Pondělí 23. 7. 2018 svátek má Libor, Larisa

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.

Na producenta MadSkilla se valí vlna kritiky z rapové scény. Jeho hudební produkce jsou prý do velké míry kradené

Německý producent působící zejména v Česku vůbec neodhadl míru mezi tím, co je inspirace a co už je krádež.

11. leden 2018, 13:24

Německý producent působící zejména v Česku vůbec neodhadl míru mezi tím, co je inspirace a co už je krádež.

Hned v úvodu bych rád poznamenal, že hlavním impulsem ke vzniku tohoto článku byly Instagram Stories od Smarta, kterému patří velký dík za vyjádření jednoznačného názoru. Postupně se k němu přidávají i další a my také, protože o podobných praktikách by měl vědět každý fanoušek rapu.

 

Obecně platí, že českým a slovenským hudebním producentům se jen málokdy ujde ve srovnání se samotnými interprety dostatek pozornosti. A to i přesto, že v mnoha případech patří podstatná část zásluhy na úspěchu skladby právě jim. I proto se někteří beatmakeři snaží na svou osobu poukázat o něco více a prezentují se jako hudebníci- umělci.

 

Přesně takto jsme vnímali i snahu o comeback v podání německého producenta MadSkilla, jehož působení jsme vnímali ještě kolem roku 2008, resp. 2010, kdy zaznamenal pár hitů. Například Zostalo Ticho či Technotronic Flow s Rytmusem. S H16 zase vydal úspěšnou věc Hrdina je zase v hre. Následně se na několik let zcela vytratil a vrátil se až před několika měsíci s informací o tom, že zakládá nový label Chopdown Records, jehož součástí se stal i Čistychov.

 

Na producenta MadSkilla se valí vlna kritiky z rapové scény. Jeho hudební produkce jsou prý do velké míry kradené

 

Nejprve nás zavalila série špatných pokusů o promo na samotné hudební vydavatelství a následně MadSkill vydal pár tracků, kde spolupracoval s několika obrovskými jmény, díky čemuž pro něj nebyl problém na pár týdnů ovládnout československé trendy na YouTube. Ten první dostal název SHINOBI a hostoval na něm Čistychov, Separ i člen TroubleGangu IronKap. Následovala skladba Ja som OK, která už patřila Čistému a i zde se objevil Separ, společně s kolegou Damem.

 

MadSkill se zároveň korunoval za kvalitního režiséra pokud oběma těmto věcem doplnil doprovodné videoklipy, na čemž je zarážející hlavně skutečnost, že vznikly na stejném místě v jeden den. Nevadí. V každém případě, jako kdyby toho už tak nebylo dost, MadSkill do všeho zatáhl i Ega a jejich společná věc z alba Precedens má již 1,6 milionu views. Ano, toto je sice hezké, ale jen do momentu, než se na svět dostaly zajímavé informace o původu beatů německého producenta.

 Na producenta MadSkilla se valí vlna kritiky z rapové scény. Jeho hudební produkce jsou prý do velké míry kradené

 

Obrovské díky patří v první řadě Smartovi z DMS, který se na svých Instagram stories nebál téma otevřít. Postupně se k němu přidává i několik dalších slovenských producentů i interpretů a my věříme, že se tato informace co nejdříve rozšíří ke všem.

 

Ukázalo se totiž, že všechny tři (a pravděpodobně i mnoho dalších) MadSkillovy produkce se do takové míry inspirují zahraničím, že je můžeme označit za krádež. Sám Smart pochopitelně vše podložil důkazy a my si je tedy můžeme názorně ukázat. První je tedy věc SHINOBI, která se až velmi nápadně podobá na skladbu Last Night od dvojice Krept & Konan.

 

7. 12. 2017, MadSkill - SHINOBI ft. IronKap, Separ, Čis T, Sensey Syfu

 

 

 

 3. 3. 2016, Krept & Konan - Last Night ft. YG

 
  
Pár dny nato se mezi fanoušky dostala další skladba, tentokrát nesla název Ja som OK a našli jsme v ní pokus o chytlavý refrén, který však nevymyslel MadSkill. Vlastně, na této skladbě toho německý producent vymyslel skutečně málo. Vždyť posuďte sami. Jako důkaz přikládáme i původní německou věc od Veysela, která byla i díky beatu předurčena k úspěchu. Když už nic, alespoň ten čich na chytlavé melodie se tedy tomu MadSkillovi musí nechat. To však nemění nic na tom, že jeho kolegové z oboru na něj nemohou být ani náhodou hrdí.
 
17. 12. 2017, Čis T - JA SOM OK ft. MadSkill, Separ, Dame
 
 
 
3. 9. 2017, Veysel - Kleiner Cabrón
 

 
 
A co tento refrén?
 
 
No a aby toho nebylo málo, MadSkill do tohoto celého zatáhl i Ega, kterému dal hudbu na debutové album Precedens. Ta však do značné míry kopíruje hit Unforgettable od French Montany, který překročil už půl miliardy views na YouTube. Tuto podobnost určitě i mnozí z vás zaregistrovali už podstatně dříve, nyní si však můžeme být jisti, že nešlo o žádnou náhodu, ale cílené používání funkčních patternů.
 
Nejsme si jisti, zda je to víc smutné, nebo drzé, v každém případě, všechny tyto skladby má producent na svém kanálu, za což ještě neprávem vydělává. No... to bylo vlastně asi cílem, takže gratulujeme.
 
21. 12. 2017, Ego x MadSkill - V MESTE SNOV
 
 
13. 4. 2017, French Montana - Unforgettable ft. Swae Lee
 
  
Na závěr je určitě důležité podotknout, že ani jeden ze zainteresovaných raperů určitě neměl důvod producenta z něčeho podobného podezřívat, a proto jim nemáme za zlé, že do spolupráce vůbec šli. Obzvlášť, když se teď nebojí nahlas říct, co si o tomto celém myslí. Přesně tak, jak to udělal například Dame. Je nám líto, že má někdo potřebu takto ubližovat hudbě a pevně věříme, že žádný slovenský ani český interpret už nebude mít potřebu někdy MadSkillovi kývnout na spolupráci.
 
