Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Pátek 10. 7. 2020 svátek má Libuše, Amálie

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Filmy a Seriály - Seriály
4
Oskar Almássy
20. červenec 2019, 15:19
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Kromě Geralta uvidíme v 1. sérii Zaklínače množství knižních postav. Seznam se s Yen, Ciri a trpaslíky

Netflix se postaral o skutečně obrovské obsazení.

Oskar Almássy
20. červenec 2019, 15:19
Kromě Geralta uvidíme v 1. sérii Zaklínače množství knižních postav. Seznam se s Yen, Ciri a trpaslíky
Zdroj: Netflix
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
4
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Po zveřejnění krátkého videa z natáčení Zaklínače, na kterém byl Henry Cavill představen jako seriálový Geralt, jsme byli tak trochu zklamaní. Vše se ale změnilo před několika málo dny, když streamovací gigant Netflix konečně zveřejnil vůbec první oficiální fotky ze svého očekávaného projektu.

 

 

Kromě plakátu se samotným Geraltem jsme se tak dočkali prvního pohledu na Yennefer a Ciri, no a na Comic-Conu v San Diegu nás Netflix potěšil už i samotným trailerem. Které postavy se však v nadcházející první sérii vlastně objeví a co všechno bychom o nich měli vědět? Právě to se dozvíš v dnešním obsáhlejší článku. Začněme tedy tím nejdůležitějším hrdinou, a to Geraltem.

 

Geralt z Rivie (Henry Cavill)

Witcher 

Geralt, zvaný také jako Bílý vlk, je bělovlasým zaklínačem a ústřední postavou nejen knižní předlohy od Andrzeje Sapkowskiho, ale také úspěšné série videoher z dílny polského studia CD Projekt Red. Geralt disponuje nadlidskými fyzickými i psychickými schopnostmi, má vylepšené reflexy, rychlost, sílu či sluch a patří k výborným bojovníkům a šermířům. Jeho povoláním je ochraňovat lidi před nebezpečnými příšerami. V seriálu by měl být stoický, obezřetný, vyrovnaný i divoký.

 

 

Ciri (Freya Allan)

Geralt bude iba jednou z mála postáv veľkolepého Zaklínača

 

Celé jméno Ciri zní Cirilla Fiona Elen Riannon a je posledním potomkem z rodu vladařů království Cintra. Stala se Geraltovou adoptivní dcerou, chráněnkou a žačkou. Také je dědičkou mocného genu svého dávného předka Lary Dorren, který z ní dělá extrémně silnou bytost. Právě díky tomuto genu se často dostává do problémů, protože mnoho jejích nepřátel usiluje o jeho získání. Na obrazovkách Netflixu ji uvidíme jako odolnou a vytrvalou mladou ženu.

 

 

Yennefer (Anya Chalotra)

Witcher 

Pyšná, mazaná a rozporuplná Yennefer je mocnou čarodějkou žijící ve Vengerbergu, hlavním městě království Aedirn. Je Geraltovou pravou láskou a Ciri bere jako svou dceru. Za svou nekonečnou krásu a sílu však musela velmi draze zaplatit. Nikdy totiž nebude moci mít to, po čem touží nejvíce. A to vlastní dítě. Jako jedna z mála čarodějnic se ale s touto skutečností rozhodla nesmířit a dlouho hledala způsob vyléčit se.

 

Renfri (Emma Appleton)

Witcher 

Renfri byla princeznou, ale narodila se po zatmění Slunce, takže byla považována za jednu ze 60 vznešených panen, na které čarodějové pořádali hon. Podle proroctví měly být tyto dívky nesmírně kruté a měly představovat předzvěst lidské záhuby. Její macecha ji tedy chtěla dát zabít, Renfri ale přežila a začala pronásledovat ty, kteří ji chtěli odstranit.

 

Vydobyla si pověst nelítostné vražedkyně, takže se s ní v seriálu zřejmě dočkáme několika krvavých momentů. A pokud se „zfilmuje“ i TA skvělá povídka, můžeme se těšit na brilantní epizody.

 

Calanthé (Jodhi May)
Witcher

 

Celým jménem Calanthe Fiona Riannon byla královna Cintry a zároveň babička výše zmíněné Ciri. Calanthé je známá svou krásou, statečností a také obecně tvrdou vládou. I přesto však byla svým lidem milovaná. Je popisována jako půvabná, vysoká žena, oblékající se do zelených šatů.

