Pátek 27. 4. 2018 svátek má Jaroslav

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
zdroj: Pixabay

Dubaj už neví, co vymyslet. Ve městě vyrostl gigantický rám za miliardu korun

Město nejnověji ohromuje gigantickým rámem za miliardu korun.

9. leden 2018, 14:36

Město nejnověji ohromuje gigantickým rámem za miliardu korun.

Vždy má čím ohromit. Dubaj je městem ohromujících mrakodrapů i atrakcí od výmyslu světa, nyní se navíc může pochlubit dalším prvenstvím. Gigantický pozlacený rám, který slouží i jako rozhledna, je vysoký 150 metrů a ve světě nemá obdoby. Logicky je tak pro turisty výjimečnou atrakcí. Otevřeli ho v lednu tohoto roku.

 

 

Rám má výšku 150 metrů a šířku 93 metrů. Dvě vysoké věže spojuje most. V jeho středu se nachází chodník se skleněným dnem, po kterém se lidé mohou projít a vychutnávat si tak výhled na město. Cílem je pomocí tohoto rámu užít si výhled na starou i novou Dubaj. Rám zároveň reprezentuje očekávání i úspěchy města ve Spojených arabských emirátech.

 

 

Rám za skoro 40 milionů eur se nachází v Zabeel Parku, jeho součástí je interaktivní výstava o budoucnosti arabské metropole i rozšířená realita nejen o budoucnosti, ale i historii města.

 

 

V souvislosti s touto atrakcí proběhl již spor, jeho předmětem byla údajná krádež duševního vlastnictví. Ozval se totiž původní architekt. Fernando Donis vyhrál architektonickou soutěž a získal 100 tisíc dolarů, ale to bylo asi tak všechno.

 

 

Smlouva, kterou odmítl podepsat, totiž omezovala jeho konzultační činnost. Údajně se měl vzdát i svého duševního vlastnictví a dostal zákaz navštívit staveniště. Tvrdí, že město změnilo design rámu, najalo si stavební firmu a začalo stavět bez něj. A přestože stavba z jeho původního návrhu vychází, Donis mluví o krádeži duševního vlastnictví. Jako architekt se však při této stavbě zmiňuje výlučně on.

 

 

 

 

 

Príspevok, ktorý zdieľa rukhsar (@rukhsxr),

 

 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Dubai (@dubai),

 

 

 

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Diskuse3 komentáře
Diskuse je jen pro přihlášené
3 komentáře
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
TvojaBabka9. leden 2018, 15:01

Toto nemali vidieť naše reklamné agentúry, do 5 tich rokov bude v bratislave podobný a v strede svietiť ficová tvár alebo nový mobil samsung :D

7 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Giuseppe9. leden 2018, 16:46

Mohli nám radšej diaľnicu dostavať

3 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Ivo Škapa17. leden 2018, 15:40

No, pokud se chce nějaký architekt soudit o nápad, bude se muset vrátit o dva a půl tisíce let nazpět. Najděte si "Portara" na ostrově Naxos a posuďte sami. https://www.zonerama.com/heffy/Photo/4038661/130469687

0 Odpovědět · Nahlásit
Nejčtenější