Pátek 19. 1. 2018 svátek má Doubravka

hledej na refresheru

Dubaj už neví, co vymyslet. Ve městě vyrostl gigantický rám za miliardu korun

Město nejnověji ohromuje gigantickým rámem za miliardu korun.

9. leden 2018, 14:36
zdroj: Pixabay
9. leden 2018, 14:36

Vždy má čím ohromit. Dubaj je městem ohromujících mrakodrapů i atrakcí od výmyslu světa, nyní se navíc může pochlubit dalším prvenstvím. Gigantický pozlacený rám, který slouží i jako rozhledna, je vysoký 150 metrů a ve světě nemá obdoby. Logicky je tak pro turisty výjimečnou atrakcí. Otevřeli ho v lednu tohoto roku.

 

 

Rám má výšku 150 metrů a šířku 93 metrů. Dvě vysoké věže spojuje most. V jeho středu se nachází chodník se skleněným dnem, po kterém se lidé mohou projít a vychutnávat si tak výhled na město. Cílem je pomocí tohoto rámu užít si výhled na starou i novou Dubaj. Rám zároveň reprezentuje očekávání i úspěchy města ve Spojených arabských emirátech.

 

 

Rám za skoro 40 milionů eur se nachází v Zabeel Parku, jeho součástí je interaktivní výstava o budoucnosti arabské metropole i rozšířená realita nejen o budoucnosti, ale i historii města.

 

 

V souvislosti s touto atrakcí proběhl již spor, jeho předmětem byla údajná krádež duševního vlastnictví. Ozval se totiž původní architekt. Fernando Donis vyhrál architektonickou soutěž a získal 100 tisíc dolarů, ale to bylo asi tak všechno.

 

 

Smlouva, kterou odmítl podepsat, totiž omezovala jeho konzultační činnost. Údajně se měl vzdát i svého duševního vlastnictví a dostal zákaz navštívit staveniště. Tvrdí, že město změnilo design rámu, najalo si stavební firmu a začalo stavět bez něj. A přestože stavba z jeho původního návrhu vychází, Donis mluví o krádeži duševního vlastnictví. Jako architekt se však při této stavbě zmiňuje výlučně on.

 

 

 

 

 

Príspevok, ktorý zdieľa rukhsar (@rukhsxr),

 

 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Dubai (@dubai),

 

 

 

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Zobrazit 3 komentáře
Diskuse
Diskuse je jen pro přihlášené
3 komentáře
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
TvojaBabka9. leden 2018, 15:01

Toto nemali vidieť naše reklamné agentúry, do 5 tich rokov bude v bratislave podobný a v strede svietiť ficová tvár alebo nový mobil samsung :D

7 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Giuseppe9. leden 2018, 16:46

Mohli nám radšej diaľnicu dostavať

3 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Ivo Škapa17. leden 2018, 15:40

No, pokud se chce nějaký architekt soudit o nápad, bude se muset vrátit o dva a půl tisíce let nazpět. Najděte si "Portara" na ostrově Naxos a posuďte sami. https://www.zonerama.com/heffy/Photo/4038661/130469687

0 Odpovědět · Nahlásit
Odebírej REFRESHER videa