 

 

Mousesack/Myšilov (Adam Levy)

Witcher 

Mousesack (případně Myšilov, pokud preferuješ toto jméno) je válečným druidem, který je typický svou výškou a bradou. Také je vlastníkem čarodějné hole, na jejímž konci se nachází lebka krysy. Mousesack dokáže použít i složitá a mocná zaklínadla i léčivá kouzla, což jen svědčí o jeho nemalé síle a široké paletě schopností. Více než z knih si ho zřejmě budeš pamatovat z The Witcher 3: The Wild Hunt.

 

Triss Ranuncul/Merigold (Anna Shaffer)
Witcher

 

Další sexy čarodějka, která pomotala hlavu nejen Geraltovi, to je Triss. Je přítelkyní Geralta i Yennefer a nějakou dobu se starala i o Ciri. Kromě krásy je známá i léčitelskými schopnostmi. Své magické lektvary však nikdy nepoužívá sama, protože je na ně alergická. V seriálovém Zaklínači by měla být odvážná, idealistická i nejistá.

 

 

Cahir (Eamon Farren)

Witcher 

Celým jménem Cahir Mawr Dyffryn aep Ceallach je jednou z hlavních postav knižní série. Nejdříve byl vojákem Nilfgaardské říše, ale později se přidal ke Geraltově výpravě s cílem nalézt Ciri, do které se zamiloval. Cahir je statečný, charismatický, má čisté srdce a nebojí se obětovat pro ostatní.

 

Marigold (Joey Batey)
Witcher

 

Jaskier/Dandelion/Marigold je bardem a nejlepším přítelem Geralta, no a přestože pochází ze šlechtického rodu, raději putuje po světě, skládá písně a koncertuje. Nepohrdne ale ani nějakým tím pohárkem či večerem stráveným v hospodě nebo nevěstinci, což ho často přivede do nemalých problémů. Marigold je prostě extravagantní, nevychovaný a loajální svůdník.

 

Stregobor (Lars Mikkelsen)

Witcher 

Starý čaroděj sídlící ve městě Blaviken. Tam má také svou věž, do které se snažila dostat Renfri. Stregobor ji totiž kdysi vystavil mučení, označil za mutanta a požádal Geralta, aby ji zabil. Na první pohled je zaměřený sám na sebe a nezáleží mu na životech chudých.

 

Istredd (Royce Pierreson)
Witcher

 

Val Istredd je uznávaným čarodějem se zájmem o archeologii. A podobně jako Geralt, i on je zamilovaný do Yennefer a stal se jedním z jejích milenců.

 

Eist (Björn Hlynur Haraldsson)

Witcher 

Eist Tuirseach je svalnatý bojovník, bratr krále Brana an Tuirseacha a druhý manžel Calanthé, díky čemuž se stal králem Cintry. Společně vládli 14 let, ale z jejich manželství nevzešel žádný potomek.

 

Fringilla (Mimi Ndiweni)

Witcher 

Fringilla Vigo patří k Nilfgaardským čarodějnicím, dbá o svůj vzhled a vyniká přirozenou grácií. V knižní sérii zažila s Geraltem krátký románek.

 

Sabrina (Therica Wilson-Read)
Witcher

 

A máme tu další čarodějnici. Sabrina Glevissig je ale z Kaedwenu, a to konkrétně z Ard Carraigh. Sabrina je expertkou na iluze, přičemž její magie vychází z čistě vodního principu. I když je jednou z nejmocnějších a nejvlivnějších čarodějnic v severních královstvích, dokáže se často chovat velmi neohrabaně. Je však dravá, krásná a typická svým provokativním oblékáním.

 

Tissaia (MyAnna Buring)

Geralt bude iba jednou z mála postáv veľkolepého Zaklínača

 

Jedna z nejmocnějších čarodějek ze světa Zaklínače a rektorka kouzelnické školy v Arethuse. Tissaia de Vries byla známá smyslem pro pořádek a neustále musela mít všechno upravené.

 

Toruviel (Natasha Culzac)

Witcher 

Byla to právě elfská bojovnice Toruviel, kdo Marigoldovi rozbil jeho flétnu, a tak mu na oplátku darovala svou, krásnou a řemeslně vyzdobenou. Geralt a zmíněný Marigold se s ní setkali v knižní povídce Konec světa.

