Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
3. září 2018 21:50
Čas čtení 0:00
Antonín Havlík

Slazené nápoje Coca-Cola, Fanta i Sprite zmizí ze středních škol v Česku. Chceme být zodpovědní, říká společnost

GASTRO ČESKO
Uložit Uložené

Sortiment společnosti Coca-Cola končí na středních školách v Česku. V nabídce již nebudou ani ledové čaje.

Čeští středoškoláci si již na oblíbených sycených nápojích ve svých vzdělávacích institutech nepochutnají. Nápojářská společnost chce na středních školách ukončit prodej Coca-Coly, Fanty, Spritu a dokonce také ledových čajů.

Změna se dotkne čtyř stovek středních škol v České republice a týká se slazených, sycených nebo energetických nápojů, které jsou k mání v nápojových automatech. Nabízet chtějí nekalorické nápoje bez cukru.

Slazené nápoje Coca-Cola, Fanta i Sprite zmizí ze středních škol v Česku. Chceme být zodpovědní, říká společnost

Z automatů zmizí polepy, změní svůj vzhled. „Postupně začneme z automatů odstraňovat reklamy a loga. Jejich plocha bude nově pouze vyzývat k dodržování pitného režimu,“ uvedl ředitel marketingu Coca-Cola HBC Česko a Slovensko Petr Jonák. 

Rozhodnutí plyne ze závazku organizace výrobců sycených nápojů, který má do dvou let za cíl snížit cukr v nabídce sycených nápojů o desetinu. 

„Závazek organizace UNESDA nenabízet na středních školách slazené nápoje se vztahuje pouze na nápoje sycené. V České republice jsme se rozhodli rozšířit tento odpovědný přístup i na další kategorie, jakými jsou ledové čaje nebo energetické nápoje,“ dodal Jonák. 

Domů
Sdílet
Diskuse