Do velké míry se tyto informace dotknou i Čistychova, který s ním sdílí hudební vydavatelství a na první polovinu roku 2018 oznámil další sólo. Samozřejmě si počkáme i na vyjádření hlavního aktéra, ale zatím jsme se pokusili shrnout vše dostupné. Ještě si pozorně celé vyjádření od Smarta a v komentářích nám dejte vědět, co si o tomto celém myslíte vy.
 
A ano, my víme, že se podobné záležitosti dějí na Slovensku častěji, v tomto případě však jde o skutečně do oči bijící pokusy.
 
Na producenta MadSkilla se valí vlna kritiky z rapové scény. Jeho hudební produkce jsou prý do velké míry kradené
Na producenta MadSkilla se valí vlna kritiky z rapové scény. Jeho hudební produkce jsou prý do velké míry kradené
 
A ještě pár slovu od @adamvandame, kterého se tyto skutečnosti bohužel úzce týkají
 
Na producenta MadSkilla se valí vlna kritiky z rapové scény. Jeho hudební produkce jsou prý do velké míry kradené
Tagy: Madskill
Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Diskuse57 komentářů
Diskuse je jen pro přihlášené
57 komentářů
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
Floyd11. leden 2018, 20:15

Najväčšia sranda je, že Dalyb robí to isté a ešte horšie a nenapíše sa o tom článok. A nezačnite mi tu rozprávať o samploch, samplovanie neni že uj*e*em minúto songy, dám do loopu, dorobím bicie a idem. Potom sú všetci pokakaný aký je to majster, a všetci chcú od neho hudby, a makači a pravý producenti ostávajú v pozadí....

19 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Dandy13. leden 2018, 0:27

Dalyb nevie ani samplovať, ked do toho má niečo dohrať je to falošné jak lopata

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
pouzivatelske_meno12. leden 2018, 19:57

ale tu ide o to, že madskill si kompletne prehral tie beaty, to iste bpm, tie iste bicie, tie iste zvuky, ta ista basa a ešte k tomu z toho istého žánru.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Adela11. leden 2018, 20:53

HaHaCrw na tomto zalozila karieru. Dalyb je slovenský MadSkill <3 :D

13 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Keviix12. leden 2018, 6:48

Vidno že nevieš čo je sample..Dalyb len sampluje a na tom nieje nič zlé

-5 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Alexander Sulec11. leden 2018, 20:43

Refresher máš plus. Dávnejšie sa táto téma rozoberala medzi rapermi, nikto nebol priamo označený ale ja viem kto neboj :D Prekladajú texty, myšlienky, kopčia štýl atď... Aj môj aj tvoj obľúbený raper má za ušami :( MadSkill "kradne" odkedy sa sem prisťahoval, kto sleduje CZ/SK scénu dlhodobo vie že on inak nevie. Nič nové. Je dobré že sa táto téma rieši, pretože v poslednej dobe sa vyliahlo viacero hip-hop "producers" ktorí fungujú podobným spôsobom no doteraz im to prechádzalo a boli za to pochválení aj na refresheri - Dalyb, Special, Grimaso... (stačí si prejsť ytb komentáre a máte aspoň trochu jasno ak nemáte úplný prehľad). Je to veľká hanba.
Myslím si že si väčšiu pozornosť zaslúžia práve tí originálni a kreatívni producenti, ktorí sa zas tak často neobjavujú na albumoch našej "scény". Je ich tu pár ale za to veľmi kvalitných (raperi nechcú platiť a potom za to dostávajú takéto "čínske fejky" :D) Uznanie si naozaj zaslúžia mená ako DJ Wich - za to čo vytvoril od r.2003, legenda. Maiky Beatz je podľa mňa najkreatívnejší style producer v celom okolí. Hits. Viac priestoru by mohlo patriť Jánovi Lednickému, ktorý potvrdzuje že je vynikajúci muzikant a jeho produkcia je originálna. SmartDms.
Je to asi tak, koľko fakeraperov, toľko fakeproducentov. Ref , prosím dajte to raz dohuby aj našim raperom. Vy viete ktorí si toto "pýtajú" :))

Naša hudobná scéna bude časom napredovať verím tomu! :)

10 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Bentley12. leden 2018, 13:14

Uznanie Wichovi urcite patri, ale robi to aj on. :)
Jedi Mind Tricks - Speech Cobras https://www.youtube.com/watch?v=VrMi2kNDtQI
Moja Reč - Je mi to jedno - https://www.youtube.com/watch?v=pT8GxECJZ4A (YT ma len instro)

-1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
treder12. leden 2018, 18:37

v tomto prípade je len použitý rovnaký sample https://www.whosampled.com/sample/15752/Jedi-Mind-Tricks-Mr.-Lif-Speech-Cobras-Eric-Gale-Ginseng-Woman/

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
fake name 12311. leden 2018, 15:20

co sa cudujete ze kradne hudby, vsak uz samotne meno ukradol od rappera Mad Skillz :D

"Shaqwan Lewis,[1][2] (born June 2, 1974) also known as Skillz, or Mad Skillz is an American rapper known for his acclaimed 1996 album From Where???, a reference to his origins in Virginia, not a New York City or Los Angeles rapper,[3] and he's also known for his yearly "Rap Ups," which he has done annually since 2002 (except in 2013)."