 

Torque (Amit Shah)

Witcher 

Torque je v příběhu ze světa Zaklínače víceméně komickou postavou, ale jde o otravného, ​​zákeřného a rychlého čerta, který nedá lidem pokoj. Straší je, ničí jim úrodu a hází po nich kovové koule.

 

Filavandrel (Tom Canton)

Witcher 

Filavandrel, celým jménem Filavandrel aén Fidháil, je jedním z nejstarších žijících elfů. Byl však natolik pyšný, že si nenechal pomoci od lidí, i když to znamenalo, že jeho národ umře vyhladověním.

 

Marilka (Mia McKenna-Bruce)

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame

1 Million views for watch what I do! Thank you so so much ❤

Príspevok, ktorý zdieľa MIA MCKENNA-BRUCE (@mia_mbruce),

 

Marilka je v knižní předloze 5letou dcerou radního z města Blaviken, ale v připravovaném seriálu ji uvidíme v trochu starší verzi. Je možné, že převezme roli svého otce.

 

Nohorn (Shane Attwooll), Vyr (Luke Neal) a Nimir (Matthew Neal)

Witcher 

První jmenovaný je zkušeným šermířem a společně s dvojčaty Vyrem a Nimirem patří všichni tři k členům banditů Renfri.

 

Aridea (Inge Beckmann)

Witcher 

I Aridea má spojení s výše zmíněnou Renfri. Je totiž její nevlastní matkou a zároveň druhou ženou prince Fredefalka z Creydenu.

 

Lytta Neyd/Korál (Rhianna McGreevy)

Witcher 

Tuto čarodějnici, která se specializuje na výrobu magických prostředků na antikoncepci, znají mnozí pod jménem Korál. A protože se objevila i na Soddenském pahorku, v seriálu se zřejmě dočkáme akční pasáže plné mágů.

 

Nadbor (Jack Wolfe)

 

Nadbor je synem skromného obchodníka, se kterým se Ciri skamarádila po událostech v Cintře. Byli pro sebe skoro jako sourozenci.

 

 

Foltest (Shaun Dooley)

Witcher 

Temerský král, princ Soddenu a vládce Pontaru a Mahakamu. Foltest vystupuje jako rozumný, moudrý a odvážný, i když jeho život vůbec není bezchybný.

 

Xavier Moran (Michael Keane)

Witcher 

Xavier je trpaslíkem z Yarpenovy (vůdce, trpasličí žoldák a přítel Geralta) skupiny, která se vydala chytit zlatého draka. Objevuje se i v knižní sáze a hrách.

 

 

Ostrit (Jason Thorpe)
Witcher

 

Temerský šlechtic, který způsobil kletbu dcery krále Foltesta, Addy. Z té se stala striga, na což ostře následně i doplatil, když mu cestu zkřížil zaklínač Geralt.

 

 

Vilgefortz (Mahesh Jadu)

Witcher 

Vilgefortz z Roggevenu patří k hlavním záporákům v knižním Zaklínači. Je mladý, pohledný, inteligentní a zároveň pořádně mocichtivý. Jediná věc, která ho zajímá, je právě moc. Není mu cizí zabíjení, mučení a jiná zvěrstva. Lze jej však považovat i za velmi talentovaného mága a absolutní zosobnění zla. V knižní sérii je extrémně mocný.

 

 

Boholt (Steve Wall)

Witcher 

Vůdce Sekáčů z Crinfridu, tedy skupiny žoldáků, která byla najata králem Nedamirem, aby se zúčastnila jeho honu na draka. Boholt je nejstarším členem skupiny.

 

Crach an Craite (Blair Kincaid)

Witcher 

Crach an Craite je vedlejší postavou a jedním z nejvlivnějších Skelliganů. V mládí byl energický s velkou náklonností k jídlu a pití, ve starším věku je ale více umírněný a moudrý. V seriálovém Zaklínači by se mohl teoreticky objevit na hostině, kterou uspořádala Calanthé, aby našla vhodného partnera pro svou dceru Pavettu. Jistého času zažili s Yennefer románek.

