Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Úterý 26. 10. 2021 svátek má Erik

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Dnes populární články
Čeká vysokoškolské studenty distanční výuka? Zeptali jsme se 7 největších českých univerzit Čeká vysokoškolské studenty distanční výuka? Zeptali jsme se 7…
Ronnie Coleman: posilovna ho stála více než dům, v důsledku kulturistiky chodí o berlích Ronnie Coleman: posilovna ho stála více než dům, v důsledku…
Toto jsou nejlepší second handy v Praze. Najdeš v nich kousky od Burberry, Gucci kabelky nebo kašmírové svetry za pár korun Toto jsou nejlepší second handy v Praze. Najdeš v nich kousky od…
Divoká soulož a ukájení bez studu před plnou ložnicí soutěžících. Latinskoamerické Too Hot to Handle ztrácí všechny zábrany Divoká soulož a ukájení bez studu před plnou ložnicí…
Čekala na Lamborghini, přišla pro ni kriminálka: Ať mi alespoň follow dají, křičela Plačková, když ji brali v poutech Čekala na Lamborghini, přišla pro ni kriminálka: Ať mi alespoň…
Netflix ruší jeden seriál za druhým. Toto je 10 z nich, jejichž předčasné ukončení bolí nejvíce Netflix ruší jeden seriál za druhým. Toto je 10 z nich, jejichž…
Filmová a seriálová databáze RefresheruHledej, hodnoť, recenzuj své oblíbené filmy a seriályVíce
Filmy a Seriály - Komiksy

10 největších rozdílů mezi Justice League a Snyder Cutem

V čem všem se Snyder Cut liší od kinoverze Justice League?

Dominik Vetrák
20. březen 2021, 10:30 Čas čtení: 5:02
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Filmy a Seriály - Komiksy
4
Dominik Vetrák
20. březen 2021, 10:30
Čas čtení: 5:02

10 největších rozdílů mezi Justice League a Snyder Cutem

V čem všem se Snyder Cut liší od kinoverze Justice League?

Dominik Vetrák
20. březen 2021, 10:30
Čas čtení: 5:02
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Filmová a seriálová databáze RefresheruHledej, hodnoť, recenzuj své oblíbené filmy a seriályVíce
Filmová a seriálová databáze RefresheruHledej, hodnoť, recenzuj své oblíbené filmy a seriályVíce

Snyder Cut je venku. Po více než 3 letech od premiéry Justice League můžeme konečně zapomenout na kinoverzi.

 

Režisér Zack Snyder, který projekt opustil 6 měsíců před jeho premiérou a studio Warner Bros. ho nahradilo Jossem Whedonem, dostal šanci dokončit svou původní vizi. Výsledkem je 4hodinový komiksový epos, který je mnohem lepší než kinoverze, o čemž jsme tě už informovali v naší recenzi (přečti si ji zde)

 

Joss Whedon si po odchodu Snydera z postu režiséra natočil vlastní scény, přepsal příběh a změnil mnohé věci na žádost studia Warner Bros. Snyder Cut odkrývá, co všechno vlastně noví tvůrci změnili, a tak jsme se rozhodli podívat na zoubek oběma verzím a představit ti 10 největších rozdílů mezi oběma filmy.

 

 

1. Tón příběhu

Zack Snyder udává svému filmu tón už od začátku ve velmi odlišném stylu. Whedon začal Justice League scénou, v níž Superman představuje naději pro lidstvo. Snyder film otevírá smrtí Supermana a jeho bolestivými výkřiky probouzejícími Mother Boxy signalizující příchod Darkseida. Ve Snyderově verzi je celkově mnohem méně humoru.

 

2. Steppenwolf a Darkseid

Velké změny se dočkal i záporák Steppenwolf. Ve Whedonově verzi šlo o hlavního záporáka, který toužil dobýt Zemi. Divák tušil, že jedná na základě Darkseidových rozkazů, ale „big baddie“ se v kinoverzi neukázal.

 

Ve Snyderově verzi má Steppenwolf úplně jiný (a lepší) design a motivaci pro to, co dělá. Zradil Darkseida a dobývání planet je jedinou šancí, jak se může vrátit na domovskou planetu Apokalips.