5 Odpovědět · Nahlásit
avatar
carAnthony11. leden 2018, 20:31

From Where?? je klasika! kazdy real fan zna

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Lachim Ek11. leden 2018, 19:46

Cela cesko Slovenska scéna je postavena na tomto systéme, najväčšie slovenské legendy na týchto ťahoch budovali kariéru. Nikto to neriešil. Často sa stretávam s tým že si chlapci preložia text a prerobia do slovenčiny a ľudia si nevšimnú nic lebo nechekeju svetovú scénu. Skúste si porovnať napríklad Cely deň sa Zjebavam od Kontrafaktu s Hustlin o Ricka Rossa, replika beatu ten istý flow celkovo ako je postavený track.... a takýchto veci som zachytil desiatky. Od nejedného slovenského top interpreta. Tak keď chcete súdiť na základe toho treba odsúdiť 90% dnešného CZ a Sk maenstreamu. A to čínska inšpirujem od tracku ktorý ma 500mil alebo od tracku ktorý ma 10000 je úplne irelevantne, je to proste to iste. Mnohý si na kopirovani štýlu zo svetovej hudby vybudovali kariéru a dnes sa nazývajú legendami. Roky som to sledoval a čudoval sa, a keď som sa konečne čudovať prestal lebo sa to stalo pevnou súčaťou tejto scény, tak prišla táto zbytočná bublina. Človek ktorý je šikovný a robí veci ktoré su v podstate rutinou je z tejto rutiny obvinený. Spýtajme sa sami seba, sú tieto veci kvalitne, bavia nás, pozreli si ich tri milióny ľudí a 300tisic dalo like? O com to vypovedá, vetsina ľudí by si tieto skladby medzi svetovou hudbou ani nevšimla a tak ich tu majú a užili si ich. A to že ma niekto nutkanie kydať hovna je asi len preto že niebol schopný uniesť kvalitu v akej boli tieto veci spravene. Toľko z mojej strany ľudkovia. Keď súdiš tak súd všetkých podľa rovnakého metra, nie podľa toho ako to to momentálne vyhovuje alebo podľa toho lebo to povedal ten alebo tamten.

5 Odpovědět · Nahlásit
avatar
dmndflow12. leden 2018, 3:21

Súhlasím ale to s tým Rick Rossom a KF je trošku ojeb, Celý den sa zajebávam vyšlo v roku 2007 a Ross dal Hustlin až v roku 2009 takže kopírovať mohol akurát on (srandujem) a nie KF.

-4 Odpovědět · Nahlásit
avatar
structure12. leden 2018, 7:12

Hustlin je z albumu Port of Miami, ktory vysiel uz v roku 2006

4 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Paul Vojník12. leden 2018, 13:27

to mas tak ked niekto si mysli,ze datum uploadnutia na YT je aj rok vydania :D

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
MASTERMIND11. leden 2018, 14:01

Inspirovat sa niecim jedna vec, ale skopirovat cely pattern a melodiu a ani ten celkovy sample nezmenit je ako fakt......odvazne a dost hlupe. Ako fakt co cakal :D Aspon keby si kradnut vedel boha, copy paste track co ma 583 379 240 views?? Aspon keby nejaku lowkey pesnicku tak ti poviem ze dobre aspon toto dokazes ty lúpežník.

PS1: inak pochybujem ze nikto z tychto rapperov si nevsimol nic ze mu tie kradnute veci nieco pripominaju. A preco z tychto umelcov ani jeden neozval a dalej s nim robia veci? No asi preco => Peniaze

PS2 @adamvandame: Prave ze pravy producenti ktory nad tym sedia hodiny a vedia co robia si zasluzia viac penazi, velakrat oni tahaju celeho rappera a nemaju z toho tolko co si zasluzia, cize sa ani necudujem ked radsej idu von do zahranicia robit karieru kde ho patricne ocenia a nie s Vami, aj tak sa vie ze dnesny rapperi su dost overrated ale to je asi diskusia na dlho a nechce sa mi to tu pisat.

4 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Adela11. leden 2018, 20:54

real talk

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
fake name 12311. leden 2018, 15:25

typek ukradol cele meno rapperovi MAd Skillz , takze co k tomu este dodat...

3 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Adam Van Dame11. leden 2018, 15:15

Nemôžem písat za všetkých, ale verím že jeden z najkorektnejších ludí na scéne Dano Cisty by nerobil vec keby vedel o tom že je niečo takto “inšpirované” nejakou inou či už Nemeckou alebo Francúzskou skladbou.
Ja a Separ sme o tom nevedeli lebo nesledujeme Nemeckú scénu. Do pól hodiny od vypustenia klipu nám chodili v dosť velkom množstve dajrekty od ludí s linkom na tú vec čo má 25 miliónov videní 🤦🏻‍♂️ Ja som okamžite poslal ten link do skupiny kde sme riešili ten klip a napísali sme tam okamžite obaja správu že čo to má znamenat... Na čo sme dostali odpoveď nejaký alibizmus a ako som sa včera dozvedel od pár ludí tak aj pod video to ludia písali do komentov ale vačšina negativnych vecí bola pod videom vymazaná. Čo mi je až smiešne že niekto robí, lebo vymazávat negatívne komenty a nechávať si len dobré je pekny fail, aj keď som si to nevšimol prvý krát a robia to ludia 🤫😆Vymazávať by sa nemalo nič, maximálne tak niečo hanlivé keď niekto nadáva na niekoho mŕtvu mamu alebo podpbné nechutnosti.
Aj to by som ho skôr komfrontoval verejne nech sa uvedomí a nemazal to. Shinobi sme si mysleli že neni ničím “inšpirované” a mna sa ta vec netýka ale extrémne ma to zarazilo. Nechápem prečo sa musí producent čo má takú kvalitu, schopnosti, skúsenosti a vymoženosti inšpirovat niečim. Ja ked som nemal nápad tak som si dal pauzu kým nápad nedošiel, nevyhladával som niečo čoho sa chytit.

K tomu čo píšeš o peniazoch, aké peniaze máme z toho že máme feat na klipe čo neni náš, ani neni na našom kanaly? Ludia prestante uz trepat sračky. Ja som zrušil jeden deň robotu aby som mohol íst do Prahy točit klip, takže ja som na tom klipe zarobil presne mínus 500€. Aj to som zrušil zbytočne lebo kôli “profesionalnemu” informovaniu z produkčného teamu sme šli na točenie uplne zbytočne deň dopredu keďž sa malo točit od rána a realne sa začalo točit o 8 hodín neskôr ale to je už iný pribeh...
K tomu PS2: moje vyjadrenie bolo cielené producentom čo vykrádajú hudby a oháňajú sa že sú producenti nedocenení. Takí by mali drať piču a dúfať že nikto neobjaví tie originály. Ja si producentov s ktorými spolupracujem vážim, po albume DMS sme došli za Smartom a dali mu peniaze ktoré si zaslúžil. Teraz v decembri ako mi došli prvé peniaze z mojho sólo albumu, bol prvý koho som vyplatil, v ten deň ako mi došli peniaze. Čo podlamna 90% raperov neurobilo nikdy. Takže ten popis patril vykrádačom a nie normálnym producentom, nepochopil si to. Tolko k tomu. Pekný deň ti prajem ✌🏼

