Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
23. února 2021 19:44
Čas čtení 1:21
Vojtěch Vanda

Švandovo divadlo uvede první hru, kterou napsala umělá inteligence

Švandovo divadlo uvede první hru, kterou napsala umělá inteligence
Zdroj: Švandovo divadlo
KULTURA ČESKO UMĚLÁ INTELIGENCE
Uložit Uložené

Představení AI: Když robot píše hru bude uvedeno při stoletém výročí premiéry hry R.U.R. od Karla Čapka.

Když umělá inteligence tvoří umění. Novou hru takřka z budoucnosti uvede Švandovo divadlo. Ke stému výročí premiéry divadelní hry Karla Čapka R.U.R. si diváci budou v pátek moci užít představení AI: Když robot píše hru. Její scénář byl sestaven z dialogů, které vygenerovala umělá inteligence. Představení se odehraje česky s titulky tlumočenými do angličtiny.

Doporučeno
Švandovo divadlo v Praze vyvěsilo na markýzu heslo Black Lives Matter. Kéž byste zkrachovali, komentují lidé na Facebooku Švandovo divadlo v Praze vyvěsilo na markýzu heslo Black Lives Matter. Kéž byste zkrachovali, komentují lidé na Facebooku 16. června 2020 12:40

Neotřelý zážitek nebudou sledovat pouze diváci. Dne 26. února od 19:00 se jí zúčastní i odborníci, jejichž debata s divadelníky bude návaznou částí celé akce. Všichni dohromady se budou bavit o tom, jestli robot zvládne divadelní hru napsat. 

Domů
Sdílet
Diskuse