 

Zdroj: Warner Bros./HBO Max

 

3. Cyborg

Cyborgova minulost a celý jeho charakterový oblouk byly terčem velké kritiky. Kinoverze se mu věnovala jen zkratkovitě a nevysvětlila nám spoustu věcí, včetně jeho zrodu, pocitů, minulosti a vztahů v rodině. Snyder to napravuje a dává Cyborgovi dostatečné množství prostoru, abychom jeho postavu pochopili lépe. 

 

4. Flash a Iris

Nejen Cyborg dostal ve Snyder Cutu více scén. Flashe poznáváme v kinoverzi ve scéně, kdy navštíví svého otce ve vězení. V Snyder Cutu je ještě předtím skvělá scéna, kde zachrání dívku, která mu padlo do oka. Jmenuje se Iris West a my už máme potvrzeno, že se objeví i v sólovém filmu Flashe.

 

Zdroj: Warner Bros./HBO Max

 

NAČÍST ČLÁNEK BEZPLATNĚ
Předplať si REFRESHER+ a získej další výhody

Tento článek dočteš bezplatně, ale s předplatným REFRESHER+ získáš přístup k více než 2575 zamknutým článkům a dostaneš další benefity.

VÍCE O PŘEDPLATNÉM
Kdykoli ho jednoduše zrušíš
Už od 79.00 Kč měsíčně
S REFRESHER+ můžeš číst i tyto články
„Jsi tlustá jako prase, nemáš žádný zadek“. Body shaming je tradiční a nebezpečný fenomén„Jsi tlustá jako prase, nemáš žádný zadek“. Body shaming je tradiční a nebezpečný fenomén
Propadl kokainu, vážil 200 kilo a chtěl spáchat sebevraždu. Boxerský šampion Tyson Fury má za sebou neuvěřitelný příběhPropadl kokainu, vážil 200 kilo a chtěl spáchat sebevraždu. Boxerský šampion Tyson Fury má za sebou neuvěřitelný příběh
Lenka je influencerka v oblasti fyzioterapie: Na sklapovačky zapomeňte, nesprávné cvičení může ovlivnit i orgány (Rozhovor)Lenka je influencerka v oblasti fyzioterapie: Na sklapovačky zapomeňte, nesprávné cvičení může ovlivnit i orgány (Rozhovor)
VÍCE

 

5. Kompletně nový soundtrack

Zack Snyder najal na soundtrack pro Justice League Toma Holkenborga (Junkie XL). Whedon však jeho práci nevyužil a požádal Dannyho Elfmana, aby vytvořil nový soundtrack.

 

Po oznámení Snyder Cutu se Snyder vrátil k Holkenborgovi, který vytvořil zcela nový soundtrack, tedy už jeho 3. verzi.

 

6. Prohra hrdinů a Justice League

Ale jen na chvíli. Snyder Cut má výrazně odlišný finální souboj. Sekvence, kde Superman a Flash opouštějí misi záchrany celého světa kvůli několika civilistům, naštěstí zcela zmizela. Namísto toho je Flash potřebný, aby svou rychlostí dostal Cyborga do „nitra“ Mother Boxů. Superman si zase dělá trhací kalendář ze Steppenwolfa (ve Snyderově verzi chybí i Supermanovy hlášky). 

 

Jejich plán však ztroskotá, Mother Boxy se dokáží sjednotit a začínají ničit celý svět. Jak vidíme, zabilo to i samotného Supermana, ale Flash se odmítá vzdát. Svou rychlostí dokáže vrátit čas do momentu před „výbuchem“ a hrdinové nakonec zvítězí. Ve Whedonově verzi ke spojení Mother Boxů nakonec nedojde.

 

Zdroj: Warner Bros./HBO Max

 

7. Steppenwolf i Silas Stone ve Snyder Cutu zemřou

V kinoverzi nedojde k úmrtí ani jednoho z nich. Když Steppenwolf přemůže vlastní strach, obklíčí ho paradémoni a teleportují se (zřejmě) na planetu Apokalips. Jenže Snyder neměl trpělivost s nesmrtelnými záporáky a nudnými způsoby, jak je nechat naživu pro pokračování. V Snyder Cutu ho Aquaman probodne a Wonder Woman mu odsekne hlavu. Tleskáme. 