22 Odpovědět · Nahlásit
avatar
MASTERMIND11. leden 2018, 21:17

Nemôžem písat za všetkých, ale verím že jeden z najkorektnejších ludí na scéne Dano Cisty by nerobil vec keby vedel o tom že je niečo takto “inšpirované” nejakou inou či už Nemeckou alebo Francúzskou skladbou.
///
Ja ti to verim ze ste vy o tom nemuseli vediet s Danom. Lenze nikto ale nevravel ,,len o tebe,, myslel som celu slovensku scenu ako celok. Jop moja chyba, zle som to asi naformuloval.
NO ALE!
Je to velmi vseobecne zname ze sa tu 3/4 sceny rado ,,inspiruje,, ci uz je to producent alebo rapper...čest vynimkam na zopar ludi. Preto to tu na scene vyzera tak ako to vyzera [kvalitativna stranka priamo sameriky!]. Nechcem tu ukazovat priamo na nikoho ale vies o ktorych ludoch hovorim. A opakujem sa, nehovorim O TEBE.

>Teraz v decembri ako mi došli prvé peniaze z mojho sólo albumu, bol prvý koho som vyplatil, v ten deň ako mi došli peniaze. Čo podlamna 90% raperov neurobilo nikdy.
> Takže ten popis patril vykrádačom a nie normálnym producentom, nepochopil si to. Tolko k tomu. Pekný deň ti prajem
///
POINTA co som ti napisal==> To ze ty vyplacas normalne svojho producenta je super a takto by to malo spravne fungovat. Ale to ze je to na slovenskej scene zriedkave a ako si napisal 90% nevyplaca svojich producentov za prakticky za POLOVICU prace, ked nie viac v niektorych pripadoch, hlavne ked producent taha artistu svojim skillom a ked si dokaze DOBRE spravit sam mixing a mastering co fakt minimum producentov vobec dokaze urobit [insert smutny smajlik]) => tam sa ukaze pravy skill a cit k hudbe).
Povazujem to za troska smutne ze su takyto ludia su nedoceneny a necudujem sa ze tu ostalo malo fakt kvalitnych producentov.
Fejkovych ,,producentov,,[citaj beatmakeri] co iba sampluju 80 percent existujuceho tracku hore dole pridaju kick, hi hat alebo poj*bany hnusny signature sound PRIMITIV BEATS a podobne a tam to u nich konci si netreba vsimat. Samozrejme sound design im nic nehovori,lebo to je prilis tazke na nich a potom vsetci zneju rovnako nap1cu lebo tie iste wavka kopiruju po sebe. Nech si vyskakuju, vsak oni skor ci neskor padnu na hubu, cim su vyssie tym lepsie a viacej yebnu.
Poukazal som iba a len na toto. Neber si zase vsetko co som napisal ako osobny utok priamo a iba na teba lebo ziadny nebol. Dufam ze sme sa uz pochopili.

P̴Ḙ̂̍ͣͣͅK̫̠͔ͭͧ͛̾̑Nͩ̿҉̥̠͕̗Y̼̮̍̒̇ͨ ̴͚̺͓̿̐ͫ͊V̯̲̫̞͕̙͆͆̃͗E̴̠̤̳͈̖̲̓Č͓̪̙̲ͨͦͣ̀̐̆͞E̦̦͔͇͚̣̯̒̇͟R͇͓̫̘̤̋ͧ̑ͪ̊͋ͤ ͔̰̘͍ͮͯͨ̐̾̒̽͡P̎͑̎͆̏͏̥̱R̵̜̤̙͚͚̙̯ͤA̺̣̲̖͓̍ͪ̈́ͬ̆J̨̩̖̜̑̅̈̽ͭ͌̑E͓̩̝͔̥̯̍M͏̗͇̤̙̠

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Stano Bachyňa11. leden 2018, 19:00

ale co jebes Dame, Litty od Meek-a si v zivote nepocul? este aj Separ ide tu linku cez 4 svoje bary.
Z tohto sa nevyvlecies, lebo Litty bol hit ktory si si TY isiel tiez. Tak sa priznaj...

-3 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Adam Van Dame11. leden 2018, 19:47

Kamo on vykradol hudbu od toho nemca a od Meek-a pravdepodobne refren. Poslali nam to uz nahrate s refrenom a Cisteho slohou ci to dame, vtedy ma absolutne nenapadlo ze ten refren je jak nejaky Meek Mill, je to znama vec ale nejdem si ho tak ab som mal jeho tvorbu v malíčku. Separ dal prve bary podla refrenu, robi sa to bezne ze sa chytis niekoho slohy alebo refrenu ked si na tej spolupraci, nerobi sa to ze zoberes Meekovi refren a nemcovi Komplet hudbu (teda spravis ju podla toho aby som neprehanal) takze nemam sa k comu priznat, ja ked spravim chybu tak si ju priznam ale tu bola jedina chyba ze sme do toho beatu vobec nahrali slohy. Kazdy vidi jak to je, co k tomu shinobi povies, zato moze zas Separ ne? Predspieval mu to alebo čo🤦🏻‍♂️

8 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Krapen12. leden 2018, 14:01

Ked Smart pridal poslednu instastory, ktorá v clanku je, mal Mad Skill asi 10 instastories. A Viktorko tu napíše ze čakáme na vyjadrenie. Ty si ho sem cielene nedal. Nehovorím ze to nieje pravda ze kopiroval ale ked.ho zacali kritizovat sa chces zviest na vlne tak to prehanas. Ty si dobry chudak kamosko. A to nehovorím o tom ze ho tu skritizujes za reziserske schopnosti. Preco si to nenapisal ked si robil promo na ten klip? Johnybravo bol oproti teba aspirant na pullitzera

