně pozitivní vliv na samotnou baterii a také spokojenost uživatelů. Je podle vás lepší zažít vypnutí telefonu, když ho nejvíce potřebujete nebo byste byli raději, kdyby telefon provedl požadovanou akci, avšak o něco pomaleji? Americká právnická firma Wilshire Law Firm má však na situaci zcela odlišný pohled a na Apple podala žalobu. Podle nich se starší iPhony úmyslně zpomalily hned po příchodu nové generace, čímž v zákaznících podvědomě vyvolávají touhu po novém zařízení. To však nedává velký smysl, protože uživatelé, kteří si baterii vyměnili za nový kus, zaznamenali opětovný nárůst výkonu.

 

Je pravda, že Apple mělo v aktualizaci tyto skutečnosti uvést na pravou míru, ale majitelé starších telefonů si určitě i sami všimli, že jim baterie vydrží daleko méně, než obvykle. Zda je tedy žaloba přiměřená uvidíme již brzy a určitě vás o situaci budeme včas informovat. Jaký je váš názor na kauzu zpomalování telefonů?

 

Apple čelí žalobě kvůli zpomalování iPhonů s nedostatečně výkonnými bateriemi

 

Poznámka autora: Před 2 lety se mi iPhone v zimě vypínal v těch nejnevhodnějších momentech. Po zmíněné aktualizací si nepamatuji na situaci, kdy by se v chladných podmínkách náhodně vypnul.

Mal by Apple obmedzovať výkon starších batérií?
Áno
176 hlasů
Nie
396 hlasů
Zdroj: macrumors.com Tagy: iphone, ios, apple
Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Nejčtenější