Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Čtvrtek 26. 11. 2020 svátek má Artur

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Hudba - Česko
3
Antonín Havlík
8. duben 2020, 9:49
Čas čtení: 2:14
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Nikoho jsem nepodvedl, říká Pastor. Vydal vyjádření o fungování labelu Azurit Kingdom

K rozepři v labelu Azurit Kingdom se vyjádřil i Pastor.

Antonín Havlík
8. duben 2020, 9:49
Čas čtení: 2:14
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
3
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Neuběhl ani týden od vydání Barracudova dissu Jezebel, který shrnuje jeho pohled na věc ohledně ukončení působení v labelu Azurit Kingdom a se svým prohlášením přišel i Pastor. Oproti svému ex-kolegovi ho neuvedl do beatu, ale celou situaci se rozhodl objasnit fanouškům na kameru slovně

 

„Měli jsme si to vyřešit spolu mezi sebou, byl jsem tomu otevřený, nicméně si myslím, že jsem mlčel už dost dlouho a je třeba uvést některé věci na pravou míru. Já jsem nikdy nikoho neokradl, neojebal, nepodvedl. Nikdy jsem nikomu nic nedlužil a nedlužím,“ uvedl na začátek Pastor. Obrací se přitom na Barracudovo obvinění, který řekl, že z několikamilionového obratu firmy dostal jen 60 tisíc korun

 

NAČÍST ČLÁNEK BEZPLATNĚ
Předplať si REFRESHER+ a získej další výhody

Tento článek dočteš bezplatně, ale s předplatným REFRESHER+ získáš přístup k více než 1443 zamknutým článkům a dostaneš další benefity.

VÍCE O PŘEDPLATNÉM
Kdykoli ho jednoduše zrušíš
Už od 55.00 Kč měsíčně
S REFRESHER+ můžeš číst i tyto články
Nejprve drogy a vášnivý sex, výčitky a zlomená srdce až později. Calin vylil své Svědomí na papír (Recenze)Nejprve drogy a vášnivý sex, výčitky a zlomená srdce až později. Calin vylil své Svědomí na papír (Recenze)
Mám tě ráda jako kamaráda. Už jsi tuhle větu někdy slyšel? A vyplatí se v případě friendzonu bojovat?Mám tě ráda jako kamaráda. Už jsi tuhle větu někdy slyšel? A vyplatí se v případě friendzonu bojovat?
My Dear Clothing, ODIVI či Pavol Dendis. Domácí módní scénu v roce 2020 ovládl streetwear, ale i poctivé krejčovstvíMy Dear Clothing, ODIVI či Pavol Dendis. Domácí módní scénu v roce 2020 ovládl streetwear, ale i poctivé krejčovství
VÍCE

 

Label, který měl dva majitele, se snažil podle Pastorových slov o všem rozhodovat po společné domluvě s ostatními členy labelu.

 

„Obrat je jedna věc, druhá věc je zisk. Za rok 2018 byl obrat 6 milionů, ale zisk z toho byl do 10 tisíc korun. Veškeré peníze z distribucí, z prodeje merche byly podle dohody a domluvy ve firmě – aby se z toho platily další projekty, klipy provoz firmy. (...) Jako majitelé jsme si nevzali ani korunu ze zisku, nebo nějakou provizi z projektů, merche nebo čehokoli. Je to všechno podloženo papíry, zápisy z valných hromad,“ vysvětluje.

 

 

„PE3: Láska & Loyalita nebyl výdělečný projekt“

Peníze za koncerty si podle Pastora vždycky dělili rovným dílem. Každý věděl kolik dostane, za co to je, kdy to bude. Není prý úplně pravda, že by se někomu něco nevyplácelo. „Peníze z distribuce a YouTube, které začaly za poslední dva roky chodit ve větším množství. Všechny tyto peníze šly na další projekty, případně na provoz firmy. Ze Sergeiových věcí jsem si nikdy nic nevzal,“ říká a zároveň odhalil čísla za desku PE3: Láska & Loyalita

 

„Deska PE3 měla rozpočet 1,2 milionů v nákladech. Všechny peníze hradila firma, nikdo jiný do toho peníze nedával. V obratu ta deska zpátky vydělala něco kolem 1,2/1,3 milionů, takže to co se zaplatilo, byly náklady,“ uvedl.

 

V nákladech májí být zahrnuty klipy, které stály půl milionu, výroba merche, která stála přes čtvrt milionu, práce, studia, grafiky, fotky – přes dvě stě tisíc korun. Všechno dohromady 1,2 milionů.

 

 

Z peněz, které se vrátily, nebyly prý hrazeny žádné provozní náklady firmy – účetnictví, nájmy, zaměstnanci, veškeré daně a další věci, které musí firma dělat. „Ve výsledku tento projekt nebyl výdělečný, zaplatily se náklady. I přesto se uhradila autorská odměna dle smlouvy. To je těch 60 tisíc korun.“

 

Firma měla mít jednoho až dva zaměstnance brigádně. „Někdo ty balíky, co chodily z e-shopu a všechny ty věci musel zabalit a poslat. Tady se dostáváme k tomu, co jsou provozní náklady firmy. Ty byly v letech 2018/2019 třeba 140 tisíc měsíčně, fixní náklady,“ prohlašuje Pastor ve videu.

 

Do těchto fixních nákladů jsou zahrnuty i nájmy kanceláří a skladů. „Poslalo se 500 balíků měsíčně, za což se musí zaplatit poštovné a balné, e-shop se supportem a zaměstnanci, za ně odvody.“

 

 

A také auto, kterým jezdil label po koncertech. „Auto se nekupovalo, protože já bych si chtěl vozit prdel, ale protože jsme chtěli jezdit jako lidi, seděli jsme v tom každý víkend x hodin. Není to jen moje rozhodnutí, shodli jsme se na tom všichni,“ vyjádřil se a zároveň řekl, že je připraven všechny záležitosti se Sergeiem urovnat.

 

„Vyhrožuje se tu nějakými soudy, což si myslím, že je zbytečné. My jsme jako label dali nabídku, chtěli jsme se domluvit. Sergei s námi ale dál nekomunikuje, nemá zájem se domluvit. Chápu to tak, že má nějaký nepochopitelný důvod se mstít, nerozumím tomu,“ uzavírá.

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Náhledový obrázek: Azurit Kingdom Tagy: pastor, azurit kingdom
Přidej se k těm, kteří nás podpořili. Předplať si R+ VÍCE
Ohodnoť článek
0
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHORU
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.