4 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Peter Novacek11. leden 2018, 14:11

Urcite na Ceskoslovenskej ploche mame kvalitnych producentov co nekopiruju a nekradnu beaty, ale najdu sa aj taki co si ich privlastnia a zarabaju na tom. Mna len mrzi ze ked chces ukradnut beat tak ho ukradni z takej plochy kde sa kazdodenny slovak nedostane (z bulharskych intrepretov napr.) nie ze 500m pesnicky tym ludom asi uplne ze hebe. Napriklad pil c LOST VS Weeknd Gone (to je tiez kradnute mimochodom), z mojho pohladu kazdy si zoberie priklad zo zahranicia nikto neni nevinni ako sa prezentuje predsa sme mala platforma kde 30% slovakov vie plynule druhy jazyk a sme ako v uzavretej kocke a toto nasi producenti vycitili a si myslia ze ukradnut beat z 500m pesnicky a drbnu ho na slovensko....

3 Odpovědět · Nahlásit
avatar
relock11. leden 2018, 20:57

Na margo tracku lost. Sampluje sa v rape od nepamati co je aj tento pripad, zas nie vsetko co znie povedome je priamo ukradnute. Aj v tracku Intro od pil cho je na začiatku pocut sample weeknda aj to je automaticky kradnute?

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
pouzivatelske_meno11. leden 2018, 16:17

Smart má pravdu...

3 Odpovědět · Nahlásit
avatar
SHi-N@ja11. leden 2018, 20:59

Smart par rokov dozadu kradol rovnako akurat teraz ma pocit ze sa moze na niekom vyvynit :D Najdi si jeho starsiu tvorbu ako DMS 2015, alebo ti povie on sam kolko 30 sekundovych usekov naloopoval v minulosti. Madskill kopiruje uz 100 rokov. No uz bolo spomenutych aj par mladsich ktori sa inspirovali tymito kutilmi :D:D:D

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Tomáš Smart L12. leden 2018, 20:40

😴

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Tomáš Smart L11. leden 2018, 22:53

Ukáž alebo napíš kde som niečo ukradol ty anonym s prvým komentom na refresheri.

11 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Johnny Cash12. leden 2018, 11:18

je to celý zajímavý - když svýho času YZO doslova a do písmene vykrádalo beaty z US, nikde ani čárka.. to nemluvím o některých beatech a nejen beatech třeba i coveru z alba ERA od Kontrafaktu - tam ta inspirace taky a nikdo to neřeší / neřešil. borec má teď úspěch a hned se píšou na fresh magazínu článku.... celá ta vaše FreshRE crew smrdí.

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Vlado Cifruľák11. leden 2018, 14:33

no nevedel som prísť na to, čo mi Mesto snov pripomína. ĎAKUJEM !!! som rád, že som mal pravdu

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Kale11. leden 2018, 17:41

Aj to malo co som pocul neni original, prilad -Runway je ten isty beat ako Bones - Sanctuary z pred 4 či 5 rokov. Ten istý

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Pavel Dolanský12. leden 2018, 9:36

Picovina. Co treba Khaled? Zeptej se jeho kolik beatu na albu udelal on sam. Tohle je presne ta zakomplexovanost v cesko - slovensku. Samozrejme, ze vykrast celej beat, predelat par veci a vydat to jako svoji zpoplatnenou vec neni OK, ale rozhlidneme se. To je jako kdybych raperovi vycital to, ze pred 7 lety zacal delat trap, protoze to slysel a odkoukal v USA. Nevim no. Je pravda, ze v dnesni dobe originalita trosku vazne a VSICHNI vlastne v necem neco kopirujou, ale porad je nejpodstatnejsi to, ze vec funguje. V tomhle pripade to dokazujou cisla. Nechci Mad Skilla nijak obhajovat, ale to, ze se to zaclo resit, je jen neci impuls co se trosku vic rozparal. Kdyby se refresher rozhlidnul o neco vic, tak najde podobnejch pripadu tolik, ze by pul roku nepsal o nicem jinym.

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Filip Ondruska12. leden 2018, 12:22

Ked si v Amerike zacnu fajčiť kokoty navzajom tak to zrazu bude v pohode? To ze tam to robia je akoze O.k tak to budeme robit aj tu? Jebe vam ludia... Je nieco ine ked sa ti nieco zacne páčiť kvoli tomu ze si to videl v Americkom klipe (napriklad) a ked to začneš robit lebo to ma teraz hype... Neni to v pohode ze to robia v Amerike ale ked to niekto urobí tu tak ho mozu spicovat preboha sak je to ta vec co ich vsetkych tak moc baví aj teba by sralo keby niekto jebal hudbu ktorú maš tak moc rad a ťažil z nej za pracu niekoho iného

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Lapedro12. leden 2018, 10:36

Kamo neviem, nechcem sa hrat na odbornika, no ja som este nikdy nepocul ziadny beat produkovany Khaledom. To ze do songov vyvreskuje svoje meno, neznamena, ze song skladal on. Pokial ja viem, on je executive producer vsetkych hitov, dava dokopy tie mena, ktore castokrat na featoch su, ma s nimi vztahy, kali s nimi v studiu, zavrieska si do uvodu We the best alebo DJ Khaled, a podpise sa samozrejme do nazvu songu. On je taka podivna postavicka, ktora to taha s rapermi od rokov 2002?(neviem opravte ma, ak sa mylim, no ja ho registrujem cca odvtedy) a taha to az dodnes. Zas neviem ci sa nepletiem, ale ma tusim aj vydavatelstvo. A ako DJa som ho takisto nikdy nepocul, ani nevidel na ytb videach z parties atd. Takze tento panko je zasa nieco ine ako kradnucy producent...Obchodnik je perfektny, muzikant...no neviem..