 

Sancia (Katia Bokor)

Witcher 

Foltestova matka, princezna Soddenu a královna Temerie, která by se měla v seriálu objevit ve flashbacku (pravděpodobně souvisejícím se zrozením strigy).

 

 

Beau Berrant (Roger Ringrose)

Witcher 

Beau Berrant je novigradským kupcem a velvyslancem ve městě Rinde, kde jeho dům sloužil čarodějnici Yennefer jako azyl před městskou radou.

 

Kromě všech postav rozepsaných výše však můžeme v Zaklínači od Netflixu počítat i s dalšími, ačkoli podle jejich jmen těžko říci, zda jde o zcela nové postavy, nebo se jen streamovací gigant snaží skrýt jejich pravou totožnost. Jmenovitě jsou to Sir Lazlo (Maciej Musiał), Dara (Wilson Radjou-Pujalte), Danek (Tobi Bamtefa), Martin (Sonny Serkis), Fletcher (Roderick Hill) a Tiffania (Charlotte O'Leary).

 

Pak tu ale máme i herce, jejichž seriálové postavy neumíme s jistotou potvrdit, takže jsme je ani nezmínili v řádcích výše. Konkrétně jde o Lily Prideaux (měli bychom ji vidět jako mladší verzi Renfri), Jade Croot (měla by ztvárnit princeznu Addu) a Fridu Gustavsson (podle všeho si zahraje Francescu Findabair).

 

 

No a protože je těch herců neuvěřitelné množství, rozhodli jsme se zmínit také kategorii s potvrzenými představiteli, o kterých ještě přesně nevíme, koho v seriálu ztvární. Patří sem herci jako Joachim Paul Assbock, Richard van Weyden, Ben Wiggins, Howard Chadwick, Ella-Rae Smith, Anna-Louse Plowman (neznámá čarodějnice), Isobel Laidler a Marcin Czarnik (natáčeli společnou scénu s Yennefer), Jim Caesar (měl by se objevit ve finální bitvě), Robert Ewens, Kate Magowan či Mary McDonnell.

  

Také stále neznáme jména herců, kteří si zahrají postavy jako RegisMilvaLeo Bonhart a Emhyr. I tito hrdinové byli totiž potvrzení samotnou scénárista a showrunnerkou Lauren Schmidt Hissrich ještě v průběhu minulého roku. Té mimochodem s příběhem Zaklínače pomáhali i Jenny Klein (Jessica Jones, Cloak & Dagger), Beau DeMayo (The Originals), Sneha Koorse (Constantine, Daredevil), Declan de Barra (Iron Fist, The Originals) a herečka Clare Higgins.

 

A co se týče samotné režie jednotlivých epizod, tak o čtveřici z nich (včetně té pilotní) se postaral Alik Sakharov (House of Cards, Game of Thrones, Black Sails), dvě natočil Alex Garcia Lopez (The Punisher, Daredevil, Misfits), no a pro Charlotte Brändström (Outlander, Counterpart, Occupied) tak zůstaly další dvě. Všech 8 epizod první série uvidíme na Netflixu někdy koncem tohoto roku. Přesné datum ale stále neznáme. Pro více informací, fotek a videí z natáčení seriálu vstup do tohoto vlákna.

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Zdroj: redanianintelligence.com, ign.com, fandom.comNáhledový obrázek: Netflix Tagy: Zaklínač Netflix
Ohodnoť článek
5
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.
Záleží nám na soukromí čtenářů. I z toho důvodu ti poskytujeme detailní informace o tom, jak využíváme soubory cookies a jiné technologie zabezpečující správné fungování a vývoj stránky. Pro víc informací si přečti naše Zásady ochrany osobních údajů , kde najdeš, jak používáme soubory cookies, případně se seznam s Podmínkami užívání portálu platnými od 24. 5. 2018. Zpracování cookies můžeš zabránit nebo změnit své preference v nastaveních internetového prohlížeče. Pro detailnější nastavení klikni na víc možností níže.
Upozornění na právo nastavení ochrany osobních údajů na Refresheru

Vzhledem k existujícím i chystaným změnám v zákonech ti dáváme možnost detailního nastavení zpracování osobních údajů a preferencí spojených s jejich zpracováním.