 

V nové verzi jsme viděli i smrt Silase Stonea, Cyborgova otce. Ten, stejně jako Cyborg, neměl v kinoverzi moc prostoru, a tak se vyškrtla i jeho smrt. Namísto toho přežil, což se zřejmě Snyderovi nehodilo do jeho tématu o otcovství (nikdo z hrdinů Justice League nemá s otcem dobrý vztah, respektive jsou ve vězení či mrtví).

 

8. Rozdílné epilogy

Whedonova Justice League končí potitulkovou scénou s Lexem Luthorem a Deathstrokem v podání Joea Manganiella. Luthor se zeptá Deathstroka, zda se nechce přidat do ligy záporáků. Snyder Cut nemá žádné potitulkové scény. Namísto toho má obrovský epilog odehrávající se primárně ve „snové dimenzi“, kterou známe již z Batman vs. Superman. 

 

V pokračování této sekvence vidíme několik hrdinů a záporáků bojujících spolu proti Supermanovi. Ten pomohl Darkseidovi s ovládnutím Země poté, co zemřela Lois Lane a Clarkovi jednoduše „přepnulo“. S největší pravděpodobností jde o budoucnost, před kterou ho chtěl Flash varovat v Batman vs. Superman, když se mu zjevil ve „snu“.

 

Důležitou scénu zde mají i Joker s Batmanem poprvé spolu v DCEU (DC Extended Universe — filmový vesmír DC filmů). O epilogu si však řekneme v samostatném článku.

 

Zdroj: Warner Bros./HBO Max

9. Martian Manhunter, Green Lantern 

Ke konci filmu nám Snyder odhalí něco, co věděli fanoušci filmů už delší dobu. General Swanwick je ve skutečnosti Martian Manhunter, vesmírná bytost schopná brát na sebe podobu jiných lidí. Nejprve motivuje Lois Lane, aby začala znovu žít, a na konci filmu blahopřeje Bruci Waynovi k tomu, že dal dohromady Justice League. Snyder chtěl mít původně na konci filmu nového Green Lanterna, studio Warner mu to však zakázalo, protože s ním mělo jiné plány.

 

Zdroj: Warner Bros./HBO Max

10. Deathstroke naznačující Batmanovův sólofilm s Affleckem

Už jsme zmínili, že Whedonova verze končí s Luthorem, Deathstrokem a jejich vlastní ligou zločinců. Jenže v Snyder Cutu, tedy i v původní verzi, jde spíše o teaser pro sólovku Batmana, kterou měl napsat a natočit Ben Affleck.

 

Mluvilo se o tom, že film by se odehrával v Arkhamu, ústavu pro zločince a psychicky nestabilní jedince. Očividně měl mít ve filmu roli i Deathstroke, který se v Snyder Cutu dozvídá pravou identitu Batmana. 

 

Každá mince má dvě strany, a proto se musíme zeptat i na následující otázku...

Co udělal Joss Whedon lépe než Zack Snyder?

Celá dějová linie kolem Lois Lane je ve Snyder Cutu strašně umělá. Snyder nám ukazuje život a zvyky Lois Lane jen kvůli tomu, aby dávala její přítomnost u památníku Supermana smysl. Ve Whedonově verzi to byl právě vynikající taktik Batman, který ji měl jako eso v rukávu. Fungovalo to mnohem lépe. 

 

Dost nám ve Snyder Cutu vadilo i to, že Supermanovi trvá více než 3 hodiny, než se konečně ukáže. Cavill si jako Man of Steel zasloužil více prostoru, ale místo toho dostal roli v Batman vs. Superman a v Justice League, kde se objevil jen na pár minut. Ve Whedonově verzi jsme na něj alespoň nemuseli čekat déle, než jaká je délka jakéhokoliv filmu o Supermanovi.

