Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
30. října 2019 v 19:25
Čas čtení 0:00
Vojtěch Vanda

Nepovedené graffiti Karla Gotta v Plzni zmizelo. Nahradila jej dálnice s nápisem

NEWS KAREL GOTT
Uložit Uložené

Plzeňská graffiti podobizna Karla Gotta, která sklidila více kritiky než ovací, už není.

Graffiti, které neslo v Plzni podobiznu Karla Gotta, někdo přemaloval. Malba na Lidické ulici, která po svém vzniku prosvištěla sociálními sítěmi jako vítr, rozproudila vášnivé debaty. Podle většiny byl tento způsob uctění památky nevhodný, jelikož se obrázek zpěvákovi moc nepodobal. S informací přišel iDnes.cz

Doporučeno
Karel Gott zemřel. Bylo mu 80 let Karel Gott zemřel. Bylo mu 80 let 2. října 2019 v 10:21

Po smrti Karla Gotta se lidé snažili různými způsoby uctít jeho památku. Chebský writer, který si říká Pepé-G1, se rozhodl zvěčnit mistra na legální zdi v Plzni. Namaloval jej na černém podkladu se zdviženou pravicí k pozdravu, po jeho levici růže a zlatý podpis. Avšak něco na jeho malbě nebylo v pořádku. Obličej na zdi totiž moc nepřipomínal opravdového Gotta.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Plzenoviny.cz (@plzenoviny.cz),

Na malbu se snesla spíše vlna kritiky. Hned pod malbou diskutovali jeho fanoušci. „Velmi nepovedené,“ nechala se slyšet jedna z komentujících. „Strašné ! Určite sa to na Gotta nepodobá, skôr na toho Gluma čo tu už niekto spomenul," okomentoval výtvor slovenský fanoušek. Našly se však i hlasy, které se umělce zastaly. 

Ano, je to nepovedené ale ten kdo to dělal to dělal s úctou a pokorou ke zesnulému Karlu Gottovi. Chtěl se s nim nějak rozloučit a vyjádřit svoje pocity. Myslím, že na rozdíl od jiných maleb, které by si mohli dotyční odpustit, má tohle smysl který všichni chápeme," vyjádřila malíři podporu další z fanynek.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Plzenoviny.cz (@plzenoviny.cz),

Jestli se umělec zastyděl, nebo přebral iniciativu někdo jiný, je záhadou, dnes však bylo v Plzni viděno místo podobizny něco jiného. Ruka mistra zůstala tam, kde byla, místo jeho hlavy však někdo namaloval silnici s nápisem Srdce nehasnou! Tato „oprava“ se dočkala vřelejšího přijetí. „Takhle je to hezčí,“ usoudila další z komentujících fanynek.

Domů
Sdílet
Diskuse