3 Odpovědět · Nahlásit
avatar
TvoaManka11. leden 2018, 23:39

dobre sa tu opustate vsetci od autorov az po vyklikavacov z fl studia co si myslia ze mpc je skratka mam v pi*i dnes ked je spenazeny kazdy prd a chlapci z dubrafky chcu zniet jak amerika z mtv staci par klikov a znejes svetovo.. teda neorginalne a tuctovo ako polovica mainstream sceny lebo to sa teraz nosi to letiii.. no pi*i neleti ale kupuje tak jak amerika tak madskil vsetci nakupuju rovnakee sample ktore su po zaplateny royality free teda mas na ne prava ich pouziť., to ze su netalentovani jedny aj druhy a miesto one shotov pouzivaju cele beaty este aj s rollmi a fillmi je ukazka ako to crle upada do neorginalnej masy konzumu a zabavy za penaze teda skratka mie umenie ale showbuzines.. takze az na par vynimek ktory naozaj chopuju records a laduju samplere svojimi one shotmi a od hajtky po snare robia cely beat tak tyto pi*a chlapci to nakupuju v shopoch a myslia si ze zneju sucasne a ani delay alebo cutoff na linkach ci iny pitch nezakryju ich chybajucu kreativitu a orginalitu .. dobre vam to kuruje sa tu hrate na investigativu a je to len obycajna nevedomost.. idem naladovat svoje SP1200 zebraci neorginalny

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Tomáš Smart L12. leden 2018, 0:11

😂 😂 😂 Takže ty s tou krabicou z roku 1987 za 169€ si akože real hudobník, ktorý je tak real že ani nemá na to napísať komentár pod reálnym menom? Ja som nikdy nepoužil z nejakého banku, Drum kitu žiadnu melódiu a ani som si žiadnu nekúpil lebo 80% vecí som samploval a to čo som hral bolo z Vst. A hranie sa na Ameriku? Náš prvý klip bol feat s americkým raperom, tak sme sa s ním hrali spolu na USA. Vlastne všetci čo robia hip hop a nejsú z USA sa na nich hrajú. To dáva zmysel no. Král! A Mpc je snáď najotravnejšie zariadenie na tvorenie hudby. Dame má jedno už asi desať rokov. Je real či ne?

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
TvoaManka12. leden 2018, 9:18

Tomas ty mas aky problem? Preco do mna skaces? Ty si ako jeden z poctivych beatmakerov podobne ako witch alebo vecko ci Kato ci beyuz - co naozaj robi beaty tak neviem preco sa tu do mna obuvas ked si sa predsa nemohool medzi tymi mojimi vetami pre fakerou z loopmasters.com naajst - tak, klid tabacek. Ok MPC, SPcko je ina generacia uz je to pre teba out.. ale kamo bez nich by nebol hip-hop tam kde je dnes a ani vy s damem.. drzte sa a citaj s respektom nie so zlcou.. madskill a tyto p pi*ca chlapci to proste kupuju a mozu to vydavat neni to kradez je to zufala absenica orginality a vlastnej kreativity..

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Tomáš Smart L12. leden 2018, 11:44

Šak ty si písal že my chlapci z Dúbravky chceme byť USA a že sme tuctoví a neoriginál a je to jak MTV a pár klikov, tak som reagoval. Neviem ako robia hudbu Wich, Kato, Beyuz a preto ich v tomto nehodnotím, ale som si skoro istý, že to robia ako majú. Ale neviem ako to myslíš vlastne celé. Ja hľadám a strihám a dohrávam a hrám sample a melódie. No nepreťahujem ich cez Mpc lebo nemám
a nechcem. Šak možno aj Mad skill má sampler, ale nakoniec má cenu teraz ako podpivník

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
TvoaManka12. leden 2018, 12:28

ahaaa ja som nevedel ze DMS je z dubravky :) tak to sa cele vysvetluje - sorry to mi nedoslo ja som to dal len jak priklad mohol som dat s petrzky abo klokociny :) - ja praveze myslim presny opak producentov ako si ty - ja myslim takychto fejkerov na ktorych poukazujes ty a tu dalsi v komentoch.. dnes ked mas samplebanky uz aj k iphonu tak jednoducho ta hudba sa zacne podobat ako vajce vajcu - dakedy museli nakrutit zelezo aby ten kick tak kopal, museli sa pohrat so swingom aby to bolo take laidback.. dnes to normale kupis cele hotove napulirovane a ak su chlapci lenivy tak sa ani nesnazia to nejak upravit, zmenit zasiahnut ale normalne to napacaju do stop a maju dopeshit.. a potom sa stane toto - ze ich obvinuju ze kradnu alebo kopiruju.. nie oni to normalne nakupuju a ukazuju aky su netalentovani. Pochybujem ze madskil sedel a tukal v piano rolle rovanke noty ako mali ty druhy - myslim ze pouzil rovanke podklady a indegriencie a nedal si ani tu namahu aby to aspon zamaskoval.. vobec do toho nedavaju tito ´beatmakeri´ seba, to nieco orginalne, ine, co to cele posuva.. ja len tolko ze je to fake lame pristup leniveho pumpara a ne chlapca co na sebe maka od piky.. myslim ze sa to cele zmenilo odkedy sa stali zvuky a softy dostupnejsie a jednoduchsie.. to iste sa deje aj v inych odvetviach - dakedy si utekal pozicat beta cam ked si chcel klip dnes mas 4k na telefone a strihas ne v stv ale doma na kompe.. napriek tomu sa aj tak stale najdu ludia ktory nejdu to lahsou cestou ale hladaju svoje vlastne pristupy ako byt iny svojsky orginalny.. tak nech ti to kope aj dalej! (y)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Tomáš Smart L12. leden 2018, 12:56

Ak chceš napíš mi mail smartkgb@gmail.com môžme sa baviť o hudbe a tak. Mňa tá hudba baví a kludne presvedčím aj jedného človeka že nejsom trubka lebo keby som bol debilko, tak držím pi.u celý život.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Birdman11. leden 2018, 14:03

Shinobi nieje presná kopírka, ale určite veľká inšpirácia tam je :D Minimálne uloženie bicích, keby tam aspoň nedal tú otvorenú hajtku. Ja som Ok, to je úplne nespochybniteľné to je úplna kopírka, a v meste snov uloženie bicích

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
fejkboi11. leden 2018, 14:24

A to som myslel že Mad Skill je ten čo robí bomby :/ aspoň Technotronic flow s Rytmusom je jeho?