Přečti si možnosti, posuň zobrazení níže, nastav si své preference a klikni na tlačítko Souhlasím, když budeš chtít pokračovat na Refresher. Soubory cookies jsou důležitou součástí technologie v tvém prohlížeči. Jsou natolik důležité, že je budeme muset použít pro zapamatování si toho, že jsi toto okno potvrdil/a, v opačném případě bychom ti ho museli zobrazovat znovu a znovu.

Údaje, které zpracováváme, když používáš Refresher
Ze strany Refresheru sbíráme tyto osobní údaje:
 • Když navštívíš Refresher, uchováváme informace o tom, které články sis přečetl, identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy nebo IP adresu v případě přihlášení, soubory cookies a polohu.
 • Při přihlášení do účtu e-mailovou adresu.
Proč sbírá Refresher tyto údaje:
 • Ke zlepšení kvality našeho webu a vývoji nových webových služeb.
 • K provádění analýz a měření s cílem pochopit, jak je náš web využíván.
 • K tomu, abychom nezobrazovali obsah, který jsi už viděl.
 • Pro zobrazování přizpůsobeného obsahu, jako jsou například relevantnější články.
 • Pro schopnost identifikovat tě jako uživatele při přihlašování do svého účtu.
Sbíráme údaje pro partnery a reklamní sítě:
 • Identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy, soubory cookies a poloha.
Proč sbíráme tyto údaje pro partnery, třetí strany a reklamní sítě:
 • K tomu, aby mohli fungovat a zobrazovali relevantnější a užitečnější reklamy.
Seznam reklamních sítí a nastavení reklam

Nevyhnutelné osobní údaje – cookies – pro zobrazování reklam sbíráme pro následující společnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
formulář kontakt v souvislosti s osobními údaji >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

 

Možnost vypnout si personalizování reklam a sbírání osobních údajů pro jednotlivé partnery:

Upravit nastavení typů reklam Google - personalizování od společnosti Google

Upravit nastavení typů reklam AdForm - personalizování od společnosti AdForm

 

Svá nastavení pro všechny ostatní reklamní sítě, i ty, které na Refresheru nenajdeš, si můžeš prohlédnout na stránce youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Měření a analýza návštěvnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránek používají ke zlepšení funkčnosti svých stránek údaje shromážděné službou Google Analytics. Shromážďování údajů můžete deaktivovat tak, že si stáhnete a nainstalujete doplněk pro svůj prohlížeč.

Stáhnout doplněk pro prohlížeč

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Společnost Gemius podobně jako služba Google Analytics vyhodnocuje a měří návštěvnost na některých webových stránkách. K měření využívá Cookies, které si můžeš deaktivovat ve svém prohlížeči.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využíváme k analýze návštěvnosti a chování uživatelů. Vytváří nám mapu aktivity návštěvníků, a to na webových stránkách, které vizualizuje a vyhodnocuje. Tyto informace nejsou sbírány vždy, nikde nejsou spárovatelné s aktivitami uživatelů a není tedy možné identifikovat jednotlivce, ale Hotjar ti může nastavit soubory cookies.

Ovládací prvky související s prohlížečem

Nastavení souborů cookies

Soubory cookies jsou životně důležitou součástí technologie ve vašem prohlížeči a slouží ke zlepšení prostředí při používání internetu.

Pokud například na určitém webu nastavíte předvolený jazyk, soubory cookies pomohou prohlížeči zapamatovat si tuto volbu. Některé nebo všechny soubory cookies můžete též zablokovat, to ale může vést k narušení fungování některých funkcí na internetu.

Mnoho webů například vyžaduje zapnuté soubory cookies, když se chcete přihlásit.

Zásady ochrany osobních údajů
Další informace o tom, jak Refresher používá cookies ke zlepšení služeb
 • Přihlašování – pro účely přihlašování potřebujeme tvoji e-mailovou adresu.
 • Přizpůsobení – pro zjištění toho, co tě zajímá, vytváříme tvůj unikátní profil. Pokud nějaké informace posbíráme, najdeš je ve svých nastaveních soukromí a profil můžeš upravit, změnit nebo celé personalizování vymazat.
Jak změnit nastavení zpracování osobních údajů?

Pokud změníte názor, kdykoliv můžete tyto údaje změnit na adrese https://refresher.cz/nastavenia/sukromie.
Pokud toto okno nechceš vídat, když nás navštívíš z jiného zařízení nebo prohlížeče, přihlas se a tvé preference si zapamatujeme.