Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
28. srpna 2018 12:51
Čas čtení 0:00
Ondřej Jarůšek

Do Česka a na Slovensko konečně přišlo placení přes Google Pay v e-shopech! Novinku u nás spouští stovky obchodů

TECH
Uložit Uložené

Společnost Google oznámila rozšíření pro platby s Google Pay. Nově tak můžeme díky tlačítku GPay platit v celé řadě e-shopů.

Placení v řadě internetových obchodů bude odteď o něco jednodušší. Společnost Google totiž díky nově nastolené spolupráci s firmou Global Payments Europe (GPE) rozšiřuje svou platební službu Google Pay (dříve Android Pay), která kromě do České republiky přináší novou možnost placení také na Slovensko a do Rumunska.  Díky tlačítku GPay tak už v tuto chvíli můžeme platit přímo na webových stránkách.

Bezpečnost a časová úspora

„Naši obchodníci ode dneška (pondělí 27. 8. 2018, pozn. red.) naleznou na své platební bráně tlačítko Google Pay, které umožní zákazníkům platbu za produkt okamžitě v případě, že mají uloženou platební kartu ve svém Google účtu,”  uvedl Igor Žganjer, generální ředitel společnosti Global Payments Europe. „Navíc lze jednoduše integrovat tlačítko GPay přímo na stránky eshopu a umožnit tak jednoduchou platbu za svůj produkt bez nutnosti přesměrování na platební bránu“ dodává.

Jako jednu z největších výhod tohoto systému Google uvádí jednoduchost a časovou úsporu zákazníka. Díky službě totiž nebude nutné při každé objednávce vyplňovat pokaždé formuláře s platebními informacemi.

Do Česka a na Slovensko konečně přišlo placení přes Google Pay v e-shopech! Novinku u nás spouští stovky obchodů

Google Pay umožňuje jednoduše a bezpečně platit v obchodech, online i v mobilních aplikacích. Zákazník s sebou nemusí nosit peněženku, při placení v obchodě pouze přiloží mobil k bezkontaktnímu terminálu, při placení online nemusí vždy znovu vyplňovat údaje o platební kartě do platební brány, ” vysvětlil Petr Šmíd,marketingový ředitel Googlu pro střední a východní Evropu.

1100 e-shopů

U spousty běžných obchodníků jsme už nějakou dobu mohli platební službu využít, nyní však bude ve zmíněných zemích placení přes GPay dostupné v 1100 e-shopech. U nás tak budeme moci platit na internetových obchodech firem jako Datart, Dr. Max, Sportisimo, Baťa, T-Mobile ČSA, Notino, PetCenter nebo Zoot a stovky dalších. Dá se přitom očekávat, že seznam e-shopů se bude dále rozrůstat.

Budete platební službu Google Pay při nakupování na e-shopech využívat i vy? Podělte se s námi o názor níže v komentářích.

Domů
Sdílet
Diskuse