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
BanPoliticalCorrectness14. leden 2018, 18:25

Samplovanie je kradez ? Mimochodom V meste snov ma rovnake kicky a snary ako cely afropop... V tom zanri ma kazdy track rovnaky zaklad, takze je to zbytocne riesit.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Jozef Kovac114. leden 2018, 8:31

Moj názor je že MAD SKILL je macher dal slovenskému rapu to čo málo kto a SMART je starý kokot čo sedi doma za PC a sleduje kto komu čo ukradol popri tom je to pecka od MADSKILLA každá hudba aj s pojebaným Egom je pecka a bude vždy ked niečo spravý...

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Palo Holan12. leden 2018, 13:54

Dame tak preco s takymi fejkermi spolupracujes

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
snoopsumo12. leden 2018, 14:53

no ja som z toho k*kot, tak kopirovat melodiu je ok lebo sample, ale bicie nie lebo to je kradez... ja sa v tom vobec nevyznam. ale zase o tvorbe beatov neviem nic. ja si myslim ze oboje je ok. sak cim viac hudby tym lepsie, a ked sa to ludom paci co je na tom zle. ale ak o tom nevie raper ze je to silne inspirovane dacim, tak to urcite neni ok.

keby sa to pisalo ku pesnickam nebol by problem. lebo ked si vypocujem song napr. v dialke vidim svietit sidlisko, a hovorim si aka pop*ci hudba, producent je frajer ... potom kuknem komenty a moja mienka o producentovy hned klesne ...

ale zaroven nechapem ze preco su plne komenty hejtov ze je to kradnute z toho a toho songu. to je tak maximalne zaujimavost, ze je to inspirovane dacim alebo z dacoho samplovane. nemyslim si ze je to dovod na hejt, alebo ze to treba zakryvat. sak ked chcem spravit song co znie ako nieco ine tak preco nie.

ale toto bude asi vzdy problem. nikto neni autorita aby urcoval ze kedy to prekroci hranicu a je to kradez. nech si to kazdy posluchac ohodnoti sam ci toho producenta bude uznavat alebo nie.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
odstraněný uživatel12. leden 2018, 14:23

konečne, už som nemal nič k popcornu...

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Kryštof T.REDAKTOR14. leden 2018, 22:35

Běžná praxe na CZ/SK scéně. Bohužel díky nevzdělanosti a chabýmu rozhledu fans a lidí točících se okolo si toho nikdo nevšímá.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
JanaKey11. leden 2018, 22:06

Cože? Co to je za grc? Fakt jsem se pobavila level 679 😄
Za prvé nechápu, co tady hazite nějaký krádeže. Támhle kdejaký česky zpěvák udělá copy paste, nazpíva to česky a ještě se to oslavuje na vyprodanych koncertech a to, ze se tady léta letouci v hip hopu a všech dalších odnozich tohohle žánru kopíruje, bere, inspiruje, je snad už věc jasná. Seznam by byl na minimálně na 100 řádků.
A ten comeback je taky dobrý joke 😄 z čeho by tady jako žil do dneska? Z ty nuly z tyhle hudby, kterou nikdo stejně nezaplatí? Z těch pěti korun na YouTube z reklam? Je vidět, ze Refresher o tomhle businessu moc neví a opravdu doporučuji návštěvu Mad Skilla ve studiu, protože jak je vidět, jeho minulost byla hodně rychle zapomenuta, ze tady někdy něco udělal a nemáte ani tucha, jakým způsobem je schopny dělat hudbu a ze to umí nasypat z rukávu a vlastní hlavy. Ale ano, přesně ta originalita by se mu nikdy nevrátila.
A btw, Mad Skill už je od puberty a ne od Mad Skillz 🙈
Bože...😝

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Viktor K.AUTOR ČLÁNKU11. leden 2018, 22:11

cau madskill

4 Odpovědět · Nahlásit
avatar
JanaKey11. leden 2018, 22:27

Čau Viktore 😄
Trochu pod úroveň, kdyby si tady psal vlastní komentáře jiným jménem, co?
Hodně lidi ho zná a ví, co v něm je. To ty o tom nemáš ani páru. A ze je tady 2000 neopodstatnenych hejtu neznamená, ze se ho muže někdo zastat, když zná pozadí a tenhle Blesk článek je proste hovadina na entou

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Bentley12. leden 2018, 12:59

(hodim sem svoj koment z FB)
Nie je uplne fer sa vyslovene podpisat pod beat a minimalne je vhodne interpretovi povedat, ze to bolo niecim inspirovane, pripadne prehrate a mierne upravene ak o tom nevie, ale je to uplne bezna vec a robi sa to takto. Cest tym, ktory hraju a vymyslaju vsetko vlastne. Na druhu stranu, pri mnozstve hudby ktora na svete existuje sa moze stat, ze niekto vymysli par tonov po sebe takych, ktore uz niekde zazneli, pripdne v inej tonine. Mozno to ten clovek aj niekedy pocul a podvedome to ciastocne pouzije. (Nehovorim o tomto pripade.) A hned niekto povie, ze je to kopirka. Schvalne prikladam moj Spotify playlist, ktory postupne doplnujem vzdy, ked na nieco narazim. Slubujem, ze budete prekvapeni. 🙂 Samplovane veci nie su vacsinou dohladane pochopitelne az k uplnemu povodu, mohli sa objavit a zlozili ich umelci aj predtym. (Chyba mi tam Tono S - Jak sef, pod ktory beat je hrdo podpisany Deryck, schvalne na YT pustite WC - Bellin)

https://open.spotify.com/.../4CSprIBFEHxZfaIUbipNvI...
(Jay Z mi to miestami pokazil, lebo jeho veci zmizli. :D)

Ak by ste si chceli viac zapatrat v zahranicnych hudobnych “kradeziach”, navstivte whosampled.com

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Bentley12. leden 2018, 13:00

Ten playlist: https://open.spotify.com/user/11124156770/playlist/4CSprIBFEHxZfaIUbipNvI

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Martin Gomola21. leden 2018, 12:09