 

Zdroj: Warner Bros. Pictures

 

Paradémoni byli zajímavější ve Whedonověj verzi. Řadoví vojáci Steppenwolfa a Darkseida byli v kinoverzi stvoření, která dokázala vycítit strach a následně na svou oběť zaútočit. Dočkali jsme se tak super scény s Batmanem a paradémoni dostali o jednu dějovou vrstvu navíc, jelikož se na konci obrátili proti Steppenwolfovi kvůli tomu, že se obával síly Justice League a vyděsil ho návrat Supermana. 

V Snyderově verzi jde pouze o bezduché mouchy na odstřel, podobně jako roboti v Avengers: Age of Ultron či Chitauri v prvních Avengers. Nerozvážná, agresivní (a navíc digitální) stvoření prostě nikoho nezajímají. 

 

Chyběly nám i některé scény z Whedonovy verze, jako například Flashovo zkoumání jeskyně či scéna s Batmanem a Wonder Woman, kde Diana vidí, jak má Bruce zničené tělo, a povídají si o významu hrdinů.

 

Zdroj: Warner Bros./HBO Max

 

Je třeba si uvědomit, že ne všechny chyby na Justice League můžeme házet pouze na Whedona. Za některými rozhodnutími stálo studio, a kdyby se to dalo, Whedon by určitě do kin poslal delší film s větším důrazem na příběh. Studio Warner Bros. však trvalo na tom, aby měl Justice League jen 2 hodiny. 

 

P.S. Samozřejmě, ve Snyder Cutu neuvidíš žádné otřesně vyhlížející scény se Supermanem a jeho digitálně odstraněnými vousy.

 

Během dotáček Justice League natáčel Henry Cavill Mission: Impossible 7 (jeho postava měla vousy) a studio Paramount nedovolilo Warnerům, aby Cavilla oholili. Whedon a spol. tak museli Cavillovi odstranit vousy v postprodukci, což vypadalo hrozně. Snyder však žádné z těchto scén nepotřeboval.

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Zdroj: screencrush.comNáhledový obrázek: Warner Bros./HBO Max
NAHORU
Filmová a seriálová databáze RefresheruHledej, hodnoť, recenzuj své oblíbené filmy a seriályVíce
Přidej se k těm, kteří nás podpořili. Předplať si R+ VÍCE
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
Více z tématu filmy a seriály
více článků
Sponzorované články
více článků
Další news
před hodinou
Třetí dávka očkování už i od Moderny. Vedlejší účinky jsou vzácné.
před 2 hodinami
Senátoři odmítnou zmrazení platů politiků.„Je to vrchol populismu,“ zní ze Senátu.
více news
Mohlo by tě zajímat
Přejít na úvodní stránku
Dostávej upozornění na aktuální události, jako je tato. Zapnout upozornění
Dnes populární články
Čeká vysokoškolské studenty distanční výuka? Zeptali jsme se 7 největších českých univerzit Čeká vysokoškolské studenty distanční výuka? Zeptali jsme se 7…
Ronnie Coleman: posilovna ho stála více než dům, v důsledku kulturistiky chodí o berlích Ronnie Coleman: posilovna ho stála více než dům, v důsledku…
Toto jsou nejlepší second handy v Praze. Najdeš v nich kousky od Burberry, Gucci kabelky nebo kašmírové svetry za pár korun Toto jsou nejlepší second handy v Praze. Najdeš v nich kousky od…
Divoká soulož a ukájení bez studu před plnou ložnicí soutěžících. Latinskoamerické Too Hot to Handle ztrácí všechny zábrany Divoká soulož a ukájení bez studu před plnou ložnicí soutěžících.…
Čekala na Lamborghini, přišla pro ni kriminálka: Ať mi alespoň follow dají, křičela Plačková, když ji brali v poutech Čekala na Lamborghini, přišla pro ni kriminálka: Ať mi alespoň follow…
Netflix ruší jeden seriál za druhým. Toto je 10 z nich, jejichž předčasné ukončení bolí nejvíce Netflix ruší jeden seriál za druhým. Toto je 10 z nich, jejichž…
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.
Zavřít