Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
26. srpna 2020 18:41
Čas čtení 1:54
Vojtěch Vanda

Batman, Darth Vader či ninja. Dopravní podnik motivuje lidi k nošení roušek novou sérií obrázků

NEWS BRNO KORONAVIRUS
Uložit Uložené

Brněnský dopravní podnik si připravil sérii obrázků, které mají cestující od 1. září motivovat k povinnému nošení roušek.

Záhadná kráska, Darth Vader ze série Star Wars, mumie nebo třeba ninja. Tyto maskované postavičky si vybral Dopravní podnik města Brna (DPMB) k tomu, aby motivoval cestující k nošení ústenek v městské hromadné dopravě. Taková motivace je přece jenom bonus; nošení roušek bude totiž ve veřejných prostorách nutné už od 1. září.

Doporučeno
Debutové album Steina27 bude možná jeho poslední. Proto si pozorně vyslechni jeho Teorie pádu (Recenze) Debutové album Steina27 bude možná jeho poslední. Proto si pozorně vyslechni jeho Teorie pádu (Recenze) 25. srpna 2020 16:12

„Se zakrytým obličejem jsi jako záhadná kráska na královském bále!“ křičí na člověka nová grafika z produkce brněnského Dopravního podniku, která má upozornit na fakt, že od 1. září začne platit vládní nařízení nošení ústenek ve veřejných prostorách, mezi něž spadají i autobusy. Grafika se objevila na sociálních sítích společnosti v rámci kampaně Hromadná doprava je bezpečná i díky tobě.

Firma vsází na konkrétní populární postavičky jako Princezna se zlatou hvězdou na čele, Batmana se zvláštním logem na prsou, Fantomase, ústředního záporáka z hororu Vřískot nebo Dartha Vadera z intergalaktické filmové série Star Wars. Další postavy jsou nejblíže specifikovány. Každopádně každá z nich se buď maskuje z nějakého důvodu nebo má zakrytá ústa „přirozeně“. Jmenujme například piráta, ninju či mumii.

Doporučeno
Prezident Zeman má v ruce titanový hřeb a je plný humoru Prezident Zeman má v ruce titanový hřeb a je plný humoru 26. srpna 2020 16:22

Kampaň budí rozporuplné reakce

Reakce na tuto novinku na sebe nenechaly dlouho čekat. „Přijde mi mnohem lepší si užít nové pěkné plakáty, než se nad novými podmínkami přepravy bezvýsledně vztekat,“ myslela si jedna z komentujících, která přidala, že design postaviček jí spíše přijde jako pro děti. „Super práce, vaše grafiky mi to cestování snad trochu zlepší,“ myslela si zase druhá cestující.

Někteří lidé přišli i s vlastními nápady. „(Udělejte) Voldemorta – a u toho hlášku, že když máš na sobě roušku, nikdo se ti nemůže smát, že nemáš nos,“ zavtipkoval si další fanoušek. Kritika se také objevila, nicméně ne úplně v tom, co by člověk prvoplánově čekal. „Nechci nic říkat, ale Batman má spodní část obličeje odkrytou.Jinak moc pěkné obrázky,“ zmínil jeden z komentujících.

„Stačí si zakrýt obličej a hned je z tebe superhrdina!“ hlásí popisek u obrázku lehce pozměněného Batmana. Ten originální ale zakrytá ústa nemá, na což byl DPMB upozorněn pozorným fanouškem 

Se zakrytým obličejem jsi jako záhadná kráska na královském bále, láká k nošení roušek Dopravní podnik města Brna
Zdroj: facebook.com/DPMB

Našly se ale i hlasy, které Dopravní podnik podezřívaly pouze z křivých úmyslů„Nic ve zlém, ale zlehčovat to mají lidi, proto se tomu říká černý humor a lidová tvořivost. Jestli to chcete takhle zlehčovat vy, je to spíš marketingová trapárna,“ uvedl jeden komentující.

Dopravní podnik však na tento příspěvek zareagoval. „Dobrý den, my jsme taky jen lidi. A touto trapárnou jsme chtěli vyjádřit cestujícím určitou solidaritu s nařízením, které pro ně není úplně příjemné,“ uvedl admin facebookové stránky společnosti.

Doporučeno
Muslimka Lenka: Kvůli víře mi vyhrožovali smrtí i členové rodiny. Někteří lidé to berou jako zradu vlasti Muslimka Lenka: Kvůli víře mi vyhrožovali smrtí i členové rodiny. Někteří lidé to berou jako zradu vlasti 23. srpna 2020 9:13

Poslední sortou byli lidé, kteří nechtějí o rouškách ani slyšet„Ty roušky si strčte někam. Vytvářet tyto směšné kampaně, na to vás uživí, že?“ ptal se rozhořčený komentující. „Kdybyste raději dávali peníze do něčeho prospěšnějšího. Stop rouškám! (...) Pěkně jim pomáháte v zotročování lidí, což je ale zločin!“ zakončil svůj výstup třemi vykřičníky. 

Co si o nové kampani myslíš ty? Myslíš, že je nevhodná? A jsi připraven si od 1. září nasadit roušku? Dej nám vědět v anketě a v komentářích!

Anketa:
Líbí se ti nové grafika Dopravního podniku města Brna?
Ano
Ne
Ano
86 %
Ne
14 %
Domů
Sdílet
Diskuse