Celé to je blbosť niekomu sa zjavne nepáči MadSkillov návrat tak treba hneď povedať že kopíruje ine songy Inteligencia Lvl Slovensko

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Zohanes11. leden 2018, 14:36

A čo takto Samey - v dialke vidím svietiť sídlisko v porovnaní s originálom Gamora (Serezha Mestniy) - Veneno (Rap Ruso №63).... čávo si "požičal" celý beat

-3 Odpovědět · Nahlásit
avatar
wreckinscrubs11. leden 2018, 15:20

V oboch pripadoch to je iba sample z tohto https://www.youtube.com/watch?v=Jgr-ZSZSSwA

5 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Mr_Awsum11. leden 2018, 14:58

Tam nie je rovnaký beat, len rovnaký sampel, bicie a basy sú tam úplne iné

2 Odpovědět · Nahlásit
ZOBRAZIT DALŠÍ KOMENTÁŘE
Nejčtenější
Záleží nám na soukromí čtenářů. I z toho důvodu ti poskytujeme detailní informace o tom, jak využíváme soubory cookies a jiné technologie zabezpečující správné fungování a vývoj stránky. Pro víc informací si přečti naše Zásady ochrany osobních údajů , kde najdeš, jak používáme soubory cookies, případně se seznam s Podmínkami užívání portálu platnými od 24. 5. 2018. Zpracování cookies můžeš zabránit nebo změnit své preference v nastaveních internetového prohlížeče. Pro detailnější nastavení klikni na víc možností níže.
Upozornění na právo nastavení ochrany osobních údajů na Refresheru

Vzhledem k existujícím i chystaným změnám v zákonech ti dáváme možnost detailního nastavení zpracování osobních údajů a preferencí spojených s jejich zpracováním.

Přečti si možnosti, posuň zobrazení níže, nastav si své preference a klikni na tlačítko Souhlasím, když budeš chtít pokračovat na Refresher. Soubory cookies jsou důležitou součástí technologie v tvém prohlížeči. Jsou natolik důležité, že je budeme muset použít pro zapamatování si toho, že jsi toto okno potvrdil/a, v opačném případě bychom ti ho museli zobrazovat znovu a znovu.

Údaje, které zpracováváme, když používáš Refresher
Ze strany Refresheru sbíráme tyto osobní údaje:
 • Když navštívíš Refresher, uchováváme informace o tom, které články sis přečetl, identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy nebo IP adresu v případě přihlášení, soubory cookies a polohu.
 • Při přihlášení do účtu e-mailovou adresu.
Proč sbírá Refresher tyto údaje:
 • Ke zlepšení kvality našeho webu a vývoji nových webových služeb.
 • K provádění analýz a měření s cílem pochopit, jak je náš web využíván.
 • K tomu, abychom nezobrazovali obsah, který jsi už viděl.
 • Pro zobrazování přizpůsobeného obsahu, jako jsou například relevantnější články.
 • Pro schopnost identifikovat tě jako uživatele při přihlašování do svého účtu.
Sbíráme údaje pro partnery a reklamní sítě:
 • Identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy, soubory cookies a poloha.
Proč sbíráme tyto údaje pro partnery, třetí strany a reklamní sítě:
 • K tomu, aby mohli fungovat a zobrazovali relevantnější a užitečnější reklamy.
Seznam reklamních sítí a nastavení reklam

Nevyhnutelné osobní údaje – cookies – pro zobrazování reklam sbíráme pro následující společnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
formulář kontakt v souvislosti s osobními údaji >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

 

Možnost vypnout si personalizování reklam a sbírání osobních údajů pro jednotlivé partnery:

Upravit nastavení typů reklam Google - personalizování od společnosti Google

Upravit nastavení typů reklam AdForm - personalizování od společnosti AdForm

 

Svá nastavení pro všechny ostatní reklamní sítě, i ty, které na Refresheru nenajdeš, si můžeš prohlédnout na stránce youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Měření a analýza návštěvnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránek používají ke zlepšení funkčnosti svých stránek údaje shromážděné službou Google Analytics. Shromážďování údajů můžete deaktivovat tak, že si stáhnete a nainstalujete doplněk pro svůj prohlížeč.

Stáhnout doplněk pro prohlížeč

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Společnost Gemius podobně jako služba Google Analytics vyhodnocuje a měří návštěvnost na některých webových stránkách. K měření využívá Cookies, které si můžeš deaktivovat ve svém prohlížeči.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využíváme k analýze návštěvnosti a chování uživatelů. Vytváří nám mapu aktivity návštěvníků, a to na webových stránkách, které vizualizuje a vyhodnocuje. Tyto informace nejsou sbírány vždy, nikde nejsou spárovatelné s aktivitami uživatelů a není tedy možné identifikovat jednotlivce, ale Hotjar ti může nastavit soubory cookies.

Ovládací prvky související s prohlížečem

Nastavení souborů cookies

Soubory cookies jsou životně důležitou součástí technologie ve vašem prohlížeči a slouží ke zlepšení prostředí při používání internetu.

Pokud například na určitém webu nastavíte předvolený jazyk, soubory cookies pomohou prohlížeči zapamatovat si tuto volbu. Některé nebo všechny soubory cookies můžete též zablokovat, to ale může vést k narušení fungování některých funkcí na internetu.

Mnoho webů například vyžaduje zapnuté soubory cookies, když se chcete přihlásit.

Zásady ochrany osobních údajů
Další informace o tom, jak Refresher používá cookies ke zlepšení služeb
 • Přihlašování – pro účely přihlašování potřebujeme tvoji e-mailovou adresu.
 • Přizpůsobení – pro zjištění toho, co tě zajímá, vytváříme tvůj unikátní profil. Pokud nějaké informace posbíráme, najdeš je ve svých nastaveních soukromí a profil můžeš upravit, změnit nebo celé personalizování vymazat.
Jak změnit nastavení zpracování osobních údajů?

Pokud změníte názor, kdykoliv můžete tyto údaje změnit na adrese https://refresher.cz/nastavenia/sukromie.
Pokud toto okno nechceš vídat, když nás navštívíš z jiného zařízení nebo prohlížeče, přihlas se a tvé preference si zapamatujeme.